Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΘ

Στιγμιότυπο από την αναμέτρηση ΑΕΒΔ-Κεραυνός

Με τον Σπάρτακο να παίρνει τη νίκη επί του Ίωνα Βόλου στη Λάρισα με σκορ 74-70 ολοκληρώθηκε η 17η αγωνιστική της Α1 ΕΣΚΑΘ.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

ΑΕΒΔ-Κεραυνός 58-51

Γ.Σ.Βόλου-Νίκαια 2012 67-77

Φοίβος-Αιολικός 60-70

Αγριά-Αστέρας 85-49

Ελευθεριακός-ΓΣ Αλμυρού 65-79

Σπάρτακος-Ίωνας 74-70

Η βαθμολογία

  1. ΓΣ Αλμυρού 33
  2. Αγριά 31
  3. Αιολικός 29
  4. Νίκαια 2012 29
  5. Σπάρτακος 29
  6. Ίωνας 28
  7. Φοίβος 24
  8. ΓΣ Βόλου 24
  9. Κεραυνός 22
  10. ΑΕΒΔ 20
  11. Ελευθεριακός 18
  12. Αστέρας 17

Η 18η αγωνιστική

Αιολικός-Αγριά

Νίκαια 2012-Φοίβος 2002

Κεραυνός-ΓΣ Βόλου

Ίωνας-ΑΕΒΔ

Αστέρας Λάρισας-Ελευθεριακός

ΓΣ Αλμυρού-Σπάρτακος

Η Α2 ΕΣΚΑΘ

Η Ανάληψη παραμένει στην πρώτη θέση της βαθμολογίας, παίρνοντας μία ακόμη νίκη, αυτή τη φορά στη Λάρισα απέναντι στον Ίκαρο Νεάπολης με 67-54.

Συνολικά τα αποτελέσματα της 17ης αγωνιστικής:

Ανόρθωση-Δήμητρα Ευξεινούπολης 85-65

Σκιάθος-Ιωλκία 65-44

Ίκαρος Νεάπολης-Ανάληψη 54-67

Ερμής Αγιάς 2018-BC Volos 64-61

Νέοι ΑΕΛ-ΑΣ Φαρσάλων αναβολή

Ρεπό: Κένταυρος Ζαγοράς

Η βαθμολογία

  1. Ανάληψη 32
  2. Ανόρθωση 30
  3. Ιωλκία 25
  4. BC Volos 25
  5. Σκιάθος 23
  6. Ερμής Αγιάς 2018 21
  7. Ίκαρος Νεάπολης 21
  8. Κένταυρος Ζαγοοάς 20
  9. Νέοι ΑΕΛ 19
  10. Δήμητρα Ευξεινούπολης 19
  11. ΑΣ Φαρσάλων 15

Η 18η αγωνιστική

Δήμητρα Ευξεινούπολης-Σκιάθος

ΑΣ Φαρσάλων-Ανόρθωση Βόλου

Κένταυρος Ζαγοράς-Νέοι ΑΕΛ

Ιωλκία-Ίκαρος Νεάπολης

Ανάληψη-Ερμής Αγιάς 2018

Β’ ΕΣΚΑΘ

Άνετη νίκη πήρε ο ΓΣ Τυρνάβου ως πρωτοπόρος, απέναντι στους δεύτερους Τιτάνες Αλμυρού με 70-44.

Τα αποτελέσματα της 15ης αγωνιστικής έχουν ως εξής:

ΓΣ Φαρσάλων Κ21-Αναγέννηση Καλοχωρίου 63-56

Σκόπελος-Πλατύκαμπος 59-47

Ηρακλής Χάλκης-Ολυμπιονίκης 72-62

Γ.Σ.Τυρνάβου-Τιτάνες Αλμυρού 70-44

Αρμένιο-Άδμητος 27/02

Η βαθμολογία

  1. ΓΣ Τυρνάβου 29
  2. Τιτάνες Αλμυρού 27
  3. Σκόπελος 21
  4. Ηρακλής Χάλκης 21
  5. Ολυμπιονίκης 21
  6. Αρμένιο 20
  7. Πλατύκαμπος 20
  8. Καλοχώρι 18
  9. Άδμητος 16
  10. ΓΣ Φαρσάλων Κ21

Η 16η αγωνιστική

Πλατύκαμπος-Ηρακλής Χάλκης

Άδμητος-Σκόπελος

Καλοχώρι-Αρμένιο

Ολυμπιονίκης-ΓΣ Τυρνάβου

Τιτάνες Αλμυρού-ΓΣ Φαρσάλων Κ21