Βαριές ήττες για τις Μικτές ΕΠΣΘ στη Λάρισα

Η ενδεκάδα της Κ16 στο σημερινό παιχνίδι
Η Κ14 έχασε με 4-0 και η Κ16 με 5-1 στο γήπεδο Μακρυχωρίου

Δεν μπόρεσαν να φανούν ανταγωνιστικές οι Μικτές της ΕΠΣΘ Κ14 και Κ16 στους αγώνες τους με τις αντίστοιχες ομάδες της ΕΠΣ Λάρισας στο γήπεδο του Μακρυχωρίου και υπέστησαν βαριές ήττες με 4-0 και 5-1 αντίστοιχα.

Ετσι, αμφότερες έμειναν στους τρεις βαθμούς από τις νίκες της πρεμιέρας επί της ΕΠΣ Καρδίτσας.

Τα παιχνίδια έγιναν για τη 2η αγωνιστική του 6ου ομίλου του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων και οι ποδοσφαιριστές των Γιώργου Καλλιακούδα και Μιχάλη Βαγγόπουλου δεν μπόρεσαν αφενός να προσαρμοστούν γρήγορα στις συνθήκες ενός αγώνα σε φυσικό χλοοτάπητα, έχοντας συνηθίσει να παίζουν συνέχεια σε πλαστικά γήπεδα, αφετέρου φάνηκε να μην έχουν τον αγωνιστικό ρυθμό των αντιπάλων τους, εφόσον η συντριπτική πλειονότητα παίζει μόνο σε πρωταθλήματα ακαδημιών.

Κ14 ΕΠΣ Λάρισας-Κ14 ΕΠΣΘ 4-0

Στο ματς της Κ14 στο πρώτο τέταρτο το σκορ είχε φτάσει στο 3-0 και στο 27’ έγινε το 4-0 8’ Μπελιμέζης, 13’, 27’ Μπόλης, 15’ Σαγρής), ενώ στο 32ο λεπτό ο Πανταζής της ΕΠΣΘ σκόραρε στην επαναφορά από σουτ του Χονδροδίνη στο δοκάρι, αλλά το γκολ ακυρώθηκε για οφσάιντ.

Κ14 ΕΠΣΘ: Ράλλης, Αλεξανδρίδης (41’ Πορτοφέρι), Μπαλτατζής, Πατακιούτας (19’ Γεωργούλας), Σαρακατσιάνος, Λαγιόκαπας (38’ λ. τρ. Τζέλο), Χονδροδίνης, Πάτρας (19’ Καραμανλάκης), Ρουσμένης, Αναστασίου, Πανταζής (55’ Ντιμπέλι)

*Στο άλλο παιχνίδι στο Στάδιο της Καρδίτσας είχαμε ΕΠΣ Καρδίτσας-ΕΠΣ Τρικάλων 1-3, με συνέπεια η βαθμολογία να διαμορφωθεί ως εξής: ΕΠΣ Λάρισας 4, ΕΠΣ Τρικάλων 4, ΕΠΣΘ 3, ΕΠΣ Καρδίτσας 0.

Η ενδεκάδα της Κ14 στο σημερινό παιχνίδι

Κ16 ΕΠΣ Λάρισας-Κ16 ΕΠΣΘ 5-1

Βαριά ήττα και για την Κ16, με τους Λαρισαίους να προηγούνται με 2-0 στο ημίχρονο, ενώ πέτυχαν κι άλλα τρία γκολ στο δεύτερο 45λεπτο 45λεπτο (8’ Ζτούπης, 22’ Νικολακούλης, 58’ , 69’ Τσακνάκης, 62’ Αλμπάνης), για να έρθει με πέναλτι ο Μπιλιτσάκης στο 87’ να πετύχει το γκολ της τιμής και να διαμορφώσει το τελικό 5-1.

Κ16 ΕΠΣΘ: Δίχτας, Μπόλλας, Βελετζάκος, Βάιος (75’ Παπαδούλης), Σταμπουλής, Αυλογιάρης (55’ λ. τρ. Κουρτέσης), Τάσσιος (46’ Παναγιώτου), Μπιλιτσάκης, Μαυρουδής, Κουρέντης (70’ Επίσκοπος), Μπουντούρης (46’ Κουτρουμπέλιας).