Δεν άντεξε στα Τρίκαλα η Νίκη, ήττα 60-48 από τον Αίολο-Γόμφοι

Tρίτο σερί αρνητικό αποτέλεσμα...

Ένα προβάδισμα ασφαλείας στο τρίτο δεκάλεπτο για την ομάδα του Αιόλου-Γόμφων ήταν αρκετό για να χαρίσει στο τρικαλινό σύνολο το ροζ φύλλο αγώνα απέναντι στη Νίκη Βόλου με σκορ 60-48, η οποία αγνοεί το θετικό αποτέλεσμα εδώ και τρεις αγωνιστικές πλέον.

Η διαφορά που πήρε αρχικά ο Αίολος-Γόμφοι δεν ήταν και η πλέον… τρομακτική, και αυτό φάνηκε και στο δεύτερο δεκάλεπτο, με τους «κυανόλευκους» να παραμένουν κοντά. Αλλά στο τρίτο δεκάλεπτο κάποιες κακές επιλογές στην επίθεση και ολιγωρία στην άμυνα, έφεραν απογοήτευση και κάποια εύκολα σουτ για τους γηπεδούχους, με αποτέλεσμα  να φτάσουν στο +19… Η ανατροπή δεν ήρθε ποτέ, και έτσι οι Τρικαλινοί ήταν αυτοί που πήραν τους δύο βαθμούς.

Τα δεκάλεπτα: 18-10, 25-21, 44-25, 60-48

Αίολος-Γόμφοι (Φόρος): Κολότσιος, Ζώρζος, Τσιγγενόπουλος 2, Μόσιαλος 2, Χατζής 2, Ιωάννου 6 (1), Ψύρρας 20 (3), Θέος 20 (2), Δέσπος 8.

Νίκη Βόλου (Μαύρος-Κοσμάτος): Βερτζάγιας 6, Ζησόπουλος 11 (1), Κουτίνας 12 (1), Μπουσκολίτης, Δελεντζές, Καλλές 2, Σαριμπαλίδης 5 (1), Σπανόπουλος, Λόλας 12, Ξενιτίδης