Στη Λάρισα πραγματοποιήθηκε σήμερα το πρωί η κλήρωση για τα προγράμματα των πρωταθλημάτων μπάσκετ της ΕΣΚΑΘ, με τις ομάδες της Μαγνησίας να συμπεριλαμβάνονται στον πρώτο όμιλο κάθε κατηγορίας.
Σύμφωνα με το πρόγραμμα της πρεμιέρας, ο ΓΣ Αγριάς υποδέχεται την ΑΕΒ Διμηνίου, ενώ η Ανόρθωση τον ΓΣ Νίκαιας. Εντός ορίων Μαγνησίας Ελευθεριακός και ΓΣ Βόλου έρχονται αντιμέτωποι, όπως και ο Αιολικός υποδέχεται τον Κεραυνό Λάρισας. Εκτός αγωνίζεται η Ανάληψη και συγκεκριμένα στην έδρα της Νίκαια 2012. Ρεπό έχει ο Ίωνας Βόλου.
Αναλυτικά το πρόγραμμα των Α’ Ομίλων και των τριών κατηγοριών:
A1 ΕΣΚΑΘ-Α’ Όμιλος
1η αγωνιστική 12η
Αιολικός-Κεραυνός Λάρισας
Νίκαια 2012-Ανάληψη
Ανόρθωση-ΓΣ Νίκαιας
ΓΣ Αγριάς-ΑΕΒ Διμηνίου
Ελευθεριακός-ΓΣ Βόλου
Ρεπό: Ίωνας Βόλου
2η αγωνιστική 13η
ΓΣ Βόλου-ΓΣ Αγριάς
ΑΕΒ Διμηνίου-Ανόρθωση
ΓΣ Νίκαιας-Νίκαια 2012
Ανάληψη- Αιολικός
Κεραυνός Λάρισας-Ίωνας Βόλου
Ρεπό: Ελευθεριακός
3η αγωνιστική 14η
Ίωνας Βόλου-Ανάληψη
Αιολικός -ΓΣ Νίκαιας
Νίκαια 2012-ΑΕΒ Διμηνίου
Ανόρθωση-ΓΣ Βόλου
ΓΣ Αγριάς-Ελευθεριακός
Ρεπό: Κεραυνός Λάρισας
4η αγωνιστική 15η
Ελευθεριακός-Ανόρθωση
ΓΣ Βόλου-Νίκαια 2012
ΑΕΒ Διμηνίου-Αιολικός
ΓΣ Νίκαιας-Ίωνας Βόλου
Ανάληψη-Κεραυνός Λάρισας
Ρεπό: ΓΣ Αγριάς
5η αγωνιστική 16η
Ίωνας Βόλου-ΑΕΒ Διμηνίου
Αιολικός -ΓΣ Βόλου
Νίκαια 2012-Ελευθεριακός
Ανόρθωση-ΓΣ Αγριάς
Κεραυνός Λάρισας-ΓΣ Νίκαιας
Ρεπό: Ανάληψη
6η αγωνιστική 17η
ΓΣ Αγριάς-Νίκαια 2012
Ελευθεριακός- Αιολικός
ΓΣ Βόλου-Ίωνας Βόλου
ΑΕΒ Διμηνίου-Κεραυνός Λάρισας
ΓΣ Νίκαιας-Ανάληψη
Ρεπό: Ανόρθωση
7η αγωνιστική 18η
Ίωνας Βόλου-Ελευθεριακός
Αιολικός-ΓΣ Αγριάς
Νίκαια 2012-Ανόρθωση
Ανάληψη-ΑΕΒ Διμηνίου
Κεραυνός Λάρισας-ΓΣ Βόλου
Ρεπό: ΓΣ Νίκαιας
8η αγωνιστική 19η
Ανόρθωση- Αιολικός
ΓΣ Αγριάς-Ίωνας Βόλου
Ελευθεριακός-Κεραυνός Λάρισας
ΓΣ Βόλου-Ανάληψη
ΑΕΒ Διμηνίου-ΓΣ Νίκαιας
Ρεπό: Νίκαια 2012
9η αγωνιστική 20η
Ίωνας Βόλου-Ανόρθωση
Αιολικός-Νίκαια 2012
ΓΣ Νίκαιας-ΓΣ Βόλου
Ανάληψη-Ελευθεριακός
Κεραυνός Λάρισας-ΓΣ Αγριάς
Ρεπό: ΑΕΒ Διμηνίου
10η αγωνιστική 21η
Νίκαια 2012-Ίωνας Βόλου
Ανόρθωση-Κεραυνός Λάρισας
ΓΣ Αγριάς-Ανάληψη
Ελευθεριακός-ΓΣ Νίκαιας
ΓΣ Βόλου-ΑΕΒ Διμηνίου
Ρεπό: Αιολικός
11η αγωνιστική 22η
Ίωνας Βόλου-Αιολικός
ΑΕΒ Διμηνίου-Ελευθεριακός
ΓΣ Νίκαιας-ΓΣ Αγριάς
Ανάληψη-Ανόρθωση
Κεραυνός Λάρισας-Νίκαια 2012
Ρεπό:ΓΣ Βόλου
Α2 ΕΣΚΑΘ-Α’ Όμιλος
1η αγωνιστική 10η
Ίκαρος Νεάπολης-Sports Academy Larissa
ΓΣ Τυρνάβου-Κένταυρος Ζαγοράς
BC Volos-Ερμής Αγιάς
Ιωλκία-ΓΣ Σκιάθου
Τιτάνες Αλμυρού-Σπάρτακος Λάρισας
2η αγωνιστική 11η
Σπάρτακος Λάρισας-Ιωλκία
ΓΣ Σκιάθου-BC Volos
Ερμής Αγιάς-ΓΣ Τυρνάβου
