ΣΔΥ Κένταυρος: Επιτυχίες στον 5ο Αγώνα Δρόμου Αλμυρού

Νικητής αναδείχθηκε στα  6χλμ. του 5ου Αγώνα Δρόμου Αλμυρού «Zerelia Lakes» ο Δημήτρης Φράγκος αθλητής του Κένταυρου Βόλου με χρόνο  21:15 ενώ  η Νίκη Μουλά  κατέκτησε την 3η θέση στον ημιμαραθώνιο με χρόνο  1:48:04.

Ο Κένταυρος Βόλου  συμμετείχε με δέκα πέντε δρομείς που πήραν μέρος στον ημιμαραθώνιο  και στον παράλληλο αγώνα των 6 χλμ.

Τη  δεύτερη θέση στον ημιμαραθώνιο στην ηλιακή  κατηγορία κατέλαβε η Μάρθα Νταϊφά με χρόνο  1:57:17 ενώ  ο Γιώργος Ζαφειρίου  ήταν τρίτος  με χρόνο 1:24:35 και ο Χρήστος Γιάννης 6ος με χρόνο 1:28:20.

Με επιτυχία τερμάτισαν επίσης:  Δημήτρης Γάκης σε 1:40:07, Νίκος Πορταρίτης σε 1:48:53, Δημήτρης Μεντεκίδης σε 1:56:58, Χάρης Ακρίβος  σε 2:00:49, Πέτρος Παρασκευόπουλος σε 2:17:11 και ο Γιάννης Μιχαλάκης σε 2:28:01.

Στα 6 χλμ. στην 5η θέση τερμάτισε ο  Κώστας Γουργιώτης με χρόνο 24:50 ενώ συμμετείχαν επίσης ο Γιώργος Κώστας, Κώστας Κυριαζής και Θωμάς Κολτσαράς.

Παράλληλα συνεχίζονται οι εγγραφές για τον 1ο Νυχτερινό αγώνα δρόμου Βόλου που θα γίνει στις 30 Οκτωβρίου και θα περιλαμβάνει διαδρομές 10 και 5 χλμ. προσφέροντας μια μοναδική  εμπειρία βραδινού τρεξίματος στους συμμετέχοντες.