Άνετη επικράτηση (0-3) για την Αργώ επί των Ιωαννίνων

Ζευγάρωσε τις νίκες της η Αργώ μετά και την «καθαρή» νίκη επί της ομάδας των Ιωαννίνων στο Κλειστό της Αγριάς με 3-0 σετ. Οι παίκτριες του Βαγγέλη Σταθόπουλου επανήλθαν στις επιτυχίες μετά την εντός έδρας ήττα από τον Φιλαθλητικό Λάρισας με 0-3 σετ και απέδειξαν για ακόμα μία φορά ότι υπάρχουν οι δυνατότητες στην ομάδα για μια αξιοπρόσεκτη πορεία στο πρωτάθλημα της Α2. Στο παιχνίδι με τα Ιωάννινα, η Αργώ ευτύχησε να έχει πολύ καλό σερβίς, με την Κασιούρα να δυσκολεύει την υποδοχή της αντίπαλης ομάδας. Χαρακτηριστικό είναι στο τρίτο σετ κι ενώ η γηπεδούχος ομάδα βρίσκονταν πίσω στο σκορ με 10-15, κατάφερε να μείνει στη γραμμή του σερβίς για δέκα (!!!) πόντους και τις οικοδέσποινες να κάνουν το 20-15! Στη συνέχεια η Προκούντινα έφερε εις πέρας τις επιθέσεις που ανέλαβε δίνοντας τη νίκη. Η Ρωσίδα αθλήτρια για ακόμα ένα ματς ήταν συγκλονιστική και στην κυριολεξία έκανε τα πάντα για να κερδίσει η ομάδα της. Ο προπονητής της Αργούς τόνισε στο magnesiasports τα εξής, μετά τη λήξη του αγώνα: “Πήραμε αυτό που αξίζαμε. Ήταν θέμα χρόνου να γυρίσουμε στις επιτυχίες, αλλά δεν ξέραμε την κατηγορία καλά. Πλέον υπάρχουν άλλες απαιτήσεις, το μαθαίνουν τα κορίτσια και θα έρθουν κι άλλα θετικά αποτελέσματα”. Οι Προκούντινα και Κασιούρα ήταν η αιχμή του δόρατος για το σύνολο της Αργούς, με την πρώτη να πετυχαίνει 25 πόντους και τη δεύτερη 14.
Τα σετ: 25-22, 25-18, 25-20