Η ατζέντα του Σαββατοκύριακου σε ποδόσφαιρο και μπάσκετ έχει ως εξής:

 ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

 Super League

20η αγωνιστική

 Σάββατο 9 Φεβρουαρίου

17:15 Πανιώνιος-Απόλλων Σμύρνης

19:00 Ξάνθη-Λαμία

19:30 ΠΑΣ Γιάννινα-Παναθηναϊκός

Κυριακή 10 Φεβρουαρίου

15:00 ΑΕΚ-ΟΦΗ

19:00 Ατρόμητος-Λεβαδειακός

19:30 ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός

Δευτέρα 11 Φεβρουαρίου

19:00 Παναιτωλικός-ΑΕΛ

19:30 Αστέρας Τρίπολης-Άρης

Η βαθμολογία

  1. ΠΑΟΚ 51
  2. Ολυμπιακός Πειραιώς 45
  3. ΑΕΚ 37
  4. Ατρόμητος Αθηνών 33
  5. Αρης 29
  6. Παναθηναϊκός 28
  7. Παναιτωλικός 26
  8. Ξάνθη 25
  9. Πανιώνιος 22
  10. Αστέρας Τρίπολης 21
  11. Λαμία 20
  12. ΑΕΛ 20
  13. ΠΑΣ Γιάννινα 17
  14. ΟΦΗ 17
  15. Λεβαδειακός 13
  16. Απόλλων Σμύρνης 6

Football League

16η αγωνιστική

 Σάββατο (9/2)

15:00 Δόξα Δράμας-Τρίκαλα

Κυριακή (10/2)

15:00 ΑΟΧ/Κισσαμικός – Σπάρτη

15:00 Ηρόδοτος-Ηρακλής

15:00 Αήττητος Σπάτων-Πλατανιάς

15:00 Α.Ε. Καραϊσκάκης-ΝΠΣ Βόλος

15:00 Κέρκυρα-Απόλλων Λάρισας

15:00 Αιγινιακός-Παναχαϊκή

Δευτέρα (11/2)

15:00 Απόλλων Πόντου-Εργοτέλης

Η βαθμολογία

  1. ΝΠΣ Βόλος 38
  2. Κέρκυρα 29
  3. Απόλλων Λάρισας  27
  4. Παναχαϊκή  24
  5. Πλατανιάς 24
  6. Εργοτέλης 23
  7. Δόξα Δράμας  22
  8. Απόλλων Πόντου 21
  9. Ηρακλής 1908 21
  10. ΑE Καραϊσκάκης 18
  11. ΑΟΧ Κισσαμικός  18
  12. Ηρόδοτος  16
  13. Τρίκαλα 14
  14. Σπάρτη  14
  15. Αήττητος Σπάτων  13
  16. Αιγινιακός  9

Γ’ Εθνική/4ος όμιλος

18η αγωνιστική

 Κυριακή 10/2, 15.00

Απόλλων Μακρυχωρίου-Α.Ο. Σελλάνων

Γ.Σ. Αλμυρού-Οικονόμος Τσαριτσάνης

Νίκη Βόλου-Αστέρας Ιτέας

Αχιλλέας Νεοκαισάρειας-Μετέωρα

Στυλίδα-Ολυμπιακός Βόλου

Φωκικός-Πιερικός

Θησέας-Αναγέννηση Καρδίτσας 3-0 α.α.

Η βαθμολογία

  1. Νίκη Β. 47 (49-4)
  2. Ολυμπιακός Β. 44 (44-10)
  3. Μετέωρα 32 (27-11)
  4. Αστέρας Ιτέας 31 (24-17)
  5. Α.Ο. Σελλάνων 25 (20-17)
  6. Γ.Σ. Αλμυρού 23 (17-14)
  7. Θησέας Αγριάς 23 (16-23)
  8. Οικονόμος Τσαρ. 20 (19-25)
  9. Πιερικός 19 (22-24)
  10. Απόλλων Μακρ. 18 (15-23)
  11. Αχιλλέας Νεοκ. 18 (19-25)
  12. Α.Ο. Στυλίδας 17 (15-38)
  13. Φωκικός 13 (8-22)
  14. Αναγέννηση Καρδ. -14 (7-49)

