UNITED COLORS OF BENETTON

Στον 4ο όμιλο της Γ’ Εθνικής τοποθετήθηκαν οι ομάδες της Μαγνησίας, μετά τον σχετικό καταρτισμό που έγινε την Τετάρτη (13/9) από την Επιτροπή Διοργανώσεων της ΕΠΟ. Ο όμιλος θα έχει 13 συνολικά ομάδες, πέντε εκ των οποίων από τον νομό μας, τον Ολυμπιακό Β., τη Νίκη Β., τον Ρήγα Φεραίο, τον Γ.Σ. Αλμυρού και τον ξενόφερτο Ν.Π.Σ. Βόλος. Εκτός από τους συλλόγους της υπόλοιπης Θεσσαλίας, ο όμιλος συμπληρώνεται από τις ομάδες της Φθιώτιδας, της Ευρυτανίας, της Φωκίδας και της Βοιωτίας.

Αναλυτικά η σύνθεση του 4ου ομίλου έχει ως εξής:

ΕΠΣ Λάρισας (1): Αχιλλέας Φαρσάλων

ΕΠΣ Τρικάλων (1): Διγενής Νεοχωρίου

ΕΠΣ Καρδίτσας (1): ΑΟ Σελλάνων

ΕΠΣ Θεσσαλίας (5): Ολυμπιακός Βόλου, Νίκη Βόλου, Ρήγας Φεραίος, Γ.Σ. Αλμυρού, Βόλος ΝΠΣ

ΕΠΣ Φθιώτιδας (1): Οπούντιος Μαρτίνου

ΕΠΣ Ευρυτανίας (1): ΑΠΟΚ Βελούχι

ΕΠΣ Φωκίδας (1): Αστέρας Ιτέας

ΕΠΣ Βοιωτίας (2): ΑΟ Θήβα, ΑΠΟ Αμβρυσσέας

Οι άλλοι όμιλοι

Σε ό,τι αφορά τους υπόλοιπους επτά ομίλους, 12 ομάδες έχει ο πρώτος, 14 ο δεύτερος, 13 ο τρίτος, 12 ο πέμπτος, και από 11 ο έκτος, ο έβδομος και όγδοος.

Η κλήρωση του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 18/9 στις 12 στα γραφεία της ΕΠΟ. Το πρωτάθλημα θα ξεκινήσει την Κυριακή 1/10.

Αναλυτικά:

1ος όμιλος

ΕΠΣ Έβρου (1): ΑΕ Διδυμοτείχου

ΕΠΣ Θράκης (2): Δόξα Προσκυνητών, Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου

ΕΠΣ Ξάνθης (2): Ορφέας Ξάνθης, Άρης Αβάτου

ΕΠΣ Δράμας (1): 1 Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου

ΕΠΣ Καβάλας (3): Καβάλα, Νέστος Χρυσούπολης, Αετός Ορφανού

ΕΠΣ Σερρών (3): Απόλλων Παραλιμνίου, Ελπίς Σκουτάρεως, Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής

2ος όμιλος

ΕΠΣ Μακεδονίας (5): ΑΠΕ Λαγκαδά, Καμπανιακός, ΑΟ Καρδίας, Μακεδονικός, Αγροτικός Αστέρας

ΕΠΣ Χαλκιδικής (1): Άρης Παλαιοχωρίου

ΕΠΣ Κιλκίς (1): Κιλκισιακός

ΕΠΣ Πέλλας (2): Αλμωπός Αριδαίας, Εδεσσαϊκός

ΕΠΣ Ημαθίας (3): ΦΑΣ Νάουσα, Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων, Φίλιππος Αλεξάνδρειας

ΕΠΣ Πιερίας (2): Πιερικός, Ποσειδών Π.Π.Π.

3ος όμιλος

ΕΠΣ Φλώρινας (1): Ερμής Αμυνταίου

ΕΠΣ Καστοριάς (1): Καστοριά

ΕΠΣ Ηπείρου (1): Δόξα Κρανούλας

ΕΠΣ Θεσπρωτίας (2): Θεσπρωτός, Αστέρας Παραποτάμου

ΕΠΣ Άρτας (1): Σκουφάς Κομποτίου

ΕΠΣ Πρέβεζας/Λευκάδας (3): Τηλυκράτης, Εθνικός Φιλιππιάδας, Πανελευκάδιος

ΕΠΣ Κέρκυρας (1): ΑΕ Λευκίμμης

ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας (1): Νέος Αμφίλοχος

ΕΠΣ Κοζάνης (2): Μακεδονικός Φούφα, ΑΕΠ Καραγιαννίων

5ος όμιλος

ΕΠΣ Κεφαλληνίας (1): Παλληξουριακός

ΕΠΣ Ζακύνθου (1): Ζάκυνθος

ΕΠΣ Αχαΐας (2): Αχαϊκή, Διαγόρας Βραχνέικων

ΕΠΣ Ηλείας (3): ΠΑΟ Βάρδας, Αστέρας Αμαλιάδας, Πανηλειακός

ΕΠΣ Μεσσηνίας (2): Τσικλητήρας Πύλου, Καλαμάτα

ΕΠΣ Λακωνίας (1): Αστέρας Βλαχιώτη

ΕΠΣ Αρκαδίας (2): Παναρκαδικός, Λεωνίδιο

6ος όμιλος

ΕΠΣ Πειραιά (4): Ιωνικός, Εθνικός, Προοδευτική, ΑΠΟ Κερατσίνι

ΕΠΣ Κορίνθου (3): ΑΟ Λουτράκι, ΑΟ Ζευγολατιού, Πέλοπας Κιάτου

ΕΠΣ Δωδεκανήσου (3): Ιάλυσος Ρόδου, ΑΣ Ρόδος, Διαγόρας Ρόδου

ΕΠΣ Δυτικής Αττικής (1): Ένωση Πανασπροπυργιακού/Δόξας

7ος όμιλος

ΕΠΣ Ανατολικής Αττικής (3): Τριγλία Ραφήνας, Θύελλα Ραφήνας, Αήττητος Σπάτων

ΕΠΣ Αργολίδας (3): ΑΕ Ερμιονίδας, Παναργειακός, Ερμής Κιβερίου

ΕΠΣ Λέσβου (2): Αιολικός, Διαγόρας Αγίας Παρασκευής

ΕΠΣ Κυκλάδων (1): Πανθηραϊκός

ΕΠΣ Εύβοιας (2): ΑΟ Χαλκίς, Ταμυναϊκός

8ος όμιλος

ΕΠΣ Αθηνών (5) : Άγιος Ιερόθεος, Φωστήρας, ΑΕ Κηφισιά, Ηλυσιακός, Αιγάλεω

ΕΠΣ Χανίων (1): ΑΟ Παλαιόχωρας

ΕΠΣ Ρεθύμνου (2): Ερμής Ζωνιανών, ΑΕ Μυλοποτάμου

ΕΠΣ Ηρακλείου (2) : Ατσαλένιος, Ηρόδοτος

ΕΠΣ Λασιθίου (1): ΟΦ Ιεράπετρας