Το πανόραμα του Euro (αποτελέσματα, βαθμολογίες και επόμενα)

Μετά την πρώτη λευκή ισοπαλία στο ματς Ολλανδία-Γαλλία

Η χθεσινή όγδοη μέρα του Euro 2024 ολοκληρώθηκε με τα ματς της 2ης αγωνιστικής του 4ου ομίλου με το πρώτο 0-0 να εμφανίζεται στο ματς Ολλανδία-Γαλλία στη Λειψία, ενώ πιο  μπροστά η Αυστρία νίκησε 1-3 στο Βερολίνο την Πολωνία.

Σήμερα Σάββατο (22/6) γίνονται τα ματς:

Βέλγιο-Ρουμανία 22:00 (Ντίσελντορφ, Merkur Spiel-Arena)

Γεωργία-Τσεχία 16:00 (Αμβούργο, Volksparkstadion)

Τουρκία-Πορτογαλία 19:00 (Ντόρτμουντ, Signal Iduna Park)

Όλα τα μέχρι στιγμής αποτελέσματα του Euro 2024, οι βαθμολογίες και η συνέχεια έχουν ως εξής:

1ος όμιλος

1η αγωνιστική

14 Ιουνίου: Γερμανία-Σκωτία 5-1 (Μόναχο, Allianz Arena)

15 Ιουνίου: Ουγγαρία-Ελβετία 1-3 (Κολωνία, RheinEnergieStadion)

2η αγωνιστική (19 Ιουνίου)

Γερμανία-Ουγγαρία 2-0 (Στουτγκάρδη, MHPArena)

Σκωτία-Ελβετία 1-1 (Κολωνία, RheinEnergieStadion)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Γερμανία 6 7-1

Ελβετία 4 4-2

Σκωτία 1 2-6

Ουγγαρία 0 1-5

3η αγωνιστική (23 Ιουνίου)

Ελβετία-Γερμανία 22:00 (Φρανκφούρτη, Waldstadion)

Σκωτία-Ουγγαρία 22:00 (Στουτγκάρδη, MHPArena)

2ος όμιλος

1η αγωνιστική (15 Ιουνίου)

Ισπανία-Κροατία 3-0 (Βερολίνο, Olympiastadion)

Ιταλία-Αλβανία 2-1 (Ντόρτμουντ, Signal Iduna Park)

2η αγωνιστική

19 Ιουνίου: Κροατία-Αλβανία 2-2 (Αμβούργο, Volksparkstadion)

20 Ιουνίου: Ισπανία-Ιταλία 1-0 (Γκελζενκίρχεν, Arena AufSchalke)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Ισπανία 6 4-0

Ιταλία 3 2-2

Αλβανία 1 3-4

Κροατία 1 2-5

3η αγωνιστική (24 Ιουνίου)

Κροατία-Ιταλία 22:00 (Λειψία, Red Bull Arena)

Αλβανία-Ισπανία 22:00 (Ντίσελντορφ, Merkur Spiel-Arena)

3ος όμιλος

1η αγωνιστική (16 Ιουνίου)

Σλοβενία-Δανία 1-1 (Στουτγκάρδη, MHPArena)

Σερβία-Αγγλία 0-1 (Γκελζενκίρχεν, Arena AufSchalke)

2η αγωνιστική (20 Ιουνίου)

Σλοβενία-Σερβία 1-1 (Μόναχο, Allianz Arena)

Δανία-Αγγλία 1-1 (Φρανκφούρτη, Waldstadion)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Αγγλία 4 2-1

Δανία 2 2-2

Σλοβενία 2 2-2

Σερβία 1 1-2

3η αγωνιστική (25 Ιουνίου)

Αγγλία-Σλοβενία 22:00 (Κολονία, RheinEnergieStadion)

Δανία-Σερβία 22:00 (Μόναχο, Allianz Arena)

4ος όμιλος

1η αγωνιστική

16 Ιουνίου: Πολωνία-Ολλανδία 1-2 (Αμβούργο, Volksparkstadion)

17 Ιουνίου: Αυστρία-Γαλλία 0-1 (Ντίσελντορφ, Merkur Spiel-Arena)

2η αγωνιστική

21 Ιουνίου Πολωνία-Αυστρία 1-3 (Βερολίνο, Olympiastadion)

21 Ιουνίου: Ολλανδία-Γαλλία 0-0 (Λειψία, Red Bull Arena Leipzig)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Ολλανδία 4 2-1

Γαλλία 4 1-0

Αυστρία 3 3-2

Πολωνία 0 2-5

3η αγωνιστική (25 Ιουνίου)

