Πρόκριση στην επόμενη φάση του πρωταθλήματος Ενώσεων για την Κ12 της ΕΠΣΘ!

Με τη νίκη στις αποσκευές της επιστρέφει η Κ12 της ΕΠΣ Θεσσαλίας στη βάση της από την Καρδίτσα, όπου και αντιμετώπισε με επιτυχία την αντίστοιχη ομάδα του Νομού στη Δυτική Θεσσαλία, επικρατώντας με 0-2!

Έτσι, η Κ12 της ΕΠΣΘ προκρίνεται στην επόμενη φάση του πρωταθλήματος Ενώσεων, ενώ στην τελευταία αγωνιστική θα αντιμετωπίσει για την πρώτη θέση του ομίλου την αντίστοιχη ομάδα της ΕΠΣ Βοιωτίας.

Στον αγώνα απέναντι  στην ΕΠΣ Καρδίτσας, το σύνολο του Αντώνη Μάνδαλου προηγήθηκε με τέρμα του Κρομμύδα (Πύρασος) ενώ ο Γκαραβέλας σκόραρε στη συνέχεια για να διαμορφώσει το τελικό 0-2!

Για την Κ12 της ΕΠΣΘ αγωνίστηκαν ως βασικοί οι Τζέκας, Αζιζάι, Βάιος, Βελετζάκος, Παπαστεργίου, Κρομμύδας, Μπαντής, Κρομμύδας και Γκαραβέλας.

Επίσης αγωνίστηκαν και οι Μαυρουδής, Μπαλαμώτης, Κανούλας, Ράιος Λ., Τζιουμάκης και Αβραμίδης.

Ως γνωστόν, οι αγώνες των ομάδων Κ12 διαρκούν 60 λεπτά (30 λεπτά το κάθε ημίχρονο), με το πρωτάθλημα να πραγματοποιείται για πρώτη χρονιά φέτος, με εννιά παίκτες για κάθε ομάδα εντός του αγωνιστικού χώρου.