Έκτος στην Ευρώπη ο Ολυμπιακός

Την έκτη θέση στο final 6 του Champions League υδατοσφαίρισης πήρε ο Ολυμπιακός μετά τη σημερινή του ήττα από την Μπρέσια με 5-8.

Η απογοήτευση από το χθεσινό αποτέλεσμα με την Γιουγκ Ντουμπρόβνικ ήταν εμφανέστατη στις προσπάθειες των παικτών του Θοδωρή Βλάχου, οι οποίοι σε κανένα σημείο του αγώνα δεν έδειξαν ότι ήθελαν έστω τη νίκη γοήτρου.

Το πρόβλημα στην άμυνα ήταν και πάλι ορατό και παρά το γεγονός ότι η ελληνική ομάδα προηγήθηκε δύο φορές στην πρώτη περίοδο, σκοράροντας στον παίκτη παραπάνω, στο δεύτερο 8λεπτο οι Ιταλοί με επιμέρους σκορ 3-0 πήραν διαφορά τριών γκολ και τη διατήρησαν μέχρι το φινάλε πολύ άνετα.

Τα οκτάλεπτα: 2-2, 0-3, 1-1, 2-2