ΜΑΝΙΦΕΣΤΟ

Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε η προαγωνιστική ομάδα του Ο.Ε.Α.-Ν.Α.Β., συμμετέχοντας με 38 αθλητές /αθλήτριες στους κολυμβητικούς αγώνες ΑΚΡΙΣΙΑ 2019, που διεξήχθησαν στο κολυμβητήριο της Λάρισας.

Οι μικροί κολυμβητές και κολυμβήτριες του Ο.Ε.Α.-Ν.Α.Β. κατέκτησαν 15 συνολικά μετάλλια.

Στους αγώνες σημείωσαν ρεκόρ αγώνων οι: Ελένη Ιωνά στα 100μ ελεύθερο (1:09.94) και στα 100μ πεταλούδα 11 ετών (1.19.06), η Ιώ Καραμάνου στα 100μ ελεύθερο 12 ετών (1:10.88) και ο Παντελής Μιχαηλίδης στα 100μ ελεύθερο 12 ετών (1:07.72).

Αναλυτικά:

4 Χρυσά μετάλλια: Ελένη Ιωνά 100μ ελεύθερο και 100μ πεταλούδα, Ιώ Καραμάνου 100μ ελεύθερο, Παντελής Μιχαηλίδης 100m ελεύθερο, όλοι με ρεκόρ αγώνων

5 Ασημένια μετάλλια: Ελένη Ιωνά 200μ ύπτιο, Ιωάννα Ασήμου 200μ ελεύθερο, Μαρίλια Βασιλείου 50μ πεταλούδα, Άγγελος Λούπας 50μ πρόσθιο και 4Χ50 μικτή αγόρια 9 ετών (Σιάκκας, Σπάθης, Πάτσης, Γκατσής)

6 Χάλκινα μετάλλια: Ιώ Καραμάνου 200μ ελεύθερο, Αλεξάνδρα Νέου 200μ μικτή ατομική, Απόστολος Αλεξίου 50μ ελεύθερο, Αλέξανδρος Γαβρινιώτης 50μ πεταλούδα, Μιλτιάδης Σπάθης 100μ ελεύθερο και 4Χ50 μικτή ομαδική κορίτσια 9 ετών (Βασιλείου, Λάχε, Παπαδημητρίου, Γιαννακού)

Στις  οκτάδες των αγωνισμάτων τους τερμάτισαν οι:

Παντελής Μιχαηλίδης 4ος 50μ πετ και 6ος 100μ ύπτιο, Κατερίνα Μυτιλιού 4η 50μ ελ-7η 50μ ύπτιο, Απόστολος Αλεξίου 4ος 200μ ελεύθερο, Άγγελος Λούπας 4ος 200μ ελ. , Λυδία Γιαννακου 4η 50μ πρ. Αντώνης Μακρής 4ος 100μ ύπ, Δημήτρης Γκατσης 4ος 50μ πρ-5ος 50μ ύπ, Θάνος Σιάκκας 4ος 50μ ύπ-7ος 50μ πετ, Αλεξάνδρα Νέου 5η 100μ ύπ-6η 200μ ύπ , Χαρούλα Τσουλέα 5η 50ύπ-8η 100μ ύπ, Θανάσης Μπαράκος 5ος 50μ ελ-6ος 100μ πρ., Χρήστος Θειακός 6ος 200μ ελ, Μιλτιάδης Σπάθης 6ος 50μ ελ, Αντώνης Καραμάνος 7ος 100μ πρ., Αντώνης Κουβλάκης 7ος 50μ πετ, Βαγγέλης Τσουλέας 7ος 50μ πρ, Αλέξανδρος Γιάκας 7ος 200ελ-8ος 50 ύπ, Σωτήρης Πατσης 7ος 50μ πρ, Ιώ Καραμάνου 7η 50μ ύπ, Κατερίνα Μπάσιου 7η 50μ πρ, Λαμπρινή Παπαδημητρίου 7η 50μ ελ-50μ ύπ, Ξένια Κόκκαλη 7η 100μ ελ, Γεσθημανή Κανάτα 8η 100μ πρ, Ανδρέας Γιαμουστάρης 8ος 50μ πετ., Μυροφόρα Μιχαηλίδη 8η 50μ πετ, Γιάννης Ζούνης 8ος 50μ πετ, και οι σκυτάλες :

4η θέση 4Χ50 ΜΟ Αγόρια 10 ετών (Μακρής-Λούπας-Γαβρινιώτης-Μπαράκος),

4η θέση 4Χ50 ελ Αγόρια 10 ετών (Μακρής -Λούπας-Θειακός-Γιάκας),

6η θέση 4Χ50 ελ Κορίτσια 10 ετών (Μιχαηλίδη-Μυτιλιού-Μπάσιου-Χριστοδούλου)

7η θέση 4Χ50 ΜΟ Κορίτσια 10 ετών (Μιχαηλίδη-Μυτιλιού-Κανάτα -Χριστοδούλου)

Επίσης  τμήματα της προαγωνιστικής ομάδας είχαν μεταβεί στη Νάουσα και στην Καρδίτσα συμμετέχοντας αντίστοιχα στους εκεί αγώνες:

ΝΑΟΥΣΑ 2019

16 αθλητές /αθλήτριες  13 (3-4-6) μετάλλια:

Χρυσά μετάλλια: Παντελής Μιχαηλίδης 100μ πεταλούδα -200μ μικτή, Ελένη Ιωνά 200μ μικτή,

Ασημένια μετάλλια: Ελένη Ιωνά 50μ ύπτιο -50μ ελεύθερο, Παντελής Μιχαηλίδης 200μ ελεύθερο, 4Χ50 μικτή αγόρια 10 ετών (Μακρής-Θειακός-Γαβρινιώτης-Καραμάνος)

Χάλκινα μετάλλια: ΙωΆννα Ασήμου 100μ ύπτιο και 100m ελεύθερο, Ιώ Καραμάνου 100μ ελεύθερο, Αντώνης Μακρής 100m ύπτιο, Αλέξανδρος Γαβρινιώτης 200μ μικτή και 4Χ50 ελεύθερο αγόρια 10 ετών (Θειακός-Καραμάνος-Μακρής-Γιάκας)

ΚΑΡΔΙΤΣΑ ΓΑΛΑΓΑΛΕΙΑ 2019

12 αθλητές /αθλήτριες 8 (2-3-3) μετάλλια:

Χρυσά μετάλλια: Λυδία Γιαννακού στα 100μ ελεύθερο, 4Χ50 ελεύθερο κορίτσια 9 ετών (Βασιλείου, Κόκκαλη, Παπαδημητρίου, Γιαννακού)

Ασημένια μετάλλια: Θάνος Σιάκκας 50μ ύπτιο, Λυδία Γιαννακού 50μ ελεύθερο, 4Χ50 μικτή ομαδική κορίτσια 9 ετών (Βασιλείου, Κόκκαλη, Παπαδημητρίου, Γιαννακού)

Χάλκινα μετάλλια: Δημήτρης Γκατσής 50μ ελεύθερο, 4Χ50 ελεύθερο αγόρια 9 ετών και 4Χ50 μικτή ομαδική  αγόρια 9 ετών (Σιάκκας, Σπάθης, Πάτσης, Γκατσής)