ΜΑΝΙΦΕΣΤΟ

Η ατζέντα του Σαββατοκύριακου σε ποδόσφαιρο και μπάσκετ έχει ως εξής:

Super League

25η αγωνιστική

 Σάββατο (16/3)

*17:15 Αστέρας Τρίπολης – Λαμία

Διαιτητής: Παπαδόπουλος (Μακεδονίας)

*19:00 Παναιτωλικός – ΠΑΟΚ

Διαιτητής: Τσαμούρης (Πειραιά)

*19:30 ΠΑΣ Γιάννινα – ΑΕΛ

Διαιτητής: Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου)

Κυριακή (17/3)

*15:00 ΟΦΗ – Λεβαδειακός

Διαιτητής: Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας)

*16:00 Ατρόμητος – ΑΕΚ

Διαιτητής: Γιοβάνοβιτς (Σερβία)

*19:00 Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός

Διαιτητής: Φριτς (Γερμανία)

*19:30 Πανιώνιος – Ξάνθη

Διαιτητής: Κομίνης (Θεσπρωτίας)

Δευτέρα (18/3)

19:00 Άρης – Απόλλων Σμύρνης

Διαιτητής: Λάμπρου (Ευβοίας)

Η βαθμολογία

  1. ΠΑΟΚ 64
  2. Ολυμπιακός 57
  3. ΑΕΚ 44
  4. Ατρόμητος 43
  5. Άρης 37
  6. Παναιτωλικός 33
  7. Παναθηναϊκός 32
  8. Ξάνθη 29
  9. Λαμία 29
  10. Πανιώνιος 26
  11. Αστέρας Τρίπολης 26
  12. ΑΕΛ 26
  13. ΠΑΣ Γιάννινα 22
  14. Λεβαδειακός 20
  15. ΟΦΗ 19
  16. Απόλλων Σμύρνης 10

Football League

22Η αγωνιστική

 Σάββατο (16/3)

*15:00 ΑΟΧ/Κισσαμικός-Κέρκυρα

Διαιτητής: Δραγάτης (Ανατολικής Αττικής)

*15:30 Τρίκαλα-Πλατανιάς

Διαιτητής: Κατσικογιάννης (Ηπείρου)

Κυριακή (17/3)

15:00 ΝΠΣ Βόλος-Σπάρτη

Διαιτητής: Ματσούκας (Αιτ/νίας)

*15:00 Ηρακλής-Αήττητος Σπάτων

Διαιτητής: Κολύτας (Λασιθίου)

*15:00 Απόλλων Λάρισας-Α.Ε. Καραϊσκάκης

Διαιτητής: Πουλικίδης (Δράμας)

*15:00 Παναχαϊκή-Δόξα Δράμας

Διαιτητής: Κατοίκος (Αθηνών)

*15:00 Απόλλων Πόντου-Αιγινιακός

Διαιτητής: Σιδηρόπουλος (Έβρου)

*17:00 Εργοτέλης-Ηρόδοτος

Διαιτητής: Τσαγκαράκης (Χανίων)

Η βαθμολογία

  1. ΝΠΣ Βόλος 45
  2. Απόλλων Λάρισας 40
  3. Παναχαϊκή 38
  4. Πλατανιάς 36
  5. Απόλλων Πόντου 36
  6. Κέρκυρα 34
  7. Εργοτέλης 31
  8. Κισσαμικός 28
  9. Δόξα Δράμας 27
  10. Ηρακλής 27
  11. Καραϊσκάκης 25
  12. Τρίκαλα 22
  13. Αήττητος 22
  14. Ηρόδοτος 22
  15. Σπάρτη 15
  16. Αιγινιακός 13

Γ’ Εθνική/4ος όμιλος/22η αγωνιστική

 Κυριακή 17 Μαρτίου, 15.00

*Ολυμπιακός Βόλου-Α.Ο. Σελλάνων

Λαθύρης, Καλύβας, Δόσκορης (Φθιώτιδας)

*Μετέωρα-Πιερικός

Μπούμπας, Λιόντος, Πάνος (Ηπείρου)

*Οικονόμος Τσαριτσάνης-Θησέας Αγριάς

Μαυρίδης, Ταγκαλίδης, Μιλτσής (Πέλλας)

*Απόλλων Μακρυχωρίου-Φωκικός

Καλατζής, Σφυρής, Σαμαράς (Θεσσαλίας)

*Γ.Σ. Αλμυρού-Στυλίδα

Μέγας, Βρούζος, Μηνούδης (Πιερίας)

*Αχιλλέας Νεοκαισάρειας-Νίκη Βόλου

Μαλούτας (Ημαθίας), Δεμερτζής, Δέλλιος (Πέλλας)

