Ολοκληρώθηκε με επιτυχία και μεγάλη συμμετοχή η εκλογική διαδικασία για την ανάδειξη των νέων οργάνων της Ομοσπονδίας Εμπορίου & Επιχειρηματικότητας Θεσσαλίας (Διοικητικού Συμβουλίου, Ελεγκτικής Επιτροπής και Αντιπροσώπων στην ΕΣΕΕ).

Σύμφωνα με ανακοίνωση του Εμπορικού Συλλόγου Βόλου, «ο πρώην Πρόεδρος του Εμπορικού Συλλόγου Βόλου, κ. Τσέλιος Κωνσταντίνος εκλέχτηκε για το Διοικητικό Συμβούλιο της Ομοσπονδίας και ως Αντιπρόσωπος στην Εθνική Συνομοσπονδία Εμπορίου κι Επιχειρηματικότητας, ως Αντιπρόσωποι στην ΕΣΕΕ εκλέχτηκαν επίσης ο Πρόεδρος Εμπορικού Συλλογου Βόλου, κ. Οντόπουλος Απόστολος και το μέλος ΔΣ, κα Βλαχοπούλου Σοφία.

Ο ΕΝΩΤΙΚΟΣ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΕΜΠΟΡΩΝ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ εξελέγη πρώτος με 98 ψηφοδέλτια στο Διοικητικό Συμβούλιο και 100 στους Αντιπροσώπους για την ΕΣΕΕ από το σύνολο των 121 ψηφοδελτίων και εκλέγει:

13 Συμβούλους στο Δ.Σ
3 στην Ελεγκτική Επιτροπή και
52 Αντιπροσώπους στην ΕΣΕΕ.

Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΕΜΠΟΡΩΝ εξελέγη δεύτερη με 21 ψηφοδέλτια στο Διοικητικό Συμβουλίο και 19 στους Αντιπροσώπους για την ΕΣΕΕ από το σύνολο των 121 ψηφοδελτίων και εκλέγει:
2 Συμβούλους στο Δ.Σ και
9 Αντιπροσώπους στην ΕΣΕΕ.

Η ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΕΜΠΟΡΩΝ εξελέγη τρίτη με 2 ψηφοδέλτια στο Διοικητικό Συμβούλιο και 2 στους Αντιπρόσωπους για την ΕΣΕΕ από το σύνολο των 121 ψηφοδελτίων και εκλέγει:
1 Αντιπρόσωπο στην ΕΣΕΕ.

Εκλέγονται οι παρακάτω κατά σειρά σταυρών προτίμησης:

«ΕΝΩΤΙΚΟΣ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΕΜΠΟΡΩΝ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ»

Για το Διοικητικό Συμβούλιο:

1. ΚΑΛΕΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Αθανασίου
2. ΜΠΛΟΥΓΟΥΡΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Δημητρίου
3. ΤΣΙΑΠΛΕΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Βαϊου
4. ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Ιωάννη
5. ΚΟΥΤΣΙΑΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ του Νικολάου
6. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του Ιωάννη
7. ΤΣΕΛΙΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Νικολάου
8. ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ του Κωνσταντίνου
9. ΓΚΟΥΓΚΟΥΜΑΤΗΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ του Ιωάννη
10. ΠΙΤΣΑΒΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Κωνσταντίνου
11. ΚΟΚΚΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Νικολάου
12. ΜΠΟΥΝΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Κωνσταντίνου
13. ΚΟΝΤΟΥΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Βασιλείου

«ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΕΜΠΟΡΩΝ»

Για το Διοικητικό Συμβούλιο:

1. ΤΡΙΓΑΖΗΣ ΑΓΗΣΙΛΑΟΣ του Γεωργίου
2. ΚΑΖΑΝΤΖΙΔΗΣ ΠΕΡΙΚΛΗΣ του Κωνσταντίνου

«ΕΝΩΤΙΚΟΣ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΕΜΠΟΡΩΝ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ»

Για την Ελεγκτική Επιτροπή

1. ΝΤΕΛΛΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Γεωργίου
2. ΜΕΜΗΛΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Ηλία
3. ΣΤΕΦΑΝΗΣ ΘΩΜΑΣ του Στεφάνου

«ΕΝΩΤΙΚΟΣ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΕΜΠΟΡΩΝ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ»

