Συνεχίζεται την Κυριακή από το 46’ το ΠΑΣ Γιάννινα-Κηφισιά

Διεκόπη η αναμέτρηση του ΠΑΣ Γιάννινα με την Κηφισιά για την 1η αγωνιστική της SL1, καθώς τεχνικό πρόβλημα σε έναν από τους πυλώνες του γηπέδου των Ζωσιμάδων κατέστησε αδύνατη τη σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.

Οι προβολείς έπαψαν να λειτουργούν λίγο μετά την ολοκλήρωση του πρώτου μέρους, το οποίο βρήκε τους γηπεδούχους να προηγούνται 1-0 χάρη σε πέναλτι του Κόντε στο 31ο λεπτό.

Το θέμα φέρεται να προκλήθηκε λόγω υπερθέρμανσης, με τους ανθρώπους του γηπέδου να καταβάλλουν μεγάλες προσπάθειες προκειμένου να το επιλύσουν και να συνεχιστεί ομαλά η αναμέτρηση με τη σέντρα του δευτέρου ημιχρόνου, κάτι ωστόσο που δεν κατέστη δυνατό.

Κάπως έτσι, ο διαιτητής Τζήλος προχώρησε στη διακοπή του αγώνα, που ενδεχομένως θα συνεχιστεί αύριο Κυριακή (20/08) στις 19.00.