Ολλανδία-Αυστρία 19:00 (Βερολίνο, Olympiastadion)

Γαλλία-Πολωνία 19:00 (Ντόρτμουντ, Signal Iduna Park)

5ος όμιλος

1η αγωνιστική (17 Ιουνίου)

Ρουμανία-Ουκρανία 3-0 (Μόναχο, Allianz Arena)

Βέλγιο-Σλοβακία 0-1 (Φρανκφούρτη, Waldstadion)

2η αγωνιστική

21 Ιουνίου: Σλοβακία-Ουκρανία 1-2  (Κολωνία, RheinEnergieStadion)

22 Ιουνίου: Βέλγιο-Ρουμανία 22:00 (Ντίσελντορφ, Merkur Spiel-Arena)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Ρουμανία 3 3-0

Ουκρανία 3 2-4

Σλοβακία 3 2-2

Βέλγιο 0 0-1

3η αγωνιστική (26 Ιουνίου)

Ρουμανία-Σλοβακία 19:00 (Φρανκφούρτη, Waldstadion)

Βέλγιο-Ουκρανία 19:00 (Στουτγκάρδη, MHPArena)

6ος όμιλος

1η αγωνιστική (18 Ιουνίου)

Τουρκία-Γεωργία 3-1 (Ντόρτμουντ, Signal Iduna Park)

Πορτογαλία-Τσεχία 2-1 (Λειψία, Red Bull Arena)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Τουρκία 3 3-1

Πορτογαλία 3 2-1

Τσεχία 0 1-2

Γεωργία 0 1-3

2η αγωνιστική (22 Ιουνίου)

Γεωργία-Τσεχία 16:00 (Αμβούργο, Volksparkstadion)

Τουρκία-Πορτογαλία 19:00 (Ντόρτμουντ, Signal Iduna Park)

3η αγωνιστική (26 Ιουνίου)

Τσεχία-Τουρκία 22:00 (Αμβούργο, Volksparkstadion)

Γεωργία-Πορτογαλία 22:00 (Γκελζενκίρχεν, Arena AufSchalke)

ΦΑΣΗ ΤΩΝ «16»

29 Ιουνίου

Νο 37: 2ος 1ου-2ος 2ου 19:00 (Βερολίνο, Olympiastadion)

Νο 38: 1ος 1ου-2ος 3ου 22:00 (Ντόρτμουντ, Signal Iduna Park)

30 Ιουνίου

Νο 39: 1ος 3ου-3ος 4ου/5ου/6ου 19:00 (Γκελζενκίρχεν, Arena AufSchalke)

Νο 40: 1ος 2ου-3ος 1ου/4ου/5ου/6ου 22:00 (Κολωνία, RheinEnergieStadion)

1 Ιουλίου

Νο 41: 1ος 6ου-3ος 1ου/2ου/3ου 19:00 (Φρανκφούρτη, Waldstadion)

Νο 42: 2ος 4ου-2ος 5ου 22:00 (Ντίσελντορφ, Merkur Spiel-Arena)

2 Ιουλίου

Νο 43: 1ος 5ου-3ος 1ου/2ου/3ου/4ου 19:00 (Μόναχο, Allianz Arena)

Νο 44: 1ος 4ου-2ος 6ου 22:00 (Λειψία, Red Bull Arena)

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ

5 Ιουλίου

Νο 45: Νικητής 39-Νικητής 37 19:00 (Στουτγκάρδη, MHPArena)

Νο 46: Νικητής 41-Νικητής 42 22:00 (Αμβούργο, Volksparkstadion)

6 Ιουλίου

Νο 47: Νικητής 40- Νικητής 38 19:00 (Ντίσελντορφ, Merkur Spiel-Arena)

Νο 48: Νικητής 43-Νικητής 44 22:00 (Βερολίνο, Olympiastadion)

ΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ

9 Ιουλίου

Νο 49: Νικητής 45-Νικητής 46 22:00 (Μόναχο, Allianz Arena)

Νο 50: Νικητής 47- Νικητής 48 22:00 (Ντόρτμουντ, Signal Iduna Park)

ΤΕΛΙΚΟΣ

14 Ιουλίου

Νικητής 49: Νικητής 50 22:00 (Βερολίνο, Olympiastadion)

Εγγραφείτε στην ομάδα Magnesianews στο Viber για να λαμβάνετε ενημερώσεις.
Ακολουθήστε τη ροή Magnesianews στο Google News και μείνετε σε επαφή με ότι συμβαίνει.