Βαριά ήττα για τους Τιτάνες Αλμυρού

Δεν τα κατάφερε στο πρώτο αγώνα κατάταξης της Α2 ΕΣΚΑΘ η ομάδα των Τιτάνων Αλμυρού, γνωρίζοντας την ήττα από τη Γυμναστική Συνένωση Ελασσόνας, καθώς ηττήθηκε εντός έδρας με το ευρύ 58-81.

Καθοριστικό για την αναμέτρηση ήταν τόσο το δεύτερο όσο και το τρίτο δεκάλεπτο, με τους φιλοξενούμενους να κάνουν 9-21 και 15-31 ως επιμέρους σκορ. Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι Τιτάνες Αλμυρού απλά κατάφεραν κάπως να συμμαζέψουν τη διαφορά.

Η σειρά των αγώνων αναδεικνύει υπερπρωταθλητή της κατηγορίας τον σύλλογο που θα πετύχει συνολικά δύο νίκες, οπότε αν οι Τιτάνες Αλμυρού νικήσουν στο παιχνίδι που ια διεξαχθεί στην Ελασσόνα θα δώσει και τρίτη αναμέτρηση.

Τα δεκάλεπτα: 13-18, 22-39, 37-70, 58-81

Τιτάνες Αλμυρού (Φλεβάρης): Καραγεωργόπουλος 4, Πλακανδάρας 3, Αραμπατζής 9 (2), Κουρκούμπας, Μπιρμπίλης 8 (2), Γαλανάκης 2, Χρυσόπουλος, Τσιάντος 2, Χατζής 11 (1), Χρυσικός 5, Μητρούλας 5 (1), Κοντάκης 9 (3).

ΓΣΕ Ελασσόνας (Ποντίκας): Δήμος 3, Δημόπουλος 3 (1), Φουνταρλής, Κατσαρές 13, Κατσαδούρος Ν. 8, Κατσαδούρος Κ. 3 (1), Παναγιώτου 13 (3), Λιάπης 15, Τηλέμης 18, Μπούσιας 3 (1), Φλώρος, Παρλάντζας 2.