Δόξα Δράμας-ΝΠΣ Βόλος 5-1 με όλα τα γκολ στο πρώτο 45λεπτο

Με δεδομένες τις ελλείψεις με τις οποίες ταξίδεψε στη Δράμα ο ΝΠΣ Βόλος και την πολύ νεανική αποστολή, η ήττα με 5-1 από την πρωτοπόρο του 1ου ομίλου της Β’ Εθνικής Ποδοσφαίρου Γυναικών δεν προξενεί εντύπωση.
Πάντως, οι Βολιώτισσες προηγήθηκαν στο 20′, όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ με κοντινή κεφαλιά της Πούλιου έγινε το 0-1.
Άμεση ήταν η απάντηση της Δόξας, αφού στο επόμενο λεπτό η Πουλιούδη ισοφάρισε σε 1-1. Πριν περάσουν δύο λεπτά η Μπαμπαλή με εκτέλεση φάουλ έκανε το 2-1 και στο 25′  η Χατζηιωάννου με κοντινή προβολή έκανε το 3-1.
Το 4-1 έγινε με κοντινό πλασέ της Μπαμπαλή, για να έρθει στο 45′ η Μπαντή να γράψει το τελικό 5-1, με το σκορ να μην αλλάζει ως τη λήξη, αφού και η Δόξα έδωσε χρόνο συμμετοχής μέσω των αλλαγών σε νεαρές παίκτριες και έριξε τους ρυθμούς της.