Βραβεύσεις και εκδήλωση για τα 70 χρόνια του ΟΕΑ-ΝΑΒ

Εορταστική εκδήλωση με κοπή πίτας για το 2020 και με φόντο τη συμπλήρωση 70 ετών του συλλόγου πραγματοποίησε ο ΟΕΑ-ΝΑΒ.

Η εκδήλωση έγινε στην αίθουσα εκδηλώσεων του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας και παράλληλα βραβεύτηκαν αθλητές και αθλήτριες του συλλόγου.

Συγκεκριμένα βραβεύτηκαν οι:

Γυναικεία ομάδα υδατοσφαίρισης για την άνοδο στην Α2 Εθνική και για την αγωνιστική περίοδο 2018-19: Γιάνναρου Στεφανία, Γιάνναρου Γεωργία, Χατζηιωάννου Ξένια, Καρούτη Ανατολή, Βαμβάκου Ελεάνα, Μίνγκο Ραφαέλα, Ευφραίμογλου Κωνσταντίνα, Πατρώνη Βάσω, Μελέτη Αποστολία, Οικονόμου Μαρία, Μεφσούτ Κατερίνα, Λίλα Νικολάου, Μαντά Ειρήνη, Γκατζούνα Ελένη, Κωνσταντινίδου Τάνια.

Για τους αγώνες ερασιτεχνικής αλιείας 2019: Δήμος και Κώστας Παπαζήσης.

Ειδικές Βραβεύσεις

-Μπασματζής Δημήτριος για την προσφορά του στον Ο.Ε.Α. – Ν.Α.Β. & στον Ελληνικό Αθλητισμό.

-Προπονητής Καρύδας Λάμπρος για την άνοδο της γυναικείας ομάδας Υδατοσφαίρισης στην Α2 κατηγορία.

-Προπονητές Σάμιος Συμεών, Τάσιου Σοφία, Τσόγκα Όλγα για την ανάδειξη της κωπηλασίας του ΟΕΑ-ΝΑΒ στην τρίτη θέση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Κωπηλασίας 2019.

Βραβεύσεις για την κωπηλασία

-Καλανδαρίνης Γιάννης: 3ος στη Δίκωπο ἀνευ πηδαλιούχου στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα 2019 & 2ος στη Δίκωπο ἀνευ πηδαλιούχου Νέων Ανδρών στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα 2019

-Ζωγράφος Δημήτρης: 5ος στην Τετράκωπο άνευ πηδαλιούχου στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα 2019 και 2ος στην Τετράκωπο άνευ πηδαλιούχου στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα 2019 Εφήβων.

-Μπαρούτας Βασίλης: 3ος στο διπλό σκιφ Εφήβων στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα 2019

-Βαρελοπούλου Ελένη: 2η στο Τετραπλό σκιφ και 3η στο Διπλό σκιφ Νέων Γυναικών στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα 2019

-Αραμπατζή Αγγελική 2η στο Τετραπλό σκιφ Ελαφρών Βαρών στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα 2019.

-Παπαδόπουλος Γεώργιος: Χάλκινο μετάλλιο στο Βαλκανικό Πρωτάθλημα 2019 στην Τετράκωπο και Οκτάκωπο Παίδων.

-Αδάμ Παναγιώτης: Χάλκινο μετάλλιο στο Βαλκανικό Πρωτάθλημα 2019 στην Τετράκωπο και Οκτάκωπο Παίδων.

-Πολυμέρου Αθανάσιος: Ασημένιο Πανελλήνιο μετάλλιο στο Διπλό σκιφ ΑΜΕΑ.

-Καλανδαρίνη Αναστασία: Χρυσό Πανελλήνιο μετάλλιο στην Τετράκωπο άνευ πηδαλιούχου νεανίδων.

-Αγιώτη Έλενα: Χρυσό Πανελλήνιο μετάλλιο στο Σκιφ Ελ. Βαρών γυναικών.

-Κουκουτής Βασίλης: Χρυσό Πανελλήνιο μετάλλιο στην Τετράκωπο και Δίκωπο με πηδαλιούχο ανδρών

-Καπουρτίδης Δημήτρης: Χρυσό Πανελλήνιο μετάλλιο στη Δίκωπο με πηδαλιούχο εφήβων

-Καραρρήγας Θεόδωρος: Πηδαλιούχος-Χρυσό Πανελλήνιο μετάλλιο στη Δίκωπο με πηδαλιούχο εφήβων, Δίκωπο και Τετράκωπο με πηδαλιούχο ανδρών,.

