Θετικά αποτελέσματα για τις ομάδες βόλεϊ της Νίκης Βόλου

Νίκες σημείωσαν τόσο η γυναικεία ομάδα βόλεϊ της Νίκης, όσο και αυτή των κορασίδων.

Οι μεν Γυναίκες της Νίκης πήραν μια σημαντική νίκη στις Λιβανάτες εναντίον του Δαφνησιακού με 3:2 σετ. Οι δε Κορασίδες επικράτησαν άνετα με 3:0 σετ στον ημιτελικό του F4 των Κ18 εναντίον της Δεσκάτης.

Στον αγώνα των γυναικών το σκορ και τα σετ εναλλάσσονταν συνεχώς μέχρι που το πέμπτο σετ έκρινε τον νικητή.

Τα σετ 25:22, 19:25, 25:22, 21:25, 10:15.

Η αποστολή των γυναικών (Μπουμπούκη): Δόλγυρα, Τριπύλα, Θεοχάρη, Γκαγκαδέλλη, Μπένου, Πολυζώη, Στύλα, Μελλιού, Σίμου, Καρατάσιου, Δημητριάδη.

Η ομάδα των κορασίδων με την νίκη της πέρασε στο τελικό του F4 και θα αγωνιστεί την επόμενη Κυριακή με αντίπαλο τον ΓΣ Τυρνάβου.

Η αποστολή των Κ18 (Γαλαζούλας): Στύλα Σ, Καφαντάρη, Καρατάσιου, Πολυζώη, Σίμου, Κουτσικού, Στύλα Χ, Μελλιού, Μπουντούκου, Γαϊτάνη, Παρίση, Τζικουλα, Κεφαλά, Μιχάλη.