Πρωταθλήτρια Ελλάδος η Νίκη στην κολύμβηση στα age groups

Για πρώτη φορά στην ιστορία επαρχιακός σύλλογος κατακτά πρωτάθλημα

Για πρώτη φορά στην ιστορία ένας επαρχιακός σύλλογος κατακτά  πρωτάθλημα Ελλάδος στην κολύμβηση κι αυτή είναι η ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ, που βγήκε πρώτη στα age groups (κατηγορίες παίδων, Παμπαίδων Α και Β’, κορασίδων, παγκορασίδων Α’ και Β’) μετά τους αγώνες που έγιναν στη Θεσσαλονίκη από την Πέμπτη 19 έως την Κυριακή 22 Ιουλίου στο πλαίσιο της β’ φάσης της διοργάνωσης (η α’ φάση είχε γίνει το περασμένο Σαββατοκύριακο στον Βόλο). Όλοι οι αθλητές φυσικά μαζί με τους παράγοντες και τους προπονητές τους πλέουν σε πελάγη ευτυχίας μετά και την τεράστια επιτυχία και την απονομή του Κυπέλλου της πρωταθλήτριας ομάδας.

Η Νίκη συγκέντρωσε συνολικά 374 βαθμούς, δεύτερος ήταν ο Ωκεανός με 333 και τρίτος ο ΠΑΟΚ με 235, ενώ ο Ολυμπιακός Πειραιώς ήταν όγδοος και ο Παναθηναϊκός ενδέκατος.

Στα κορίτσια η Νίκη ήταν πρώτη με 234 βαθμούς και στα αγόρια τρίτη με 140 βαθμούς.

Είναι χαρακτηριστικό ότι η βαθμολογία, όπως υπολογίστηκε, που συγκέντρωσαν όλα τα σωματεία της Θεσσαλίας, της Δυτικής Μακεδονίας, της Στερεάς Ελλάδος και της Εύβοιας δε συμπληρώνουν τους βαθμούς της Νίκης, που πραγματικά θριάμβευσε.

Στο πρωτάθλημα συμμετείχαν πάνω από 1.900 κολυμβητές και κολυμβήτριες και περισσότεροι από 200 σύλλογοι.

Ο πρόεδρος του Ερασιτέχνη Στέργιος Φάτσης και το Διοικητικό Συμβούλιο συγχαίρουν προπονητές, κολυμβητές και κολυμβήτριες για τις επιτυχίες τους.

Οι επιτυχίες των αθλητών κι αθλητριών στις τελικές σειρές του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος:

4x100 ΕΛΕΥΘΕΡΟ mixed-ΠΑΙΔΩΝ (50Μ)

ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

3η θέση ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΒΟΛΟΥ ‘Η ΝΙΚΗ’ 03:50.97

ΚΟΝΤΟΒΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 2003 Γ.Σ.Β. Η ΝΙΚΗ ΠΑΙΔΕΣ

ΜΙΑΡΙΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 2003 Γ.Σ.Β. Η ΝΙΚΗ ΠΑΙΔΕΣ

4Χ100 ΕΛΕΥΘΕΡΟ mixed-ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (50m)

3η θέση ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΒΟΛΟΥ ‘Η ΝΙΚΗ’ 03:50.97

ΧΑΤΖΗΕΦΡΑΙΜΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ 2003 Γ.Σ.Β. Η ΝΙΚΗ ΚΡ-Α

ΜΕΝΤΕΚΙΔΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 2003 Γ.Σ.Β. Η ΝΙΚΗ ΚΡ-Α

4 x 100m ΜΙΚΤΗ ΟΜΑΔΙΚΗ – ΠΑΙΔΩΝ (50m)

ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

9η θέση  ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΒΟΛΟΥ ‘Η ΝΙΚΗ’ 04:07.48

ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 2003 ΓΣΒ Η ΝΙΚΗ 01:02.64 ΠΑΙΔΕΣ

ΚΑΛΑΜΠΟΥΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 2002 ΓΣΒ Η ΝΙΚΗ ΠΑΙΔΕΣ

ΚΟΝΤΟΒΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 2003 ΓΣΒ Η ΝΙΚΗ ΠΑΙΔΕΣ

ΔΕΣΚΑΤΑΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ 2002 ΓΣΒ Η ΝΙΚΗ 03:04.84 ΠΑΙΔΕΣ

4 x 100m ΜΙΚΤΗ ΟΜΑΔΙΚΗ – ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (50m)

ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

5η θέση ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΒΟΛΟΥ ‘Η ΝΙΚΗ’ 04:34.09

