Κοντεύει χρόνος από τα τελευταία επίσημα γκολ Ολυμπιακού και Νίκης (video)!

282 ημέρες από το γκολ του Τσιάρα, 267 από αυτό του Κρουθ!

Κάθονται και περιμένουν αν και πότε θ’ αρχίσει το πρωτάθλημα τη Football League όλες οι ομάδες, και φυσικά και Ολυμπιακός Βόλου και η Νίκη, περιμένοντας τις εξελίξεις… Ευτυχώς που μέχρι πρότινος ειχαν και τα φιλικά οι παίκτες για να ξεμουδιάζουν, γιατί ο χρόνος περνάει και είναι αδυσώπητος, και σε λίγο θα ξεχάσουν όλοι τα τελευταία παιχνίδια και τα γκολ που είχαν πετύχει τα δύο σύνολα…

Είναι χαρακτηριστικό ότι ο Ολυμπιακός Βόλου σημείωσε το τελευταίο του τέρμα σε επίσημο παιχνίδι στις 28 Φεβρουαρίου, και σε ιδιαίτερο παιχνίδι, καθώς δεν ήταν άλλο από το βολιώτικο ντέρμπι με αντίπαλο τη Νίκη στο γήπεδο της Νεάπολης… ήταν στο 2ο προς 3ο λεπτό των καθυστερήσεων όταν ο τότε παίκτης του Ολυμπιακού Βόλου, Αντώνης Τσιάρας, ισοφάρισε για την ομάδα του και διαμόρφωσε το τελικό 1-1. Όμως, από εκείνο το τέρμα έχουν περάσει 282 ολόκληρες μέρες(!), αφού στη συνέχεια ήρθε η εκτός έδρας ήττα από τον Ιωνικό με 2-0 και τελικά η ήττα από τον Διαγόρα με 0-1, πριν διακοπεί το πρωτάθλημα.

Δείτε τα στιγμιότυπα του τελευταίου βολιώτικου ντέρμπι:

Δύο εβδομάδες λιγότερες έχει στο χρονόμετρό της η Νίκη Βόλου. Ήταν στις 8 Μαρτίου όταν η Νίκη πέρασε από την έδρα της Καβάλας με 0-1, με τον Κρουθ να σκοράρει και αυτός στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων, δίνοντας ανάσες στην ομάδα του μετά από τα ατυχή αποτελέσματα που είχαν προηγηθεί, όπως η ισοπαλία με την Τρίγλια που κόστισε δύο υπερπολύτιμους βαθμούς. 267 ημέρες έχουν περάσει από το τελευταίο γκολ της Νίκης σε επίσημο παιχνίδι…