Το πρόγραμμα στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΘ το Σαββατοκύριακο

Οι βολιώτικες μονομαχίες Αιολικός-Γ.Σ. Βόλου και Ίωνας-ΑΕΒ Διμηνίου ξεχωρίζουν στο πρόγραμμα της 12ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Α1 ΕΣΚΑΘ, που γίνεται αυτό το Σαββατοκύριακο.

Αναλυτικά το πρόγραμμα σε όλες τις κατηγορίες:

Α1 ΕΣΚΑΘ/1ος Όμιλος

12η αγωνιστική

*19/1/2019 ΕΑΚ ΛΑΡΙΣΑΣ

15:30 ΜΥΤΙΚΑΣ- ΑΝΑΛΗΨΗ

*19/1/2019 ΚΛΕΙΣΤΟ Ν. ΙΩΝΙΑΣ

16:00 ΑΙΟΛΙΚΟΣ-Γ.Σ. ΒΟΛΟΥ

*19/1/2019 ΚΛ. ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ

17:00 ΚΕΡΑΥΝΟΣ Λ.-ΑΓΡΙΑ B.C.

*19/1/2019 ΚΛ. Ι. ΠΑΤΑΚΗΣ

21:00 ΑΕΤΟΣ ΠΛΑΤ.- Γ.Σ. ΑΛΜΥΡΟΥ

*20/1/2019 ΓΗΠΕΔΟ ΣΚΙΑΘΟΥ

12:00 Γ.Σ. ΣΚΙΑΘΟΥ -ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ

*20/1/2019 Β. ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΠΟΥΛΟΣ

18:00 ΙΩΝΑΣ- Α.Ε.Β. ΔΙΜΗΝΙΟΥ

Η βαθμολογία

  1. ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ Λ. 22
  2. Γ.Σ. ΑΛΜΥΡΟΥ 20
  3. ΑΓΡΙΑ BC 19
  4. ΙΩΝΑΣ 18
  5. ΚΕΡΑΥΝΟΣ 18
  6. ΑΕΤΟΣ ΠΛΑΤ. 17
  7. Γ.Σ. ΒΟΛΟΥ 16
  8. ΑΙΟΛΙΚΟΣ 16
  9. Α.Ε.Β. ΔΙΜΗΝΙΟΥ 16
  10. ΑΝΑΛΗΨΗ 13
  11. Γ.Σ. ΣΚΙΑΘΟΥ 12
  12. MYTIKAΣ 11

 

Α2 ΕΣΚΑΘ/1ος Όμιλος

11η αγωνιστική

*19/1/2019 ΓΗΠΕΔΟ ΑΡΜΕΝΙΟΥ

17:00 ΑΡΜΕΝΙΟ-Α.Σ. ΦΑΡΣΑΛΩΝ

*19/1/2019 ΚΛ. ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ

*19:00 ΑΕΤΟΙ Λ.-ΔΗΜΗΤΡΑ ΕΥΞ.

*20/1/2019 Β.ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΠΟΥΛΟΣ

16:00 B.C. VOLOS-ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΖΑΓ.

*20/1/2019 ΚΛΕΙΣΤΟ ΑΓΡΙΑΣ

16:00 ΙΩΛΚΙΑ-ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΚΟΣ

*20/1/2019 ΚΛ. Ι. ΠΑΤΑΚΗΣ

17:00 ΝΙΚΑΙΑ 2012-SPORT ACADEMY

Η βαθμολογία

  1. SPORTS ACADEMY 19
  2. ΝΙΚΑΙΑ 2012 18
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΚΟΣ 18
  4. ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΖΑΓ. 17
  5. ΔΗΜΗΤΡΑ ΕΥΞ. 16
  6. BC VOLOS 14
  7. ΑΕΤΟΙ 14
  8. Α.Σ. ΦΑΡΣΑΛΩΝ 12
  9. ΙΩΛΚΙΑ 12
  10. ΑΡΜΕΝΙΟ 10

Β’ ΕΣΚΑΘ/1ος όμιλος

10η αγωνιστική

*20/1/2019 Β. ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΠΟΥΟΣ 14:00

ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ B..-ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ

*20/01/19 ΚΥΡ 12:00 ΚΛΕΙΣΤΟ ΣΚΟΠΕΛΟΥ

Α.Ο. ΣΚΟΠΕΛΟΥ-ΜΑΡΙΝΟΣ ΑΝΤΥΠΑΣ

*20/1/2019 ΚΛ. ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ 15:30

B.C. LARISA-ΤΙΤΑΝΕΣ ΑΛΜΥΡΟΥ

*20/1/2019 ΚΛ. Ι. ΠΑΤΑΚΗΣ 19:00

ΗΡΑΚΛΗΣ ΧΑΛΚΗΣ-ΕΡΜΗΣ 2018

Η βαθμολογία

  1. ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ Β. 14
  2. ΜΑΡΙΝΟΣ ΑΝΤΥΠΑΣ 14
  3. BC LARISSA 12
  4. ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ 2018 12
  5. ΤΙΤΑΝΕΣ ΑΛΜΥΡΟΥ 12
  6. ΣΚΟΠΕΛΟΣ 10
  7. ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ Β. 9
  8. ΗΡΑΚΛΗΣ ΧΑΛΚΗΣ 8
  9. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΛ. 7

*Ένα ματς λιγότερο έχουν Ανόρθωση, Ερμής Αγιάς 2018, BC Larissa και Σκόπελος

** Έναν μηδενισμό έχει η Αναγέννηση Καλοχωρίου.

***Ο Ηρακλής Χάλκης έχει ένα μηδενισμό και αφαίρεση δύο βαθμών από το παιχνίδι με το BC Larissa

ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ  ΕΣΚΑΘ

6η αγωνιστική

20/1/2019 ΚΛΕΙΣΤΟ Ν. ΙΩΝΙΑΣ 14:00 ΝΙΚΗ Β.-ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ

Η βαθμολογία

  1. ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΡΔ. 8
  2. ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 7
  3. ΑΙΟΛΟΣ ΤΡΙΚ. 6
  4. ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 5
  5. ΑΝΑΛΗΨΗ 4