Σόκαρε τη Νίκη ο Ρήγας, τεράστιο διπλό με 0-1 στο Πανθεσσαλικό

Μία τεράστια νίκη πανηγύρισε ο Ρήγας Φεραίος μέσα στο Πανθεσσαλικό επί της Νίκης Βόλου με 0-1 χάρη σε γκολ του Τζοβάρα στο 23’, σοκάροντας παίκτες και κόσμο των γηπεδούχων (περίπου 2.000), που άλλο ξεκίνημα περίμεναν για την ομάδα τους. Στο πρώτο μέρος η Νίκη έπαιξε καλό ποδόσφαιρο, πίεσε την εστία του Ρήγα, αλλά κόντρα στη ροή του αγώνα ο Τζοβάρας με ένα προσωπικό γκολ έκανε το 0-1, αγχώνοντας τους Βολιώτες, που δεν κατάφεραν να ισοφαρίσουν μέχρι την ανάπαυλα, χωρίς πάντως να έχουν στο δεύτερο μισό του πρώτου ημιχρόνου τις φάσεις. Στην επανάληψη, η Νίκη ήταν μόνιμα στην περιοχή των φιλοξενουμένων, αλλά ήταν τελείως αναποτελεσματική και καθόλου παραγωγική, χωρίς να μπορεί να φτάσει καν σε τελικές προσπάθειες.