Πρώτη νίκη για την Αργώ, 0-3 τον Ασκληπιό στα Τρίκαλα

Εύκολα, επικράτησε στο ΔΑΚ Τρικάλων του Ασκληπιού η γυναικεία ομάδα βόλεϊ της Αργούς με 0-3 σετ, κατακτώντας το πρώτο τρίποντο. Οι παίκτριες του Βαγγέλη Σταθόπουλου έπαιξαν κατά διαστήματα ωραίο βόλεϊ και σίγουρα η νίκη αυτή πιστοποιεί την αγωνιστική άνοδο που σημειώνει από αγώνα σε αγώνα. Αυτή είναι η πρώτη νίκη της βολιώτικης ομάδας στο πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής κατηγορίας μετά από τέσσερις αγώνες, ενώ οι Τρικαλινές παραμένουν στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα, με τέσσερις ήττες σε ισάριθμα παιχνίδια.

Οι οικοδέσποινες δυσκόλεψαν της παίκτριες της Αργούς μόνο στο δεύτερο σετ, αλλά η Προκούντινα με επιθέσεις πάνω από το αντίπαλο μπλοκ, κρατούσε το προβάδισμα δύο-τριών πόντων σε όλο το σετ. Αξίζει να σημειωθεί ότι και τα τρία σετ παίχτηκαν σε μιάμιση ώρα.

Τα σετ: 15-25, 21-25, 18-25