Το πανόραμα της αγωνιστικής δράσης στο βόλεϊ

Κοινή φωτογραφία για τις παίκτριες Ολυμπιακού Βόλου και Νίκης μετά τον μεταξύ τους αγώνα για τη Β’ Εθνική Γυναικών
Το ντέρμπι στη Νίκη Βόλου, νέα ήττα για την Αργώ

Απέναντι στη δεύτερη της βαθμολογίας ΜΑΣ Νέα Γενεά βρέθηκε η ομάδα Γυναικών της Αργούς Βόλου, για τη 12 αγωνιστική της Α2 Γυναικών, ωστόσο δεν κατάφερε κάτι καλό, γνωρίζοντας την ήττα 3-0 σετ ((25-22,27-25,25-21) παρά την προσπάθεια που κατέβαλε και στα τρία σετ.

Έτσι το βολιώτικο σύνολο παραμένει στην 9η θέση της βαθμολογικής κατάταξης, έχοντας 13 βαθμούς και προετοιμάζεται για τον εντός έδρας αγώνα της 13ης αγωνιστικής με αντίπαλο την ΕΑ Λάρισας, το Σάββατο 4 Φεβρουαρίου.

Στη  Β’ Εθνική Γυναικών πάλι, το ντέρμπι ανάμεσα σε Ολυμπιακό Βόλου και Νίκη Βόλου είχε ξεκάθαρες νικήτριες τις «κυανόλευκες» χάρη στο τελικό 0-3 σετ (21-25, 23-25, 06-25, με τα μέλη των δύο ομάδων να βγαίνουν κοινή φωτογραφία μετά το πέρας της αναμέτρησης.

Στη Β’ Εθνική Ανδρών…

… Και στην 8η αγωνιστική που ήταν και η πρεμιέρα του δεύτερου γύρου, ΓΣ Βόλου και Αργώ Βόλου επικράτησαν σε βάρος των Δωρίδας Ερατεινής εντός και Φθίας Λαμίας εκτός έδρας αντίστοιχα.

Το Τοπικό Γυναικών

Με την 6η αγωνιστική συνεχίστηκε το τοπικό πρωτάθλημα Γυναικών, με τον ΑΟ Σκοπέλου να παραμένει αήττητος και απέναντι στον ΑΣ Φαρσάλων και να βρίσκεται σταθερά στην 1η θέση της βαθμολογικής κατάταξης:

Φθία Λαμίας – Σύλλας Αιδηψού 3-1

ΓΣ Φαλάνης – ΓΣ Βόλου 0-3

ΑΟ  Σκοπέλου – ΑΣ Φαρσάλων 3-0

Ρεπό: ΑΟ Σουφλαρίων