 Η βαθμολογία

  1. Ολυμπιακός Βόλου 56
  2. Νίκη Βόλου 56
  3. Αστέρας Ιτέας 35
  4. Μετέωρα 34
  5. Θησέας Αγριάς 30
  6. Α.Ο. Σελλάνων 29
  7. Γ.Σ. Αλμυρού 28
  8. Οικονόμος Τσαριτσάνης 28
  9. Πιερικός 25
  10. Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 24
  11. Α.Ο. Στυλίδας 24
  12. Απόλλων Μακρυχωρίου 24
  13. Φωκικός 13
  14. Αναγέννηση Καρδίτσας

Α’ ΕΠΣΘ/20η αγωνιστική

Σάββατο 16 Μαρτίου

*15:00 ΠΛΑΤΑΝΟΥ, ΜΥΡΜΗΔΟΝΕΣ-ΔΗΜΗΤΡΑ

ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ, ΣΑΡΡΗΣ, ΣΑΚΚΑΣ Δ.

*15:00 ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ, ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ-ΑΓΙΑ ΑΝΝΑ

ΝΙΚΟΠΟΥΛΟΣ, ΣΑΚΚΑΣ Π., ΣΚΡΙΜΠΑΣ

Κυριακή 17 Μαρτίου

*11:00 ΒΑΣΔΕΚΕΙΟ, ΜΑΓΝΗΣΙΑΚΟΣ-ΠΥΡΑΣΟΣ

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑΣ, ΣΚΡΙΜΠΑΣ, ΑΝΤΩΝΙΟΥ

*12:00 ΑΧΙΛΛΕΙΟΥ, ΑΙΑΣ-ΣΚΙΑΘΟΣ

ΒΕΡΓΟΥ, ΜΠΑΣΔΑΝΗ, ΚΟΥΒΑΤΑ

*15:00 ΒΕΛΕΣΤΙΝΟΥ, ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ-ΠΡΩΤΕΣΙΛΑΟΣ

ΑΘΗΝΑΙΟΣ, ΣΑΚΚΑΣ Π., ΤΡΙΦΟΝΙΔΗ

*15:00 ΒΑΣΔΕΚΕΙΟ, ΗΡΑΚΛΗΣ-ΣΑΡΑΚΗΝΟΣ

ΘΕΟΧΑΡΗΣ, ΣΚΡΙΜΠΑΣ, ΚΟΚΚΑΛΗΣ

*15:00 ΣΤΕΦ/ΚΕΙΟΥ, ΔΙΑΓΟΡΑΣ-ΑΚΡΟΠΟΛΗ

ΒΛΑΧΟΣ, ΔΗΜΗΤΡΑΚΗΣ, ΑΝΤΩΝΙΟΥ

Η βαθμολογία

  1. Διαγόρας 46 (36-8)
  2. Δήμητρα 44 (50-14)
  3. Ρήγας Φεραίος 44 (54-10)
  4. Αίας Σούρπης 43 (44-18)
  5. Σαρακηνός 35 (39-20)
  6. Ακρόπολη 29 (36-32)
  7. Αγία Παρασκευή 25 (30-37)
  8. Πύρασος 24 (23-32)
  9. Σκιάθος 21(26-43)
  10. Αγία Άννα 18 (19-32)
  11. Πρωτεσίλαος 16 (15-34)
  12. Ηρακλής 15 (18-40)
  13. Μυρμηδόνες 11 (21-52)
  14. Μαγνησιακός 8 (10-49)

*Ένα ματς λιγότερο έχουν Σκιάθος κι Αγία Άννα

Β’ ΕΠΣΘ/20η αγωνιστική

Σάββατο 16 Μαρτίου

*15:00 ΒΟΗΘΗΤΙΚΟ, ΤΟΞΟΤΗΣ-ΠΑΓΑΣΗΤΙΚΟΣ

ΣΑΜΑΡΑΣ, ΚΑΦΤΕΡΑΝΗΣ, ΕΥΑΓΓΕΛΙΑΣ

*18:00 ΒΑΣΔΕΚΕΙΟ, ΔΑΦΝΗ-ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

ΤΑΣΙΟΠΟΥΛΟΣ Γ., ΣΦΥΡΗΣ ΚΑΡΑΚΙΤΣΟΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ

Κυριακή 17 Μαρτίου

*15:00 ΜΙΚΡΟΘΗΒΩΝ, ΜΙΚΡΟΘΗΒΕΣ-ΑΝΘ. ΓΑΖΗΣ

ΧΑΛΒΑΤΖΑΚΟΣ, ΤΑΣΙΟΠΟΥΛΟΣ Κ., ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ Α.

