Ηττα για την Αργώ στον Εύοσμο

Για την 8η αγωνιστική της Α2 Γυναικών (Β’ Ζώνη) χθες Σάββατο (9/12) η Αργώ έχασε στο κλειστό του Ευόσμου με 3-1 σετ από τον γηπεδούχο Αίαντα, που πήρε έτσι το πρώτο τρίποντό του φέτος, εφόσον οι άλλες τέσσερις νίκες του ήταν με 3-2 σετ.

Η Αργώ, που υπέστη τη 2η ήττα της, πήρε το πρώτο σετ με 20-25 και έδειχνε ικανή για την 7η νίκη, ωστόσο η συνέχεια ήταν αρνητική, καθώς η ομάδα του Βαγγέλη Σταθόπουλου έχασε τα τρία επόμενα σετ (25-21, 25-17, 25-23) και μαζί το ματς.

Πάντως ο Περσέας υπέστη την πρώτη του ήττα, κάτι που εκμεταλλεύτηκε η Ε.Α.Λ., που τον έφτασε στους 20 βαθμούς στην κορυφή, ενώ τρίτη και στο μείον δύο είναι η Αργώ, που έμεινε στους 18, αφού δεν πήρε έστω τον πόντο στον Εύσμο.