Διακρίσεις για κωπηλάτες του ΝΟΒΑ

Επιτυχίες για το κωπηλατικό τμήμα του ΝΟΒ-Α το μήνα Δεκέμβριο. Το Σάββατο 13/12/2014 στην Αθήνα πραγματοποιήθηκε με μεγάλη επιτυχία και ρεκόρ συμμετοχών το 10ο πανελλήνιο εργομετρικό πρωτάθλημα C2 Indoor Rowing Hellas 2014. Στους αγώνες πήραν μέρος περισσότεροι από 250 αθλητές στα ατομικά ηλικίας 12 έως 70+.

Οι αθλητές του ομίλου που πήραν μέρος στη διοργάνωση και οι διακρίσεις τους ήταν οι εξής:
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 17-18: ΛΕΜΟΝΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ – Χρυσό μετάλλιο και χρόνο 2,56,1
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 17-18: ΒΟΝΤΖΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ – Αργυρό μετάλλιο και χρόνο 3,40,7
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 12-14: ΔΕΜΕΛΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ – Αργυρό μετάλλιο και χρόνο 3,45,4
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 15-16: ΠΡΟΚΟΠΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ –Χάλκινο μετάλλιο και χρόνο 3,04,3

Την τέταρτη θέση κατέλαβε ο ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ.

Τρείς αθλητές του ομίλου κλήθηκαν να συμμετέχουν στο προπονητικό κοινόβιο για την κατηγορία Ε/Ν της εθνικής ομάδας το οποίο πραγματοποιείται στο κωπηλατοδρόμιο του Σχοινιά από 27-30 Δεκεμβρίου 2014. Οι αθλητές είναι οι Βόντζου Αναστασία, Λαδόπουλος Διονύσης και Στάμος Γιώργος.
Ο όμιλος συμμετείχε στον 1ο Μαραθώνιο Οκτακώπων προς τιμήν της εταιρείας προστασίας ατόμων με αυτισμό Δ.Α.Δ. (για καλό σκοπό) Ν. Καστοριάς στις 20 Δεκεμβρίου, με τη συμμετοχή 19 αθλητών και αθλητριών. Στον αγώνα 6000 μ. Ανδρών-Γυναικών κατέλαβε τη 2η θέση και το αργυρό μετάλλιο. Συμμετείχαν οι ΛΟΥΛΟΥΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ, ΛΕΜΟΝΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ, ΛΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ, ΚΟΥΡΚΟΥΜΠΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ, ΧΑΓΙΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ, ΠΡΟΚΟΠΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ, ΔΕΜΕΛΗΣ ΝΙΚΟΣ, ΣΤΑΜΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ, ΓΙΑΛΑΜΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ (πηδάλιο)

Στον αγώνα παίδων-εφήβων Open row triathlon-κωπηλασία-τρέξιμο εργόμετρο, η ομάδα του ΝΟΒΑ πήρε τη 2η θέση και το αργυρό μετάλλιο. Συμμετείχαν οι: ΛΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ, ΛΕΜΟΝΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ, ΧΑΓΙΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ, ΠΡΟΚΟΠΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ, ΔΕΜΕΛΗΣ ΝΙΚΟΣ, ΣΤΑΜΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ, ΚΥΡΙΑΖΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ, ΚΑΡΑΓΓΙΑΝΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ, ΓΙΑΛΑΜΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ (πηδάλιο).

Δεύτερη θέση κι αργυρό μετάλλιο επίσης στον αγώνα κορασίδων – νεανίδων Open row triathlon-Κωπηλασία – τρέξιμο εργόμετρο με τις: ΒΟΝΤΖΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ, ΤΟΚΑ ΕΙΡΗΝΗ, ΔΕΜΕΛΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ, ΙΩΑΝΝΙΔΗ ΕΥΓΕΝΙΑ, ΜΑΣΤΕΛΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ, ΜΙΧΑΗΛ ΗΛΙΑΝΑ, ΖΟΥΖΟΥΛΑ ΤΖΩΡΤΖΙΝΑ, ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΥ ΣΤΕΛΛΙΝΑ, ΓΙΑΛΑΜΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ (πηδάλιο).