Τέταρτη κατετάγη η Νίκη, ήττα με 14-9 από τον ΝΟ Πατρών

Στο τέλος μίας εξαιρετικής χρονιάς, η οποία ξεπέρασε κάθε προσδοκία, η Νίκη χάλασε ελαφρώς τις εντυπώσεις που άφησε στην κανονική διάρκεια της Α2 πόλο ανδρών. Μετά τις δύο ήττες στα ημιτελικά από τον ΟΦΘ, οι οποίες της στέρησαν την άνοδο, ήρθε το Σάββατο (7/7) και η ήττα στον αγώνα για την τρίτη θέση στο Κολυμβητήριο του Περιστερίου από τον ΝΟ Πατρών με 14-9, με συνέπεια να καταταγεί τέταρτη.

Η Νίκη μετά το ισόπαλο με 3-3 πρώτο οκτάλεπτο, βρέθηκε μέχρι το ημίχρονο στο μείον τρία (9-6) και παρόλο που μείωσε σε 10-8 στην τρίτη περίοδο, ο ΝΟΠ ήταν ανώτερος στο τελευταίο οκτάλεπτο και με επιμέρους σκορ 4-1 έφτασε στο τελικό 14-9 υπέρ του. Το τελευταίο γκολ της Νίκης πέτυχε ο Θεοδωρόπουλος στα 4.06’ πριν τη λήξη (12-9) και έκτοτε οι Βολιώτες δεν ξανασκόραραν.

Τα οκτάλεπτα: 3-3, 6-3, 1-2, 4-1

ΝΟΠ: Δίπλαρος 4, Πασσάς 2, Βικάτος 2, Φύκουρας 2, Καραβιώτης 1, Καρβουντζής 1, Πολάτος 1, Γκότσης 1

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ: Θεοδωρόπουλος 4, Γλούμης 3, Δανιήλ 2