Ήττα 0-7 από τον ΑΟ ΡΕΑ για τον ΑΣ Βόλος 2004

Στο τελευταίο εντός έδρας παιχνίδι για φέτος...

Με τον Λευτέρη Φούτρη να είναι υπηρεσιακός προπονητής, στη θέση της παραιτηθείσας Έλενας Κουσκούνη, ο Βόλος 2004 υποδέχθηκε στο Βασδέκειο το μεσημέρι της Κυριακής τον ΑΟ ΡΕΑ, από τον οποίο ηττήθηκε 0-7 για την 25η και προτελευταία αγωνιστική της Α’ Εθνικής Γυναικών, και στο τελευταίο φετινό εντός έδρας παιχνίδι για τις Βολιώτισσες.

Ο Βόλος 2004 έχει ήδη υποβιβαστεί και καλείται να κάνει τα πλάνα του για την ερχόμενη αγωνιστική περίοδο, ωστόσο για σχεδόν 30 λεπτά έδειξε σημάδια αντίστασης απέναντι στις Κρητικές. Όμως, στο 27′ η Μπασούρη έκανε το 0-1 με σουτ εντός περιοχής, ενώ στο 37′ η ίδια παίκτρια με πλασέ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας της.

Στο 43′ η Ματέους με σουτ εντός περιοχής ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-3, για να κλείσει το πρώτο μέρος με σκορ 0-4, χάρη σε τέρμα της Παντερή στο 45′, ενώ δοκάρι στο ίδιο λεπτό είχε και η Κοτσάκι.

Το δεύτερο μέρος είχε άλλα τρία τέρματα για τον ΑΟ ΡΕΑ, αλλά και δύο δοκάρια, στο 59′ με τη Μαρκουτσά σε τετ α τετκαι στο 75′ μετά από εκτέλεση φάουλ της Ματέους.

Στο 58′ έγινε το 0-5 με κεφαλιά της Γκάτσου και στο 84′ με σουτ της Κοτσάκι το 0-6. Το 0-7 διαμορφώθηκε στο 86′ από τη Σιβάζι με σουτ.

Βόλος 2004 (Φούτρης): Θεοχάρη, Χαράτση (87′ Μανουηλίδη), Νικοπούλου, Κέκου, Νέννε, Τσούκα, Βέτσικα, Κατσιγιάννη, Νάνου Ε. (46′ Μπάρτζου), Πέκα, Παπαδοπούλου

ΑΟ ΡΕΑ (Κοζανίδης): Μανουκαράκη (83’ Μπαλάση), Κοτσάκι, Βορριά (46’ Εράσο), Παντερή, Κελαϊδή, Μαρκουτσά, Μπράμε, Μπασούρη (46’ Σιράζι), Ματέους, Γκάτσου, Χατζηγιαννίδου (64’ Μεργέμογλου).