-Ευθυμιοπούλου Ανδρονίκη: Χρυσό Πανελλήνιο μετάλλιο στην Τετράκωπο άνευ πηδαλιούχου νεανίδων.

-Δαλίδης Αθανάσιος: Χρυσό Πανελλήνιο μετάλλιο στην Τετράκωπο άνευ πηδαλιούχου παίδων.

-Αγγέλης Σταμάτης: Χρυσό Πανελλήνιο μετάλλιο στην Τετράκωπο άνευ πηδαλιούχου παίδων.

-Μπιτζιλαίου Ιωάννα: Ασημένιο Πανελλήνιο μετάλλιο στην Τετραπλό σκιφ γυναικών.

-Σαμίου Αποστολία: Ασημένιο Πανελλήνιο μετάλλιο στο Τετραπλό σκιφ νεανίδων.

-Διαμαντάκος Δημήτρης: Ασημένιο Πανελλήνιο μετάλλιο στο Τετραπλό σκιφ εφήβων.

-Σχιζοδήμος Γρηγόρης: 4η Πανελλήνια θέση στην Οκτάκωπο Ανδρών.

-Βαλσάμης Αντώνης: 4η Πανελλήνια θέση στην Οκτάκωπο Ανδρών.

-Αγαπητός Παναγιώτης: 6η Πανελλήνια θέση στην Τετράκωπο με πηδαλιούχο και Τετράκωπο άνευ πηδαλιούχου εφήβων.

-Αδάμ Γιάννης: 6η Πανελλήνια θέση στην Τετράκωπο με και Τετράκωπο άνευ πηδαλιούχου εφήβων.

-Αγαπητός Γιάννης: 6η Πανελλήνια θέση στην Τετράκωπο άνευ πηδαλιούχου εφήβων.

-Γλιάτης Δημήτρης 6η Πανελλήνια θέση στην Τετράκωπο άνευ πηδαλιούχου εφήβων.

-Βαρελοπούλου Ειρήνη Χάλκινο Πανελλήνιο μετάλλιο στην Δίκωπο άνευ πηδαλιούχου Κ23 και στην Οκτάκωπο γυναικών.

-Γιάννου Άσπα Χάλκινο Πανελλήνιο μετάλλιο στην Οκτάκωπο γυναικών.

Βαλσάμη Αθανασία-Μαρία: Πηδαλιούχος- Χάλκινο Πανελλήνιο μετάλλιο στην Οκτάκωπο γυναικών.

Τσιρτόγλου Γεώργιος: Χάλκινο Πανελλήνιο μετάλλιο στο Τετραπλό σκιφ Ελ. Βαρών και Ανδρών.

Αργύρης Μάριος: Χάλκινο Πανελλήνιο μετάλλιο στο Τετραπλό σκιφ Ελ. Βαρών και Ανδρών

Ξαφογιάννης Απόστολος: Χάλκινο Πανελλήνιο μετάλλιο στο Τετραπλό σκιφ Ελ. Βαρών και Ανδρών.

Βαλσάμης Νίκος: Χάλκινο Πανελλήνιο μετάλλιο στο Τετραπλό σκιφ Ελ. Βαρών και Ανδρών

Βραβεύσεις Κολύμβησης /Τεχνικής Κολύμβησης

Αγωνιστική ομάδα κολύμβησης

-Θανάσης Μακρής: 1ος στα 200-400-800-1500μ ελεύθερο ΠΠΑ στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κατηγοριών 2019.

-Πηνελόπη Προβίδα: 1η στα 50μ, 2ηστα 100μ, 3η στα 200μ ελεύθερο ΠΚΒ Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κατηγοριών 2019.

-Δημήτρης Σφέτσος-Φλαμπούρης: 1ος στα 50&100μ ελ Παμπαίδων Α στους Χειμερινούς Αγώνες Β.Ελλάδος 2019 & 4ος στα 50μ & 200μ, 5Ος στα 100μ ελεύθερο και 8ος στα 50μ πεταλούδα Παμπαίδων Α στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κατηγοριών 2019

-Δροσιά Καπάλα: 2η στα 200μ ελεύθερο στην κατηγορία Παγκορασίδων Β στους Χειμερινούς Αγώνες Β.Ελλάδος 2019

-Απόστολος Μπαράκος: 7ος στα 400μ Μ.Α. Παίδων στους Χειμερινούς Αγώνες Β.Ελλάδος 2019.