*15:00 Ι.Μ. ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΟΣ, ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΚΟΣ-ΜΑΚΡΙΝΙΤΣΑ

ΛΑΚΙΑΣ, ΓΕΩΡΓΑΝΤΖΗΣ, ΧΑΤΖΗΣ

*15:00 ΕΤΒΑ, ΠΗΛΕΑΣ-ΑΣΤΕΡΑΣ

ΣΑΡΡΗΣ, ΚΑΡΑΚΙΤΣΟΣ, ΤΑΣΙΟΠΟΥΛΟΣ Θ.

*18:00 ΒΑΣΔΕΚΕΙΟ ΙΑΣΩΝ Α.Μ.-Φ.Θ. ΑΓΧΙΑΛΟΣ

ΝΙΚΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΑΦΤΕΡΑΝΗΣ, ΠΑΛΤΑΤΖΗΣ

Η βαθμολογία

  1. Τοξότης 39 (40-17)
  2. Δάφνη 36 (31-14)
  3. Αγχίαλος 36 (44-21)
  4. Ιάσων Α.Μ. 33 (28-20)
  5. ΑΕ 2002 32 (41-27)
  6. Μακρινίτσα 29 (29-22)
  7. Πανιώνιος 28 (52-32)
  8. Παγασητικός 24 (17-32)
  9. Ελευθεριακός 19 (23-34)
  10. Αστέρας 13 (16-24)
  11. Άνθιμος Γαζής 13 (19-28)
  12. Πηλέας 12 (17-50)
  13. Μικροθήβες 7 (9-45)

*Μείον ένα βαθμό έχει ο Αστέρας Ριζομύλου…

Γ’ ΕΠΣΘ/20η αγωνιστική

Σάββατο 16 Μαρτίου

*15:00 ΚΑΝΑΛΙΩΝ, ΑΠΟΛΛΩΝ-ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ Ν.Π.

ΠΛΑΚΙΑΣ, ΠΑΓΩΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΣΑΡΑΚΑΤΣΑΝΟΣ

*15:00 ΗΡΑΚΛΗΣ Α.Θ.-ΕΡΜΗΣ

ΚΟΥΦΙΟΣ, ΓΙΑΝΝΗΣ, ΔΗΜΗΤΡΑΚΗΣ

*15:00 ΒΑΣΔΕΚΕΙΟ, ΑΘΛ.ΚΟΛ. ΝΙΚΗΣ-Ν. ΜΑΓΝΗΣΙΑΚΟΣ

ΚΑΤΣΙΓΙΑΝΝΑΚΗΣ, ΜΠΕΛΛΟΥ, ΓΕΡΜΑΝΗΣ

*15:00 ΕΥΞ/ΠΟΛΗΣ, ΑΘΛΟΣ-ΙΩΛΚΟΣ

ΚΟΥΣΤΑΣ, ΠΟΥΛΙΟΣ, ΑΝΔΡΑΔΟΠΟΥΛΟΣ

*20:00 ΣΚΟΠΕΛΟΥ, ΣΚΟΠΕΛΟΣ-ΔΗΜΗΤΡΙΑΣ

ΤΣΙΝΤΖΑΣ, ΤΟΖΑΚΙΔΗΣ, ΧΑΣΙΩΤΗΣ

Κυριακή 17 Μαρτίου

*11:00 ΒΟΗΘΗΤΙΚΟ, ΔΥΝΑΜΙΣ-ΑΧΙΛΛΕΑΣ

ΕΥΣΤΑΘΙΑΔΗΣ, ΚΟΚΚΑΛΗΣ, ΖΑΚΥΝΘΙΝΟΣ

*11:00 ΛΕΧΩΝΙΩΝ, ΕΝΩΣΗ ΛΕΧ. ΝΗΛΕΑ-ΑΠΟΒ

ΠΑΛΤΑΤΖΗΣ, ΤΡΙΦΟΝΙΔΗΣ, ΚΙΤΤΟΣ

 Η βαθμολογία

  1. Αθλ. Κολ. Νίκης 48 (54-18)
  2. Σκόπελος 44 (46-12)
  3. Ένωση Λεχ. Νηλέα 42 (54-21)
  4. Δημητριάς 41 (39-20)
  5. Δύναμις 31 (41-35)
  6. Ηρακλής Α.Θ. 31 (28-18)
  7. Ιωλκός 28 (40-27)
  8. Ερμής 28 (46-36)
  9. Απόλλων Καναλίων 21 (40-45)
  10. Κένταυρος Ν.Π. 15 (33-44)
  11. Άθλος 13 (21-41)
  12. Νέος Μαγνησιακός 10 (15-63)
  13. ΑΠΟΒ 3 (19-45)
  14. Αχιλλέας 2 (16-63)

*Ο Αχιλλέας Αχιλλείου έχει δύο μηδενισμούς και μείον τρεις βαθμούς, ενώ η ΑΠΟΒ, ο Άθλος, ο Απόλλων Καναλίων και ο Κένταυρος Ν.Π. έχουν έναν μηδενισμό και -3 βαθμούς.

