Στην κορυφή της Α΄ΕΠΣΘ, θα “αφήσει” το 2002 ο Μαγνησιακός (3-2 τον Πύρασο) και της Β’ Κατηγορίας ο Αστέρας (0-1 στον Πλάτανο), ενώ στην Γ΄ η Χλόη είχε πρώτη και βαριά ήττα από τους Ν.Α. Νίκης που την έφτασαν! Αήττητοι παρέμειναν Γ.Σ.Α. και Σκιάθος.
Ο Μαγνησιακός στην 8η αγωνιστική, με σκόρερ τους Αγιασιώτη, Βέρτζο, Σιώμο, κέρδισε με 3-2 τον αξιόμαχο Πύρασο (που με γκολ του Ροτζέριο είχε “πάει” το ματς στο 2-2) και μένει πρώτος περιμένοντας αν θα είναι και πάλι ισόβαθμος με την Αγία Άννα που παίζει αύριο στο Βελεστίνο με τον Ρήγα.
Ο αήττητος ΓΣΑ σάρωσε την Δήμητρα ως φιλοξενούμενος της στον Αλμυρό 1-7 (5΄Ξηροκώστας- 6′, 15′, 84′ Μπασαγιάννης, 25΄Κυρίτσης, 35΄, 51΄Αραπίτσας, 86΄Τσιάτσιος) ενώ ο Θησέας επέστρεψε στις νίκες και με γκολ των Αλαμάνη-Σιώμου κέρδισε 2-0 τον Νηλέα.
Στην Β΄Κατηγορία ΕΠΣΘ ο Αστέρας Ριζομύλου συνεχίζει αήττητος στην κορυφή κερδίζοντας με γκολ από το σημείο του πέναλτι από τον Γουτούλη 0-1 στον Πλάτανο τους Μυρμηδόνες. Αήττητη και δεύτερή (με ματς λιγότερο) είναι και η Σκιάθος που κέρδισε 0-2 την Δάφνη.
Οι Νέοι Αθλητές Νίκης “προσγείωσαν” απότομα την αήττητη ως σήμερα στην Γ΄ΕΠΣΘ, ΑΕ Χλόης κερδίζοντάς την (9-0)! και την έφτασαν στους 9 βαθμούς στην κορυφή!
Τα αποτελέσματα και το πρόγραμμα στις 3 κατηγορίες της ΕΠΣΘ
Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣΘ
8η αγωνιστική
Μαγνησιακός-Πύρασος 3-2
Δήμητρα-Γ.Σ. Αλμυρού 1-7
Σαρακηνός-Ακρόπολη 3-0
Θησέας-Ε. Λ. Νηλέας 2-0
Αύριο Κυριακή 18/12
Αργαλαστής (15:00): Α.Ε. 2002-Αίας Σούρπης, Πλακιάς, Αλέκος, Νικολαής
Βελεστίνου (15:00): Ρήγας Φ. -Αγία Άννα, Καλορογιάννης, Γεωργαντζής, Αγγελόπουλος
Αγχιάλου (15:00): Αγχίαλος-Τοξότης, Σαμαράς, Σακκάς Π., Σφυρής
Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣΘ
6η αγωνιστική
Μυρμηδόνες-Αστέρας Ριζομύλου 0-1
Αγία Παρασκευή-ΑΠΟΒ 1-0
Άνθ. Γαζής-Διαγόρας 3-0
Δάφνη-Σκιάθος 0-2
Αύριο, Κυριακή 18/12
Βοηθητικό ΕΑΚ (11:00): Ιάσων Α.Μ.- Μικροθήβες, Τσίντζας, Τσαγγάρης, Γερμάνης
Γηπ. Σκοπέλου (11:30): Σκόπελος-Πανιώνιος, Γραββάνης, Ανδραδόπουλος, Μαντέβας
Γ΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣΘ
4η αγωνιστική
Νέοι Αγίας Άννας- Ελευθεριακός 3-0
Νέοι Αθλ. Νίκης- ΑΕ Χλόης 9-0
Αύριο Κυριακή 18/12
“Βασδέκειο” (11:00): Άνω Λεχώνια-Αχιλλέας Αχιλλείου, Καρβούνη, Γαλάνη, Γκατζούνα
Καναλίων (15:00): Απόλλων Κ.-Ατρόμητος Ν.Ι., Παγωνόπουλος, Βλάχος, Παπαγεωργίου
“Βασδέκειο” (15:00): Ηρακλής-Πηλέας, Ρίζος, Κούστας, Δημητράκης
Ρεπό: Κένταυρος Νοτίου Πηλίου