Έχασε γκολ με … τσουβάλι και ήρθε ισόπαλη 1-1 με τον Μακεδονικό

Έχασε γκολ με … το τσουβάλι η Νίκη στο πρώτο μέρος και ήρθε ισόπαλη με 1-1 με τον Μακεδονικό στο γήπεδο της Νέας Ευκαρπίας στο ενδέκατο φιλικό της. Οι κυανόλευκοι προηγήθηκαν με τον Σούσκιν στο 44’, έχοντας την πλήρη κυριαρχία στο πρώτο 45λεπτο, και ισοφαρίστηκαν στην τρίτη φάση στο δεύτερο μέρος των γηπεδούχων από τον Παπαποστόλου στο 63’, χωρίς να έχουμε παραγωγή φάσεων στη συνέχεια.

Η ομάδα των Στέφανου Ξηροφώτου και Φάντζιο Μπούις ήταν καθηλωτική, αλλά πολύ άστοχη στο πρώτο μισό του αγώνα, όταν περιόρισε σε τελείως παθητικό ρόλο τον αντίπαλό της, ενώ φάνηκε να δέχεται εύκολα το γκολ στην επανάληψη, χωρίς καμία μεγάλη φάση του Μακεδονικού, παρά μόνο δύο καλές τελικές προσπάθειες.