*Ο Ηρακλής Α.Θ. έχει τρεις αγώνες λιγότερους, ο Κένταυρος Ν.Π. κι ο Αχιλλέας Αχιλλείου έχουν δύο αγώνες λιγότερους, η Σκόπελος, η Ένωση Λεχωνίων Νηλέα κι Απόλλων Καναλίων έχουν έναν αγώνα λιγότερο.

 ΜΠΑΣΚΕΤ

 Β’ Εθνική/2ος όμιλος

22η αγωνιστική

Κυριακή 17 Μαρτίου

Κέρκυρας 17.00 Φαίακας-Γέφυρα

Μακεδονικού 17.00 Μακεδονικός-Φίλιππος Βέροιας

Ν. Ιωνίας Βόλου 17.00 Νίκη Βόλου-Αγρίνιο

Πεύκων 17.00 Μαχητές Δόξας Πεύκων-Φάρσαλα

Λαγκαδά 17.00 Ερμής Λαγκαδά-Ίκαροι Σερρών

Χαλκιοπούλειο 17.00 Έσπερος Λαμίας-Ελευθερούπολη

Χαλκηδόνας 17.00 Χαλκηδόνα-Ανατόλια

Αρναίας 19.00 Στρατώνι-ΧΑΝΘ

H βαθμολογία

1. Ανατόλια (19-2) 40
2. Αγρίνιο (15-6) 36
3. Ελευθερούπολη (15-6) 36
4. Φίλιππος Βέροιας (12-9) 33
5. ΧΑΝΘ (12-9) 33
6. Μαχητές Πειραματικό Πευκών (12-9) 33
7. Ερμής Λαγκαδά (10-11) 31
8. Χαλκηδόνα/Προποντίς (10-11) 31
9. Έσπερος Λαμίας (9-12) 30
10. Φαίακας Κέρκυρας (9-12) 30
11. Φάρσαλα (9-12) 30
12. Γέφυρα (8-13) 29
13. Στρατώνι (8-13) 29
14. Νίκη Βόλου (8-13) 29
15. Ίκαροι Σερρών (7-14) 28
16. Μακεδονικός (5-16) 26

Γ’ Εθνική/3ος Όμιλος

19η αγωνιστική

Κυριακή 17 Μαρτίου

Δ. Βικέλας 17.00 Βέροια-Μαντουλίδης

Βλαχάβειο 17.00 Καλαμπάκα-Ολυμπιακός Β.

Μελίκης 17.00 Μελίκη-Ίκαροι Τρικάλων

Νέο ΚΓ Ιωαννίνων 17.00 ΑΓΣ Ιωαννίνων-Πρωτέας Γρεβ.

Λευκάδας 17.00 Δόξα Λευκάδας-Εύαθλος

Πρέβεζας 17.00 Νικόπολη-ΠΑΣ Γιάννινα

Η βαθμολογία

  1. Πρωτέας Γρεβενών 31
  2. ΠΑΣ Γιάννινα 31
  3. ΑΓΣ Ιωαννίνων 30
  4. Δόξα Λευκάδας  29
  5. Εύαθλος Πολυκάστρου 25
  6. Τιτάνες Παλαμά 25
  7. Ικαροι Τρικάλων  24
  8. Ολυμπιακός Βόλου 23
  9. Μαντουλίδης  22
  10. ΓΑΣ Μελίκης 22
  11. ΑΟ Καλαμπάκας  21
  12. ΑΟΚ Βέροιας  20
  13. Νικόπολη Πρέβεζας  18

*Πρωτέας Γρεβενών, Δόξα Λευκάδας, ΑΟΚ Βέροιας, Μαντουλίδης, ΑΟ Καλαμπάκας, Νικόπολη Πρέβεζας και Ικαροι Τρικάλων έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

Α2 γυναικών/2ος όμιλος

18η αγωνιστική

Κυριακή 17 Μαρτίου

ΣΣ Κατερίνης 13.00 Πιερικός Αρχ.-Τιτάνες Δρ.