Για Αντιπροσώπους στην ΕΣΕΕ

1. ΚΑΛΕΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Αθανασίου
2. ΜΠΛΟΥΓΟΥΡΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Δημητρίου
3. ΤΣΙΑΠΛΕΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Βαϊου
4. ΚΟΥΤΣΙΑΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ του Νικολάου
5. ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Ιωάννη
6. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του Ιωάννη
7. ΚΟΡΚΩΤΣΙΟΣ ΠΕΡΙΚΛΗΣ του Γεωργίου
8. ΟΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του Νικολάου
9. ΤΣΕΛΙΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Νικολάου
10. ΒΑΛΙΩΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Λαζάρου
11. ΣΕΡΙΦΗΣ ΗΛΙΑΣ του Νικολάου
12. ΓΚΟΥΓΚΟΥΜΑΤΗΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ του Ιωάννη
13. ΦΑΛΤΑΚΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Ευθυμίου
14. ΚΩΣΤΟΥΛΑ-ΒΛΟΝΤΖΟΥ ΣΟΦΙΑ του Κωνσταντίνου
15. ΛΙΑΓΚΟΥΡΑ ΕΛΕΝΗ του Αλεξίου
16. ΠΙΤΣΑΒΑΣ ΓΕΩΤΓΙΟΣ του Κωνσταντίνου
17. ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ του Κωνσταντίνου
18. ΨΥΡΡΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του Θεοδώρου
19. ΒΛΟΝΤΖΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Ευαγγέλου
20. ΧΑΥΔΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Νικολάου
21. ΚΟΚΚΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Νικολάου
22. ΜΠΑΜΠΟΥΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ευθυμίου
23. ΜΠΛΟΥΓΟΥΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου
24. ΝΤΙΡΟΚΑΛΤΣΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Στυλιανού
25. ΤΕΛΛΙΟΣ ΒΑΪΟΣ του Αθανασίου
26. ΚΑΛΛΕΑ ΟΛΓΑ του Χρήστου
27. ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Γεωργίου
28. ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΗΛΙΑΣ του Νικολάου
29. ΝΙΑΚΑ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ του Ιωάννη
30. ΜΠΟΥΝΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Κωνσταντίνου
31. ΖΑΜΠΑΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Κωνσταντίνου
32. ΚΟΝΤΟΥΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Βασιλείου
33. ΜΑΡΑΒΑΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ του Κωνσταντίνου
34. ΓΚΟΥΝΤΕΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Χρήστου
35. ΝΑΤΣΙΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Κλεάνθη
36. ΔΙΑΜΑΝΤΕΝΙΑ ΚΑΛΛΙΟΠΗ του Ελευθερίου
37. ΝΤΕΛΛΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Γεωργίου
38. ΠΟΥΛΙΑΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Βασιλείου
39. ΓΡΑΜΨΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Ευαγγέλου
40. ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Αθανασίου
41. ΦΙΛΙΠΠΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Κωνσταντίνου
42. ΤΣΟΥΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Ιωάννη
43. ΧΟΝΔΡΟΥ ΚΑΣΣΙΑΝΗ του Γεωργίου
44. ΣΤΑΜΟΥΛΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του Νικολάου
45. ΤΣΙΟΥΝΑΡΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του Γεωργίου
46. ΚΑΤΣΙΑΝΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του Γεωργίου
47. ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ του Αντωνίου
48. ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Δημητρίου
49. ΣΙΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Σωτηρίου
50. ΔΑΣΚΑΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Νικολάου
51. ΑΔΑΜΟΥ ΛΕΜΟΝΙΑ του Κωνσταντίνου
52. ΧΑΛΚΙΔΟΥ – ΞΥΝΟΥ ΠΑΡΘΕΝΑ του Νικολάου

«ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΕΜΠΟΡΩΝ»

Για Αντιπροσώπους στην ΕΣΕΕ

1. ΚΑΖΑΝΤΖΙΔΗΣ ΠΕΡΙΚΛΗΣ του Κωνσταντίνου
2. ΚΑΡΑΒΙΔΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου
3. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΟΥ ΙΩΑΝΝΑ του Κωνσταντίνου
4. ΤΡΙΓΑΖΗΣ ΑΓΗΣΙΛΑΟΣ του Γεωργίου
5. ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΥ ΣΟΦΙΑ του Αντωνίου
6. ΧΩΤΟΥ ΑΓΟΡΙΤΣΑ του Νικολάου
7. ΚΑΡΑΜΑΓΚΙΟΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Κωνσταντίονου
8. ΚΟΥΛΟΥΡΗ ΣΟΦΙΑ του Γεράσιμου
9. ΓΚΡΙΜΠΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Γεωργίου

«ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΕΜΠΟΡΩΝ»

Για Αντιπροσώπους στην ΕΣΕΕ

1. ΚΑΤΣΙΚΑΒΕΛΑΣ ΤΗΛΕΜΑΧΟΣ του Κωνσταντίνου»