Αποτελέσματα και σκόρερ στα ματς της ΕΠΣΘ την Κυριακή

Σταΐδης και Σαρρής διεκδικούν την μπάλα στο ματς Ατρόμητος Ν.Ι.-Διαγόρας Στεφ.
Πρώτη νίκη και πρώτοι βαθμοί για την Αγχίαλο στην Α' ΕΠΣΘ, το 5Χ5 η Χλόη στη Γ' Τοπική

Ενώ στο Βοηθητικό του ΕΑΚ και στον Ριζόμυλο στα ματς Τοξότης-Πύρασος και Αστέρας-Γ.Σ. Αλμυρού δεν είχαμε γκολ και έληξαν με λευκές ισοπαλίες, στο Βασδέκειο το πρωί της Κυριακής είχαμε πολύ περισσότερες συγκινήσεις.

Κι αυτό γιατί έγινε ένα καταπληκτικό παιχνίδι, με την Αγχίαλο του Κώστα Ρέππου να παίρνει τους πρώτους της βαθμούς και την πρώτη της νίκη με 1-2 επί του Πανιωνίου Νέας Ιωνίας με γκολ στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων του Ζητούδη μετά από ασίστ του Τσάμη. Η Αγχίαλος έπαιξε με δέκα παίκτες από το 71′ λόγω αποβολής του Κόκκαλη με δεύτερη κίτρινη.

Η ενδεκάδα της Αγχιάλου στο ματς με τον Πανιώνιο

Στη Β’ ΕΠΣΘ η νίκη του Ατρομήτου Ν.Ι. με 1-0 επί του Διαγόρα Στεφανοβικείου, αλλά και το πρώτο τρίποντο της Α.ΠΟ.Β., ενώ στη Γ’ ΕΠΣΘ με το απόλυτο των βαθμών μετά την Αγία Παρασκευή συνεχίζει και η Χλόη, που συνέτριψε με 0-5 τον Πηλέα στο ΕΤΒΑ.