Απίστευτο 3-11 των Ν.Α. Νίκης με πέντε γκολ Γκινίδη σ’ ένα 45λεπτο

Πέντε γκολ ο Γκινίδης στο πρώτο μέρος

Οι Νέοι Αθλητές Νίκης υπό το βλέμμα του Στάικου Βεργέτη κατάφεραν να συντρίψουν με  3-11 τον Ερμή στο Βασδέκειο, ενώ με πέντε γκολ του Θοδωρή Γκινίδη, του φορ της ομάδας, στο πρώτο 45λεπτο (5-1). Στο δεύτερο μέρος τρία γκολ έβαλε ο Πέτρου, δύο ο Αγόρος και το τελευταίο ο Μπούργος. Μάλιστα μετά το 8-1 οι παίκτες του Κώστα Σταμέλου έπαιζαν με δέκα λόγω αποβολής του Πανταζή.

Ο Γκινίδης έβαλε το πρώτο γκολ σε τετ-α-τετ στο πρώτο λεπτό, στο 5′ έκανε με τον ίδιο τρόπο το 2-0 και συνέχισε κατά βούληση, φτάνοντας στο “πενταρέ” σε ελάχιστο διάστημα.

Από τον Ερμή δύο γκολ έβαλε ο Κιουρέτης και ένα ο Πασχαλόπουλος. ΟΙ γηπεδούχοι αξίζει να σημειωθεί πως παρότι είδαν πως το σκορ πήρε διαστάσεις από πολύ νωρίς, έπαιξαν καθ’ όλη τη διάρκεια ανοιχτά και χωρίς σκοπιμότητα.

Πάντως στην ιστορία της ΕΠΣΘ υπάρχουν και πιο μεγάλα σκορ, όπως το 18-2 της Α.Ε. 2002 επί του Ηρακλή Βόλου με πέντε γκολ του Γιάννη Βέργου τη σεζόν 2003-04.