 Α’ ΕΠΣΘ/16η αγωνιστική

 Σάββατο 9 Φεβρουαρίου

15:00 ΑΓ. ΠΑΡ/ΗΣ, ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ-ΜΑΓΝΗΣΙΑΚΟΣ

15:00 OLIMPICO, ΑΓΙΑ ΑΝΝΑ-ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ

15:00 ΣΕΣΚΛΟΥ, ΑΚΡΟΠΟΛΗ-ΜΥΡΜΗΔΟΝΕΣ

15:00 ΒΟΗΘΗΤΙΚΟ, ΣΑΡΑΚΗΝΟΣ-ΠΡΩΤΕΣΙΛΑΟΣ

Κυριακή 10 Φεβρουαρίου

15:00 ΣΚΙΑΘΟΥ, ΣΚΙΑΘΟΣ-ΠΥΡΑΣΟΣ

15:00 ΣΤΕΦ/ΚΕΙΟΥ, ΔΙΑΓΟΡΑΣ-ΑΙΑΣ

18:00 ΒΑΣΔΕΚΕΙΟ, ΗΡΑΚΛΗΣ-ΔΗΜΗΤΡΑ

Η βαθμολογία

  1. Δήμητρα 37 (45-9)
  2. Αίας Σούρπης 37 (35-9)
  3. Διαγόρας 36 (29-7)
  4. Ρήγας 34 (40-6)
  5. Σαρακηνός 25 (28-18)
  6. Ακρόπολη 20 (26-24)
  7. Σκιάθος 20 (24-30)
  8. Αγία Παρασκευή 19 (23-31)
  9. Πρωτεσίλαος 16 (14-26)
  10. Πύρασος 15 (18-29)
  11. Αγία Άννα 15 (14-25)
  12. Ηρακλής 10 (14-36)
  13. Μαγνησιακός 8 (9-40)
  14. Μυρμηδόνες 7 (13-41)

*Ένα ματς λιγότερο έχουν Ρήγας Φεραίος και Σκιάθος

 Β’ ΕΠΣΘ/16η αγωνιστική

 Σάββατο 9 Φεβρουαρίου

15:00 ΑΓ. Γ. ΝΗΛΕΙΑΣ, ΑΕ 2002-ΔΑΦΝΗ

15:00 ΡΙΖΟΜΥΛΟΥ, ΑΣΤΕΡΑΣ-ΙΑΣΩΝ Α.Μ.

Κυριακή 10 Φεβρουαρίου

11:00 ΒΟΗΘΗΤΙΚΟ, ΤΟΞΟΤΗΣ Φ.Θ.-ΑΓΧΙΑΛΟΣ

11:00 ΕΤΒΑ, ΠΗΛΕΑΣ-ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΚΟΣ

11:00 ΔΙΜΗΝΙΟΥ, ΠΑΓΑΣΗΤΙΚΟΣ-ΑΝΘΙΜΟΣ ΓΑΖΗΣ

15:00 ΒΑΣΔΕΚΕΙΟ, ΜΑΚΡΙΝΙΤΣΑ-ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

 Η βαθμολογία

  1. Δάφνη 32 (24-8)
  2. Αγχίαλος 29 (36-16)
  3. Τοξότης 29 (34-15)
  4. Ιάσων 29 (24-13)
  5. Πανιώνιος 25 (45-24)
  6. ΑΕ2002 23 (30-21)
  7. Μακρινίτσα 23 (25-18)
  8. Παγασητικός 15 (13-28)
  9. Αστέρας 13 (16-17)
  10. Ελευθεριακός 13 (12-23)
  11. Ανθιμος Γαζής 10 (13-22)
  12. Πηλέας 6 (10-40)
  13. Μικροθήβες 4 (5-41)

*Ο Αστέρας έχει μείον έναν βαθμό.

 Γ’ ΕΠΣΘ/16η αγωνιστική

 Σάββατο 9 Φεβρουαρίου

15:00 ΒΑΣΔΕΚΕΙΟ, ΑΘΛ. ΚΟΛ. ΝΙΚΗΣ-ΑΧΙΛΛΕΑΣ

15:00 ΕΥΞ/ΠΟΛΗΣ, ΑΘΛΟΣ-ΗΡΑΚΛΗΣ Α.Θ.