ΜΕΡΙΣΤΟΥΔΗ ΒΑΙΑ 2003 ΓΣΒ Η ΝΙΚΗ 01:10.36 ΚΡ-Α

ΜΕΝΤΕΚΙΔΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 2002 ΓΣΒ Η ΝΙΚΗ ΚΡ-Α

ΧΑΤΖΗΕΦΡΑΙΜΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ 2003 ΓΣΒ Η ΝΙΚΗ ΚΡ-Α

ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 2003 ΓΣΒ Η ΝΙΚΗ 03:23.73

 

4Χ100 ΜΙΚΤΗ ΟΜΑΔΙΚΗ mixed – ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (50m)

ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

2η θέση ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΒΟΛΟΥ ‘Η ΝΙΚΗ’ 04:13.95

ΧΑΤΖΗΕΦΡΑΙΜΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ 2003 ΓΣΒ Η ΝΙΚΗ ΚΡ-Α

ΜΕΝΤΕΚΙΔΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 2002 ΓΣΒ Η ΝΙΚΗ ΚΡ-Α

4Χ100 ΜΙΚΤΗ ΟΜΑΔΙΚΗ mixed-ΠΑΙΔΩΝ (50m)

ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

2η θέση ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΒΟΛΟΥ ‘Η ΝΙΚΗ’ 04:13.95

ΚΟΝΤΟΒΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 2003 ΓΣΒ Η ΝΙΚΗ 01:01.75 ΠΑΙΔΕΣ

ΚΑΛΑΜΠΟΥΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 2002 ΓΣΒ Η ΝΙΚΗ ΠΑΙΔΕΣ

4 x 200m ΕΛΕΥΘΕΡΟ – ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (50m)

ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

4η θέση ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΒΟΛΟΥ ‘Η ΝΙΚΗ’

ΧΑΤΖΗΕΦΡΑΙΜΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ 2003 ΓΣΒ Η ΝΙΚΗ ΚΡ-Α

ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 2003 ΓΣΒ Η ΝΙΚΗ ΚΡ-Α

ΚΙΩΣΙΑ ΑΛΕΞΙΑ 2002 ΓΣΒ Η ΝΙΚΗ ΚΡ-Α

ΜΕΝΤΕΚΙΔΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 2002 ΓΣΒ Η ΝΙΚΗ 06:37.61

4 x 200m ΕΛΕΥΘΕΡΟ – ΠΑΙΔΩΝ (50m)

ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

6η θέση ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΒΟΛΟΥ ‘Η ΝΙΚΗ’ 08:04.20

ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 2003 ΓΣΒ Η ΝΙΚΗ 01:58.97 ΠΑΙΔΕΣ

ΜΙΑΡΙΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 2003 ΓΣΒ Η ΝΙΚΗ ΠΑΙΔΕΣ

ΔΕΣΚΑΤΑΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ 2002 ΓΣΒ Η ΝΙΚΗ ΠΑΙΔΕΣ

ΚΟΝΤΟΒΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 2003 ΓΣΒ Η ΝΙΚΗ 06:05.17 ΠΑΙΔΕΣ

4 x 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ – ΠΑΙΔΩΝ (50m)

ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

10η θέση ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΒΟΛΟΥ ‘Η ΝΙΚΗ’

ΚΟΝΤΟΒΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 2003 ΓΣΒ Η ΝΙΚΗ 03:45.18 ΠΑΙΔΕΣ

ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 2003 ΓΣΒ Η ΝΙΚΗ ΠΑΙΔΕΣ

ΔΕΣΚΑΤΑΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ 2002 ΓΣΒ Η ΝΙΚΗ ΠΑΙΔΕΣ

ΜΙΑΡΙΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 2003 ΓΣΒ Η ΝΙΚΗ ΠΑΙΔΕΣ

4 x 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ – ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (50m)

ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

2η θέση ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΒΟΛΟΥ ‘Η ΝΙΚΗ’ 04:01.25

ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 2003 ΓΣΒ Η ΝΙΚΗ ΚΡ-Α

ΧΑΤΖΗΕΦΡΑΙΜΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ 2003 ΓΣΒ Η ΝΙΚΗ ΚΡ-Α

ΛΟΥΠΑ ΜΗΛΙΤΣΑ 2003 ΓΣΒ Η ΝΙΚΗ ΚΡ-Α

ΜΕΝΤΕΚΙΔΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 2002 ΓΣΒ Η ΝΙΚΗ

200m ΥΠΤΙΟ – ΠΑΙΔΩΝ (50m)

ΤΕΛΙΚΟΙ

6η θέση ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΓΣΒ Η ΝΙΚΗ 2003 ΠΑΙΔΕΣ 02:10.98

100m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ – ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (50m)