-Θεοδώρα Κανέλλου: 4η στα 4Χ100 μικτή ομαδική ΠΚΒ στους Χειμερινούς Αγώνες Β.Ελλάδος 2019.

-Θάλεια Υφαντίδη: 4η στα 4Χ100 μικτή ομαδική ΠΚΒ στους Χειμερινούς Αγώνες Β.Ελλάδος 2019.

-Μαρία Γκινάρι: 4η στα 4Χ200 μικτή ομαδική ΠΚΒ στους Χειμερινούς Αγώνες Β.Ελλάδος 2019.

-Νικόλας Καπάλας: 8ος στα 4Χ100 μικτή ομαδική ΠΑΙΔΩΝ στους Χειμερινούς Αγώνες Β.Ελλάδος 2019.

-Δημήτρης Σταματίου: 8ος στα 4Χ100 μικτή ομαδική ΠΑΙΔΩΝ στους Χειμερινούς Αγώνες Β.Ελλάδος 2019.

-Ορφέας Υφαντίδης: 8ος στα 4Χ100 μικτή ομαδική ΠΑΙΔΩΝ στους Χειμερινούς Αγώνες Β.Ελλάδος 2019.

Προαγωνιστική ομάδα κολύμβησης

-Ελένη Ιωνά: 1η στα 50μ -100μ πεταλούδα, Κορίτσια 11 ετών , στους Θερινούς Πανθεσσαλικούς Αγώνες 2019.

-Ιωάννα Ασήμου: 1η στα 100μ ελεύθερο, Κορίτσια 11 ετών , στους Θερινούς Πανθεσσαλικούς Αγώνες 2019.

-Απόστολος Αλεξίου: 1ος στα 400μ ελεύθερο, Αγόρια 11 ετών, στους Θερινούς Πανθεσσαλικούς Αγώνες 2019.

-Ιώ Καραμάνου: 1η στα 50μ ελεύθερο. Κορίτσια 12 ετών, στους Θερινούς Πανθεσσαλικούς Αγώνες 2019.

-Παντελής Μιχαηλίδης: 1ος στα 50μ ελεύθερο, Αγόρια 12 ετών, στους Θερινούς Πανθεσσαλικούς Αγώνες 2019.

-Λυδία Γιαννακού: 1η στα 50μ ελεύθερο, Κορίτσια 9 ετών, στους Θερινούς Πανθεσσαλικούς Αγώνες 2019.

Κολύμβηση Μεγάλων αποστάσεων

-Θανάσης Μακρής, Αναστασία Παπαδημητρίου , Ελένη Ασήμου, Δημήτρης Σταματίου: 3οι στο Πανελ. Πρωτάθλημα Ανοιχτής Θάλασσας 2019, στα 4Χ1250μ. παίδων-κορασίδων.

-Ομάδα Παλαιμάχων – Masters: Αιμιλία Στέλιαρου, 1η στα 200-400μ ελεύθερο, 2η στα 100μ ελεύθερο, 3η στα 50μ ελεύθερο και 50μ πεταλούδα στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 2019 με πανελλήνια επίδοση στα 200μ στην κατηγορία 45-49 ετών .

-Θεμιστοκλής Μιχαηλίδης: 1ος στα 100μ πρόσθιο, 2ος στα 200μ πρόσθιο, στην κατηγορία 55-59 ετών Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 2019.

-Απόστολος Φούρναρης: 2ος στα 50μ -100μ ύπτιο και 50μ πεταλούδα στην κατηγορία 40-44 ετών στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 2019.

-Χρήστος Ροβίθης: 2ος στα 200μ ελεύθερο στην κατηγορία 55-59 ετών στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 2019.

-Κατερίνα Ζώτσικου: 1η στα 100μ ύπτιο στους αγώνες Μικρών αποστάσεων 2019.

-Αγγελική Καμπούρογλου: 3η στα 100μ ελεύθερο στους αγώνες Μικρών αποστάσεων 2019.

-Χρυσόστομος Σαρακατσιάνος: 3ος στα 50μ ύπτιο στους αγώνες Μικρών αποστάσεων 2019.