Τους διαιτητές και κριτές των αγώνων που διοργανώνονται το ερχόμενο Σαββατοκύριακο (11-12/12) υπ’ ευθύνη της ανακοίνωσε η ΕΣΚΑΘ, για όλες τις κατηγορίες.
Οι ορισμοί για τους αγώνες που συμμετέχουν ομάδες της Μαγνησίας έχουν ως εξής:
Α1 ΕΣΚΑΘ
Σάββατο 11 Δεκεμβρίου
Νέος Κεραυνός-Ανάληψη (ΕΑΚ Λάρισας, 17:30): Γιατρόπουλος-Αγορογιάννης (Μότσιος, Φαρμακιώτη, Κεχαγιάς)
Άρης Τρικάλων-ΓΣ Βόλου (Μπάρας, 18:00): Ράντος-Γκουλιώνης (Κουκουράβα, Μπαρμπούτης, Μητρόπουλος. Γυμν: Ταμπούρας).
Ίωνας Βόλου-ΑΟ Καλαμπάκας («Β. Παρασκευόπουλος», 18:00): Δημητρόπουλος- Παπαγιώτης (Πασιάς, Πεγιούκα, Πολύζος)
ΑΕΒΔ-ΑΕΛ (Ν. Ιωνίας, 19:00): Γιαννούλης-Καραθάνος (Ανδριοπούλου, Βενετσάνος, Καροτσάκης)
ΕΑΛ-Αιολικός (ΕΑΚ Λάρισας, 19:30): Μαραμής-Χριστοδούλου (Νανούλη, Μότσιος, Πετρόπουλος)
Ανόρθωση-Δαναοί Τρικάλων (ΕΑΚ Βόλου, 19:30): Μπουγλός Ι.-Αβραμίδου (Μαρούσος, Γκαλίδη, Βελέτζας)
Α2 ΕΣΚΑΘ
Κυριακή 12 Δεκεμβρίου
Σπάρτακος-ΓΣ Σκιάθου (Αγ. Θωμά, 11:30): Γιατρόπουλος-Καραχρήστος (Νταχμίρης, Σγουρού, Πετρόπουλος)
Κένταυρος Ζαγοράς-BC Volos (Ζαγοράς, 13:00): Κοντοστάθης (Βλάχος, Μαντούδης, Καροτσάκης)
ΜARSA-Eλευθεριακός (Χάλκης, 18:00): Δότα-Μπόσκου (Μότσιος, Μαξιμιάδης, Καραγιάννη)
Β’ ΕΣΚΑΘ
Κυριακή 12 Δεκεμβρίου
Καλοχώρι-Ολυμπιονίκης (Αγ. Θωμά, 09:30): Γιατρόπουλος-Καραχρήστος (Σγουρού, Τζιμούρτος, Νταχμίρης)
Άδμητος-Άνω Λεχώνια (Ν. Ιωνίας, 18:00): Δημητρόπουλος-Καραθάνος (Χούτα, Τοψάκης, Γκαλίδη)
Πρωτάθλημα Κορασίδων
Σάββατο 11 Δεκεμβρίου
Νίκη Βόλου-BC Volos (Ν. Ιωνίας, 08:30): Δημητρόπουλος-Γεωργοσόπουλος (Μαρούσος, Χούτα, Βενετσάνος)
Κυριακή 12 Δεκεμβρίου
Τιτάνες Αλμυρού-Αιολικός (Αλμυρού, 12:00): Καραθάνος (Καρρά, Πασιάς, Ανδριοπούλου)
Πρωτάθλημα Παίδων
Σάββατο 11 Δεκεμβρίου
Ολυμπιονίκης-Αιολικός («Β. Παρασκευόπουλος», 11:00): Παπαγιώτης-Σκοτεινιώτη (Μαρτυγάκη, Βούλγαρης, Καραγεώργος)
BC Volos-ΑΕΒΔ (Αγριάς, 16:30): Καραθάνος-Κοντοστάθης (Γρηγοροπούλου, Μαντούδης, Καραγεώργος)
Ολυμπιονίκης-Ολυμπιακός Βόλου («Β. Παρασκευόπουλος», 09:00): Σκοτεινιώτη (Μαρτυγάκη, Καραγεώργος, Βούλγαρης)
Κυριακή 12 Δεκεμβρίου
Ολυμπιακός Βόλου-Νίκη Βόλου (Ν. Ιωνίας, 13:30): Δημητρόπουλος-Σκοτεινιώτη (Μπορλότος,Τοψάκης, Πολύζος)
Πρωτάθλημα Κ21
Σάββατο 11 Δεκεμβρίου
Νίκη Βόλου-ΑΟ Τρίκαλα (ΕΑΚ Βόλου, 17:30): Μπουγλός Ι. (Γκαλίδη, Μπορλότος, Βελέτζας)
Πρωτάθλημα Γυναικών
Σάββατο 11 Δεκεμβρίου
Νίκη Βόλου-Ολυμπιακός Βόλου (Ν. Ιωνίας, 14:30): Δημητρόπουλος-Γεωργοσόπουλος (Βλάχος, Βενετσάνος, Ανδριοπούλου)