15:00 Ι.Μ. ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΟΣ, ΔΗΜΗΤΡΙΑΣ-ΕΡΜΗΣ

Κυριακή 10 Φεβρουαρίου

11:00 ΛΕΧΩΝΙΩΝ, ΕΝ. ΛΕΧ. ΝΗΛΕΑ-ΣΚΟΠΕΛΟΣ

11:00 ΒΑΣΔΕΚΕΙΟ, Ν. ΜΑΓΝΗΣΙΑΚΟΣ-ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ Ν.Π.

11:00 ΑΓ. Γ. ΝΗΛΕΙΑΣ, ΙΩΛΚΟΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΝ.

15:00 ΒΟΗΘΗΤΙΚΟ, ΑΠΟΒ-ΔΥΝΑΜΙΣ

Η βαθμολογία

  1. Αθλ. Κολ. Νίκης 41 (39-11)
  2. Ένωση Λεχ. Νηλέα 36 (45-17)
  3. Σκόπελος 32 (36-7)
  4. Δημητριάς 29 (26-20)
  5. Ηρακλής Α.Θ 25 (23-15)
  6. Δύναμις 22 (33-26)
  7. Ερμής 21 (35-30)
  8. Απόλλων Καναλίων 21 (33-28)
  9. Ιωλκός 19 (29-24)
  10. Κένταυρος Ν.Π. 12 (26-36)
  11. Άθλος 7 (17-34)
  12. Νέος Μαγνησιακός 7 (13-50)
  13. Αχιλλέας 5 (11-40)
  14. ΑΠΟΒ 4 (14-40)

*Ο Αχιλλέας Αχιλλείου, η ΑΠΟΒ, ο Άθλος και ο Κένταυρος Ν.Π. έχουν έναν μηδενισμό και -3 βαθμούς.

*Η Σκόπελος, ο Αχιλλέας Αχιλλείου και ο Ηρακλής Α.Θ. έχουν δύο αγώνες λιγότερους, και από έναν Άθλος, Κένταυρος Ν.Π., Ένωση Λεχωνίων Νηλέα και Απόλλων Καν.

ΜΠΑΣΚΕΤ

 Β’ Εθνική/ 2ος όμιλος

17η αγωνιστική

 Σάββατο 9 Φεβρουαρίου

Βικέλας 17.00 Φίλιππος Βέροιας-Ερμής Λαγκαδά

Κυριακή 10 Φεβρουαρίου

Μ. Τσίκινας 19.00 ΧΑΝΘ-Ελευθερούπολη

Γέφυρας 17.00 Γέφυρα-Ανατόλια

Αγρινίου 17.00 Αγρίνιο-Χαλκηδόνα

Φαρσάλων 17.00 Φάρσαλα-Έσπερος Λαμίας

Πεύκων 17.00 Μαχητές-Στρατώνι

Ν. Ιωνίας Βόλου (κ.θ.) 17.00 Νίκη Βόλου-Φαίακας

Μακεδονικού 17.00 Μακεδονικός-Ίκαροι Σερρών

Η βαθμολογία

  1. Ανατόλια 31 (15-1)
  2. Αγρίνιο 28 (12-4)
  3. Ελευθερούπολη 27 (11-5)
  4. Ερμής Λαγκαδά 25 (9-7)
  5. ΧΑΝΘ 25 (9-7)
  6. Φίλιππος Βέροιας 25 (9-7)
  7. Μαχητές Πειραματικού 24 (8-8)
  8. Νίκη Βόλου 23 (7-9)
  9. Χαλκηδόνα 23 (7-9)
  10. Έσπερος Λαμίας 23 (7-9)
  11. Γέφυρα 23 (7-9)
  12. Φαίακας Κέρκυρας 23 (7-9)
  13. Στρατώνι 22 (6-10)
  14. Φάρσαλα 22 (6-10)
  15. Ίκαροι Σερρών 21 (5-11)
  16. Μακεδονικός 19 (3-13)

 Γ’ Εθνική/3ος όμιλος

15η αγωνιστική

 Κυριακή 10 Φεβρουαρίου

Βικέλας 17.00 Βέροια-Δόξα Λευκάδας

Βλαχάβειο 17.00 Καλαμπάκα-Νικόπολη Πρέβ.