ΤΕΛΙΚΟΙ

3η θέση ΧΑΤΖΗΕΦΡΑΙΜΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ ΓΣΒ Η ΝΙΚΗ 2003 ΚΡ-Α 01:03.85

800m EΛΕΥΘΕΡΟ – ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (50m)

ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

11η θέση ΚΙΩΣΙΑ ΑΛΕΞΙΑ ΓΣΒ Η ΝΙΚΗ 2002 ΚΡ-Α 09:38.49

13η θέση ΓΕΛΑΔΑΡΗ ΣΤΕΦΑΝΙΑ ΓΣΒ Η ΝΙΚΗ 2003 ΚΡ-Α 09:45.18

200m ΕΛΕΥΘΕΡΟ – ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (50m)

ΤΕΛΙΚΟΙ

3η θέση ΜΕΝΤΕΚΙΔΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΓΣΒ Η ΝΙΚΗ 2002 ΚΡ-Α 02:07.29

200m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ – ΠΑΙΔΩΝ (50m)

ΤΕΛΙΚΟΙ

2η θέση ΚΟΝΤΟΒΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΓΣΒ Η ΝΙΚΗ 2003 ΠΑΙΔΕΣ 02:09.09

200m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ – ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (50m)

ΤΕΛΙΚΟΙ

2η θέση ΧΑΤΖΗΕΦΡΑΙΜΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ ΓΣΒ Η ΝΙΚΗ 2003 ΚΡ-Α 02:19.89

400m ΜΙΚΤΗ ΑΤΟΜΙΚΗ-ΠΑΙΔΩΝ (50m)

ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

4η θέση ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΓΣΒ Η ΝΙΚΗ 2003 ΠΑΙΔΕΣ 04:43.60 ΝΕΟ ΟΡΙΟ ΠΡΟΕΘΝΙΚΗΣ

6η θέση ΜΙΑΡΙΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΣΒ Η ΝΙΚΗ 2003 ΠΑΙΔΕΣ 04:45.61

11η θέση ΔΕΣΚΑΤΑΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ ΓΣΒ Η ΝΙΚΗ 2002 ΠΑΙΔΕΣ 04:50.69

14η θέση ΠΟΥΛΙΟΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ ΓΣΒ Η ΝΙΚΗ 2002 ΠΑΙΔΕΣ 04:56.06

400m ΜΙΚΤΗ ΑΤΟΜΙΚΗ – ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (50m)

ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

7η θέση ΚΙΩΣΙΑ ΑΛΕΞΙΑ ΓΣΒ Η ΝΙΚΗ 2002 ΚΡ-Α 05:26.38

 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ – ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (50m)

ΤΕΛΙΚΟΙ

5η θέση ΜΕΝΤΕΚΙΔΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΓΣΒ Η ΝΙΚΗ 2002 ΚΡ-Α 00:59.25

200m ΜΙΚΤΗ ΑΤΟΜΙΚΗ – ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (50m)

ΤΕΛΙΚΟΙ

5η θέση ΧΑΤΖΗΕΦΡΑΙΜΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ ΓΣΒ Η ΝΙΚΗ 2003 ΚΡ-Α 02:25.34

200m ΜΙΚΤΗ ΑΤΟΜΙΚΗ – ΠΑΙΔΩΝ (50m)

ΤΕΛΙΚΟΙ

7η θέση ΜΙΑΡΙΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΣΒ Η ΝΙΚΗ 2003 ΠΑΙΔΕΣ 02:16.13

 1500m ΕΛΕΥΘΕΡΟ – ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (50m)

ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

8η θέση ΚΙΩΣΙΑ ΑΛΕΞΙΑ ΓΣΒ Η ΝΙΚΗ 2002 ΚΡ-Α 18:19.01

11η θέση  ΓΕΛΑΔΑΡΗ ΣΤΕΦΑΝΙΑ ΓΣΒ Η ΝΙΚΗ 2003 ΚΡ-Α 18:58.85

800m EΛΕΥΘΕΡΟ – ΠΑΙΔΩΝ (50m)

ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

7η θέση ΚΟΝΤΟΒΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΓΣΒ Η ΝΙΚΗ 2003 ΠΑΙΔΕΣ 08:41.37

400m EΛΕΥΘΕΡΟ – ΠΑΙΔΩΝ (50m)

ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

6η θέση ΚΟΝΤΟΒΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΓΣΒ Η ΝΙΚΗ 2003 ΠΑΙΔΕΣ 04:11.49

400m ΕΛΕΥΘΕΡΟ – ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (50m)

ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

5η θέση  ΜΕΝΤΕΚΙΔΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ  ΓΣΒ Η ΝΙΚΗ 2003 ΚΡ-Α 04:32.58