Ήττα στις καθυστερήσεις για την Δήμητρα στα Τρίκαλα

Κάτι περισσότερο δικαιούνταν η Δήμητρα από το παιχνίδι της με τον Π.Ο. Φήκης, από την ήττα με 1-0 που γνώρισε στις καθυστερήσεις με γκολ που δέχθηκε στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων από τον Ζέρβα. Οι παίκτες του Στέλιου Αρσένου είχαν δοκάρι στο 11ο λεπτό, όταν από κόρνερ που εκτέλεσε ο Διαμαντόπουλος, ο προωθημένος Γαλανόπουλος πήρε την κεφαλιά, με τη μπάλα να σταματάει στο δοκάρι. Οι «πράσινοι» είχαν ακόμα μία κλασσική ευκαιρία στο δεύτερο ημίχρονο σε τετ-α-τετ του Βουρδάκη -μετά από πάσα του Νίκου Βούλγαρη αλλά το πλασέ που επιχείρησε πέρασε άουτ. Τέλος, αξίζει να υπενθυμίσουμε ότι από τις 7 Νοεμβρίου είχε να ηττηθεί το σύνολο του Στέλιου Αρσένου, όταν και είχε χάσει από τον ΑΟ Υπάτου με 1-3, στα πλαίσια της τρίτης αγωνιστικής.
Δήμητρα Ευξεινούπολης: Χαρχαλάκης, Φαράντος, Θεοδωρόπουλος (70’ Ν. Βούλγαρης), Στεφανής, Θωμαΐδης, Βουρδάκης (80’ Μπέικος), Καρράς, Καμπέρης (70’ Σιώβας), Αναστασίου, Διαμαντόπουλος.