Μελίκης 17.00 Μελίκη-ΠΑΣ Γιάννινα

Νέο ΚΓ Ιωαννίνων 17.00 ΑΓΣ Ιωαννίνων-Εύαθλος

Παλαμά 17.00 Τιτάνες-Μαντουλίδης

Γρεβενών 17.00 Πρωτέας Γρεβ.-Ολυμπιακός Β.

Η βαθμολογία

  1. Πρωτέας Γρεβενών 25
  2. Δόξα Λευκάδας 24
  3. Βίκος ΠΑΣ Γιάννινα 23
  4. ΑΓΣ Ιωαννίνων 23
  5. Ίκαροι Τρικάλων 20
  6. Μαντουλίδης 19
  7. Εύαθλος 19
  8. Τιτάνες Παλαμά 19
  9. Ολυμπιακός Βόλου 17
  10. Μελίκη 17
  11. Καλαμπάκα 16
  12. ΑΟΚ Βέροιας 15
  13. Νικόπολη Πρέβεζας 15

*Ο ΑΟΚ Βέροιας έχει ένα παιχνίδι λιγότερο.

 2ος όμιλος/Α2 γυναικών

13η αγωνιστική

 Κυριακή 10 Φεβρουαρίου

Καλαμαριάς 12.00 Απόλλων Καλ.-Πυλαία

Δ. Κραχτίδης 12.00 Τιτάνες Δράμας-Ολυμπιακός Β.

Σερρών 13.00 Πανσερραϊκός-Ολύμπια Λ.

Επταπυργίου 13.30 Παναθλητικός-ΠΑΣ Γιάννινα

Μαντουλίδη 12.00 Αστέρας Ιππ.-Αναγέννηση Ν.Ρ.

ΣΣ Κατερίνης 13.00 Πιερικός Αρχέλαος-Άρης

Η βαθμολογία

  1. Παναθλητικός 24
  2. ΑΕ Πυλαίας 22
  3. ΠΑΣ Γιάννινα 21
  4. Αναγέννηση Ν.Ρ. 21
  5. Άρης 19
  6. Απόλλων Καλ. 19
  7. Αστέρας Ιππ. 18
  8. Πανσερραϊκός 16
  9. Πιερικός Αρχέλαος 15
  10. Ολύμπια Λ. 15
  11. Τιτάνες Δράμας 14
  12. Ολυμπιακός Β. 12

 Α1 ΕΣΚΑΘ/1ος όμιλος

15η αγωνιστική

*9/2/2019 Β. ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΠΟYΛΟΣ

16:00 Γ.Σ. ΒΟΛΟΥ-ΚΕΡΑΥΝΟΣ Λ.

*9/2/2019 ΕΑΚ ΛΑΡΙΣΑΣ

16:30 ΜΥΤΙΚΑΣ-ΑΙΟΛΙΚΟΣ

*9/2/2019 ΚΛΕΙΣΤΟ Ν. ΙΩΝΙΑΣ

18:00 Α.Ε.Β. ΔΙΜΗΝΙΟΥ-ΑΓΡΙΑ B.C.

*9/2/2019 ΕΑΚ ΒΟΛΟΥ

18:00 ΑΝΑΛΗΨH-ΑΕΤΟΣ ΠΛΑΤΥΚΑΜΠΟΥ

*10/2/2019 ΓΗΠΕΔΟ ΣΚΙΑΘΟΥ

12:00 Γ.Σ. ΣΚΙΑΘΟΥ-Γ.Σ. ΑΛΜΥΡΟΥ

*10/2/2019 ΚΛ. ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ

15:00 ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ Λ.-ΙΩΝΑΣ

Η βαθμολογία

  1. ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ Λ. 28
  2. Γ.Σ. ΑΛΜΥΡΟΥ 25
  3. ΙΩΝΑΣ 24
  4. ΑΓΡΙΑ BC 23
  5. ΚΕΡΑΥΝΟΣ Λ. 23
  6. ΑΕΤΟΣ ΠΛΑΤ. 23
  7. Γ.Σ. ΒΟΛΟΥ 20
  8. ΑΙΟΛΙΚΟΣ 20
  9. Α.Ε.Β. ΔΙΜΗΝΙΟΥ 19
  10. MYTIKAΣ 16
  11. ΑΝΑΛΗΨΗ 16
  12. Γ.Σ. ΣΚΙΑΘΟΥ 15