Μαντουλίδη 12.00 Αστέρας Ιππ.-Απόλλων Καλ.

Επταπυργίου 13.30 Παναθλητικός-Πανσερραϊκός

Νεάπολης 14.00 Ολύμπια Λ.-Άρης

Ν. Ρύσιου 13.00 Αναγέννηση Ν.Ρ.-Ολυμπιακός Β.

Νέο ΚΓ Ιωαννίνων 12.30 ΠΑΣ Γιάννινα-Πυλαία

Η βαθμολογία

  1. Παναθλητικός 34
  2. ΑΕ Πυλαίας 32
  3. ΠΑΣ Γιάννινα 30
  4. Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 30
  5. Αρης 26
  6. Απόλλων Καλαμαριάς 26
  7. Αστέρας Ιππ. Μαντουλίδης 24
  8. Πανσερραϊκός 23

9. Πιερικός Αρχέλαος 22

  1. Ολύμπια Λάρισας 22
  2. Τιτάνες Δράμας 20
  3. Ολυμπιακός Βόλου 17

Α1 ΕΣΚΑΘ/1ος Όμιλος

19η αγωνιστική

*16/3/2019 ΚΛ. ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ

17:00 ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ-Γ.Σ. ΑΛΜΥΡΟΥ

*16/3/2019 ΕΑΚ ΛΑΡΙΣΑΣ

17:00 ΜΥΤΙΚΑΣ-Γ.Σ.ΑΓΡΙΑΣ

*16/3/2019 ΕΑΚ ΒΟΛΟΥ

*18:00 ΑΝΑΛΗΨΗ-Α.Ε.Β. ΔΙΜΗΝΙΟΥ

*16/3/2019 ΓΗΠΕΔΟ ΣΚΙΑΘΟΥ

18:00 Γ.Σ. ΣΚΙΑΘΟΥ-Γ.Σ. ΒΟΛΟΥ

*16/3/2019 Β. ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΠΟΥΛΟΣ

18:00 ΙΩΝΑΣ-ΑΕΤΟΣ ΠΛΑΤΥΚΑΜΠΟΥ

*17/3/2019 ΚΛΕΙΣΤΟ Ν. ΙΩΝΙΑΣ

19:00 ΑΙΟΛΙΚΟΣ-ΚΕΡΑΥΝΟΣ Λ.

Α2 ΕΣΚΑΘ/1ος Όμιλος

17η αγωνιστική

*16/3/2019 ΓΗΠΕΔΟ ΑΡΜΕΝΙΟΥ

17:00 ΑΡΜΕΝΙΟ-ΝΙΚΑΙΑ 2012

*16/3/2019 ΚΛΕΙΣΤΟ Ν. ΙΩΝΙΑΣ

18:00 ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΚΟΣ-ΑΕΤΟΙ ΛΑΡΙΣΑΣ

*17/3/2019 ΚΛ. ΑΓ. ΘΩΜΑ

17:00 ΣΠΟΡΤ ΑΚΑΔΗΜΙΑ Β’-ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΖΑΓ.

*17/3/2019 ΚΛ.ΦΑΡΣΑΛΩΝ

17:00 ΑΣΦΑΡΣΑΛΩΝ-B.C. VOLOS

*17/3/2019 ΚΛΕΙΣΤΟ ΑΛΜΥΡOY

17:00 ΔΗΜΗΤΡΑ ΕΥΞ.-ΙΩΛΚΙΑ

 Εξ αναβολής 15ης αγωνιστικής

*16/3/2019 ΚΛΕΙΣΤΟ ΑΛΜΥΡΟΥ

18:00 ΔΗΜΗΤΡΑ ΕΥΞ.-ΣΠΟΡΤ ΑΚΑΔΗΜΙΑ Β’

Β’ ΕΣΚΑΘ/1ος Όμιλος

17η αγωνιστική

*17/3/2019 ΚΛ. ΑΓ. ΘΩΜΑ

11:00 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΛ.-ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ Β.

*17/3/2019 ΕΑΚ ΒΟΛΟΥ

17:00 ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ Β.-ΕΡΜΗΣ 2018

Εξ αναβολής 14ης αγωνιστικής

*16/3/2019 ΚΛ. ΣΚΟΠΕΛΟΥ

19:00 ΑΟ ΣΚΟΠΕΛΟΥ-B.C. LARISSA

Εξ αναβολής 15ης αγωνιστικής

*17/3/2019 ΚΛΕΙΣΤΟ ΑΛΜΥΡΟΥ

19:00 ΤΙΤΑΝΕΣ ΑΛΜΥΡΟΥ-ΜΑΡΙΝΟΣ ΑΝΤΥΠΑΣ