Κένταυρος Ζαγοράς-Ίκαρος Νεάπολης
Sports Academy Larissa-Τιτάνες Αλμυρού
3η αγωνιστική 12η
Ίκαρος Νεάπολης-Ερμής Αγιάς
ΓΣ Τυρνάβου-ΓΣ Σκιάθου
BC Volos-Σπάρτακος Λάρισας
Ιωλκία-Τιτάνες Αλμυρού
Sports Academy Larissa-Κένταυρος Ζαγοράς
4η αγωνιστική 13η
Ιωλκία-Sports Academy Larissa
Τιτάνες Αλμυρού-BC Volos
Σπάρτακος Λάρισας-ΓΣ Τυρνάβου
ΓΣ Σκιάθου-Ίκαρος Νεάπολης
Ερμής Αγιάς-Κένταυρος Ζαγοράς
5η αγωνιστική 14η
Ίκαρος Νεάπολης-Σπάρτακος Λάρισας
ΓΣ Τυρνάβου-Τιτάνες Αλμυρού
BC Volos-Ιωλκία
Κένταυρος Ζαγοράς-ΓΣ Σκιάθου
Sports Academy Larissa-Ερμής Αγιάς
6η αγωνιστική 15η
BC Volos-Sports Academy Larissa
Ιωλκία-ΓΣ Τυρνάβου
Τιτάνες Αλμυρού-Ίκαρος Νεάπολης
Σπάρτακος Λάρισας-Κένταυρος Ζαγοράς
ΓΣ Σκιάθου-Ερμής Αγιάς
7η αγωνιστική 16η
Ίκαρος Νεάπολης-Ιωλκία
ΓΣ Τυρνάβου-BC Volos
Ερμής Αγιάς-Σπάρτακος Λάρισας
Κένταυρος Ζαγοράς-Τιτάνες Αλμυρού
Sports Academy Larissa-ΓΣ Σκιάθου
8η αγωνιστική 17η
ΓΣ Τυρνάβου-Sports Academy Larissa
BC Volos-Ίκαρος Νεάπολης
Ιωλκία-Κένταυρος Ζαγοράς
Τιτάνες Αλμυρού-Ερμής Αγιάς
Σπάρτακος Λάρισας-ΓΣ Σκιάθου
9η αγωνιστική 18η
Ίκαρος Νεάπολης-ΓΣ Τυρνάβου
ΓΣ Σκιάθου-Τιτάνες Αλμυρού
Ερμής Αγιάς-Ιωλκία
Κένταυρος Ζαγοράς-BC Volos
Sports Academy Larissa-Σπάρτακος Λάρισας
B’ ΕΣΚΑΘ Α’ Όμιλος
1η αγωνιστική 10η
Ολυμπιονίκης-Λεχώνια
Πελασγιώτιδα-Νίκη Βόλου Κ21
ΑΕ Πλατυκάμπου-ΑΣ Φάρσαλα
Άδμητος Βελεστίνου-Ηρακλής Χάλκης
Σκόπελος-Αρμένιο
2η αγωνιστική 11η
Αρμένιο-Άδμητος Βελεστίνου
Ηρακλής Χάλκης-ΑΕ Πλατυκάμπου
ΑΣ Φάρσαλα-Πελασγιώτιδα
Νίκη Βόλου Κ21-Ολυμπιονίκης
Λεχώνια-Σκόπελος
3η αγωνιστική 12η
Ολυμπιονίκης-ΑΣ Φάρσαλα
Πελασγιώτιδα-Ηρακλής Χάλκης
ΑΕ Πλατυκάμπου-Αρμένιο
Άδμητος Βελεστίνου-Σκόπελος
Λεχώνια-Νίκη Βόλου Κ21
4η αγωνιστική 13η
Άδμητος Βελεστίνου-Λεχώνια
Σκόπελος-ΑΕ Πλατυκάμπου
Αρμένιο-Πελασγιώτιδα
Ηρακλής Χάλκης-Ολυμπιονίκης
ΑΣ Φάρσαλα-Νίκη Βόλου Κ21
5η αγωνιστική 14η
Ολυμπιονίκης-Αρμένιο
Πελασγιώτιδα-Σκόπελος
ΑΕ Πλατυκάμπου-Άδμητος Βελεστίνου
Νίκη Βόλου Κ21-Ηρακλής Χάλκης
Λεχώνια-ΑΣ Φάρσαλα
6η αγωνιστική 15η
ΑΕ Πλατυκάμπου-Λεχώνια
Άδμητος Βελεστίνου-Πελασγιώτιδα
Σκόπελος-Ολυμπιονίκης
Αρμένιο-Νίκη Βόλου Κ21
Ηρακλής Χάλκης-ΑΣ Φάρσαλα
7η αγωνιστική 16η
Ολυμπιονίκης-Άδμητος Βελεστίνου
Πελασγιώτιδα-ΑΕ Πλατυκάμπου
ΑΣ Φάρσαλα-Αρμένιο
Νίκη Βόλου Κ21-Σκόπελος
Λεχώνια-Ηρακλής Χάλκης
8η αγωνιστική 17η
Πελασγιώτιδα-Λεχώνια
ΑΕ Πλατυκάμπου-Ολυμπιονίκης
Άδμητος Βελεστίνου-Νίκη Βόλου Κ21
Σκόπελος-ΑΣ Φάρσαλα
Αρμένιο-Ηρακλής Χάλκης
9η αγωνιστική 18η
Ολυμπιονίκης-Πελασγιώτιδα
Ηρακλής Χάλκης-Σκόπελος
ΑΣ Φάρσαλα-Άδμητος Βελεστίνου
Νίκη Βόλου Κ21-ΑΕ Πλατυκάμπου
Λεχώνια-Αρμένιο