Το σύνολο του προγράμματος του πρώτου γύρου για την Α2 ΕΣΚΑΘ ανακοίνωσε η Ένωση Θεσσαλίας, με τις ημερομηνίες, τους χώρους διεξαγωγής των αγώνων, και τις ώρες έναρξης να γίνονται παράλληλα γνωστές.
Το πρόγραμμα έχει ως εξής:
1η αγωνιστική
10 Οκτωβρίου
Τιτάνες-Σπάρτακος: Αλμυρού, 18:00
11 Οκτωβρίου
Ιωλκία-Σκιάθος: Νέας Ιωνίας, 11:00
BC Volos-Ερμής: Νέας Ιωνίας, 13:00
Τύρναβος-Κένταυρος: Τυρνάβου, 13:00
Ίκαρος-Ακαδημία: Αγίου Θωμά, 15:30
2η αγωνιστική
17 Οκτωβρίου
Σπάρτακος-Ιωλκία: Αγίου Θωμά, 17:30
Ακαδημία-Τιτάνες: Κλειστό Ράπτου, 17:30
18 Οκτωβρίου
Σκιάθος-BC Volos: Σκιάθου, 11:30
Κένταυρος-Ίκαρος: Ζαγοράς, 13:00
Ερμής-Τύρναβος: Αγιάς, 17:00
3η αγωνιστική
Σάββατο 24 Οκτωβρίου
Ιωλκία-Τιτάνες: Νέας Ιωνίας, 19:30
Τύρναβος-Σκιάθος: Τυρνάβου, 20:30
Κυριακή 25 Οκτωβρίου
BC Volos-Σπάρτακος: «Βάκης Παρασκευόπουλος», 13:00
Ακαδημία-Κένταυρος: Κλειστό Ράπτου, 13:00
Ίκαρος-Ερμής: Αγίου Θωμά, 17:30
4η αγωνιστική
Σάββατο 31 Οκτωβρίου
Σπάρτακος-Τύρναβος: Αγίου Θωμά, 15:30
Τιτάνες-BC Volos: Αλμυρού, 18:00
Ιωλκία-Ακαδημία: Νέας Ιωνίας, 19:30
Κυριακή 1 Νοεμβρίου
Σκιάθος-Ίκαρος: Σκιάθου, 11:30
Ερμής-Κένταυρος: Αγιάς, 16:00
5η αγωνιστική
Σάββατο 7 Νοεμβρίου
Ίκαρος-Σπάρτακος: Αγίου Θωμά, 19:30
Τύρναβος-Τιτάνες: Τυρνάβου, 17:00
Σάββατο 8 Νοεμβρίου
Κένταυρος-Σκιάθος: Ζαγοράς, 12:00
BC Volos-Ιωλκία: «B. Παρασκευόπουλος», 13:00
Ακαδημία-Ερμής: Ράπτου, 17:00
6η αγωνιστική
Σάββατο 14 Νοεμβρίου
Ιωλκία-Τύρναβος: Νέας Ιωνίας, 19:30
BC Volos-Ακαδημία: «Β. Παρασκευόπουλος», 19:30
Τιτάνες-Ίκαρος: Αλμυρού, 20: 00
Κυριακή 15 Νοεμβρίου
Σκιάθος-Ερμής: Σκιάθου, 11:30
Σπάρτακος-Κένταυρος: Αγίου Θωμά, 13:00
7η αγωνιστική
Σάββατο 21 Νοεμβρίου
ΓΣ Τυρνάνβου-BC Volos: Τυρνάβου, 17:00
Ίκαρος-Ιωλκία: Αγ. Θωμά, 17:30
Κυριακή 22 Νοεμβρίου
Ακαδημία-Σκιάθος: Ράπτου, 11:30
Κένταυρος-Τιτάνες: Ζαγοράς, 13:00
Ερμής-Σπάρτακος: Αγιάς, 17:00
8η αγωνιστική
Σάββατο 28 Νοεμβρίου
Τύρναβος-Ακαδημία: Τυρνάβου, 17:00
BC Volos-Ίκαρος: «B. Παρασκευόπουλος», 19:30
Κυριακή 29 Νοεμβρίου
Σπάρτακος-Σκιάθος: Αγ. Θωμά, 11:30
Ιωλκία-Κένταυρος: Ν. Ιωνίας, 13:00
Τιτάνες-Ερμής: Αλμυρού, 19:00
9η αγωνιστική
Σάββατο 5 Δεκεμβρίου
Ίκαρος-Τύρναβος: Τυρνάβου, 17:00
Ακαδημία-Σπάρτακος: Ράπτου, 19:30
Κυριακή 6 Δεκεμβρίου
Σκιάθος-Τιτάνες: Σκιάθου, 11:30
Κένταυρος-BC Volos: Ζαγοράς, 13:00
Ερμής-Ιωλκία: Αγιάς, 17:00