 Α2 ΕΣΚΑΘ/1ος όμιλος

14η αγωνιστική

*9/2/2019 ΚΛΕΙΣΤΟ ΑΛΜΥΡΟΥ

18:00 ΔΗΜΗΤΡΑ ΕΥΞ.-ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΚΟΣ

*9/2/2019 ΚΛΕΙΣΤΟ ΠΟΡΤΑΡΙΑΣ

18:00 ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΖΑΓ.-ΑΡΜΕΝΙΟ

*10/2/2019 Β. ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΠΟΥΛΟΣ

16:00 B.C. VOLOS-ΝΙΚΑΙΑ 2012

*10/2/2019 ΚΛΕΙΣΤΟ ΑΓΡΙΑΣ

18:00 ΙΩΛΚΙΑ-ΑΕΤΟΙ Λ.

*10/2/2019 ΚΛ. ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ

19:00 ΣΠΟΡΤ ACADEMY-Α.Σ. ΦΑΡΣΑΛΩΝ

Η βαθμολογία

  1. ΝΙΚΑΙΑ 2012 24
  2. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΚΟΣ 23
  3. SPORTS ACADEMY 22
  4. ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΖΑΓ. 21
  5. ΔΗΜΗΤΡΑ ΕΥΞ. 21
  6. ΑΕΤΟΙ 19
  7. BC VOLOS 18
  8. Α.Σ. ΦΑΡΣΑΛΩΝ 16
  9. ΙΩΛΚΙΑ 16
  10. ΑΡΜΕΝΙΟ 15

 Β’ ΕΣΚΑΘ/1ος όμιλος

13η αγωνιστική

*10/2/2019 ΚΛ. ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ

11:30 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΛ.-Α.Ο.  ΣΚΟΠΕΛΟΥ

*10/2/2019 Β.ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΠΟΥΛΟΣ

14:00 ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ Β.-ΕΡΜΗΣ 2018

*10/2/2019 ΚΛ. ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ

17:00 B.C. LARISA-ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ Β.

*10/2/2019 ΚΛΕΙΣΤΟ ΑΛΜΥΡΟΥ

17:00 ΤΙΤΑΝΕΣ ΑΛΜΥΡΟΥ-ΗΡΑΚΛΗΣ ΧΑΛΚΗΣ

Η βαθμολογία

  1. ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ Β. 20
  2. ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ 2018 18
  3. ΜΑΡΙΝΟΣ ΑΝΤΥΠΑΣ 18
  4. BC LARISA 16
  5. ΤΙΤΑΝΕΣ ΑΛΜΥΡΟΥ 16
  6. ΣΚΟΠΕΛΟΣ 15
  7. ΗΡΑΚΛΗΣ ΧΑΛΚΗΣ 12
  8. ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ Β. 11
  9. ΑΝΑΓΕΝΗΣΗ ΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ 8

*Ένα ματς λιγότερο έχουν Ολυμπιονίκης, Σκόπελος, Αναγέννηση Καλοχωρίου και BC Larissa

** Έναν μηδενισμό έχει η Αναγέννηση Καλοχωρίου.

***Ο Ηρακλής Χάλκης έχει ένα μηδενισμό και αφαίρεση δύο βαθμών από το παιχνίδι με το BC Larissa

ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ ΕΣΚΑΘ

8η αγωνιστική

*10/2/2019 Ε.Α.Κ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

14:00 ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΡΔ.-ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ Λ.

Διαιτητές: ΚΑΡΑΚΩΣΤΑΣ, ΜΕΛΛΟΣ

Κριτές: ΧΑΡΜΠΑΣ, ΜΕΛΛΟΣ, ΤΣΟΥΚΑΣ