Πρωταθλητής Μαγνησίας σε εφήβους και παίδες ο Αιολικός

Η πρωταθλήτρια ομάδα των εφήβων του Αιολικού

Ο Αιολικός πανηγύρισε το πρωτάθλημα Μαγνησίας σε εφήβους και παίδες το Σαββατοκύριακο.

Στον τελικό των εφήβων επιβλήθηκε του Γ.Σ. Βόλου στο Ε.Α.Κ. με 45-42 σε ένα ματς με χαμηλό σκορ, όπου δόθηκε έμφαση στην άμυνα.

Δεκάλεπτα: 6-6, 18-19, 27-32, 42-45

Γ.Σ. ΒΟΛΟΥ (Τύμπας Παν., Ντάκης Γ.): Γκρόζος, Διαμαντόπουλος, Κουτσομπόρης, Γεωργιάδης, Μούτσιος 9 (1), Νικολαΐδης, Κοντογιάννης 8, Σταθούρος 11 (1), Τετζεράκης 5, Αυλογιάρης 6 (2), Κυριαζής 3, Λακαβάλας

ΑΙΟΛΙΚΟΣ (Σαμαράς Αντ.): Ζαρνακούπης 2, Αντωνίου3 (1), Καραγιώργος, Παπάς, Σούλης 17 (4), Λογοδότης 8, Διαμάντης, Τσιαπράζης, Παρισάκης 8, Χορμόβας, Σμυρλής 5 (1), Δαρτιώτης 2.

Οι παίδες

Η παιδική ομάδα του Αιολικού ακολούθησε το δρόμο της εφηβικής. Νίκησε μετά από παράταση τον Γ.Σ. Βόλου με σκορ 58-55 και ανακηρύχθηκε κι αυτή πρωταθλήτρια στον Νομό Μαγνησίας. Στην κανονική διάρκεια ο Γ.Σ. Βόλου ήταν αυτός που ισοφάρισε στο τέλος σε 48-48 και έστειλε το ματς στην παράταση.

Δεκάλεπτα: 11-11, 28-25, 39-34, 48-48 κ.α., 58-55 παρ.

Γ.Σ.ΒΟΛΟΥ (Τύμπας Π., Ντάκης Γ.): Αβδελάς 9 (1), Σιανός, Διαμαντόπουλος 14 (1), Στύλας, Μούτσιος 26 (1), Τσούκας, Λακαβάλα, Βουγιούκας 1, Βοσινάκης, Χαϊμαντάς, Χρήστου 3 (1), Κατσίβελος

ΑΙΟΛΙΚΟΣ ( Σαμαράς Αντώνης): Γεωργούδης, Καραγιώργος 25 (1), Γάλλος, Μπαϊράμης 15, Οικονόμου Ι. 4, Μισαηλίδης 3, Παρισάκης, Σμυρλής 2, Νασίκας 2, Κολιαμήτρας 4, Κουτσογιάννης, Θεοδωρόπουλος 3