Συνεχίζει να ελπίζει ο Διαγόρας, 2-0 την Αταλάντη

Να μην χαθεί βαθμός θέλει ο Διαγόρας Στεφανοβικείου σε όσες αγωνιστικές απομένουν για την ολοκλήρωση της Γ’ Εθνικής και έχει ήδη πάρει δύο κρίσιμες νίκες, όπως αυτή σήμερα με την Αταλάντη με σκορ 2-0. Έτσι το σύνολο του Στέλιου Αρσένου διατήρησε όσες ελπίδες έχει για παραμονή στην κατηγορία.

Το σκορ άνοιξε στο 9ο λεπτό της αναμέτρησης, όταν ο Ζενούνης βρήκε με ωραία μπαλιά τον Καραμπούζη και αυτός πλάσαρε τον αντίπαλο τερματοφύλακα για το 1-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο και στο 52ο λεπτό, ήταν η σειρά του Κουβελά να σκοράρει, καθώς ο έμπειρος ποδοσφαιριστής εκτέλεσε το φάουλ για να στείλει και πάλι την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα για να σημειώσει το δεύτερο τέρμα για την ομάδα του και να διαμορφώσει το τελικό 2-0.

Για την ομάδα του Διαγόρα αγωνίστηκαν οι: Πρίφτης, Καραμπούζης, Μπλέντι, Λάιος, Δίντσης (90+2’ Γιαουπλάρι), Αλεξίου, Ζενούνης, Ζιάκας (85’ Τανός), Κουβελάς, Αναστασίου, Αλαμάνης (80’ Καλιακούδας).