Ήττα στις …λεπτομέρειες για την Αργώ από τον Φιλαθλητικό

Την ήττα με 0-3 σετ γνώρισε η γυναικεία ομάδα της Αργούς από τον Φιλαθλητικό Λάρισας στο Κλειστό Γυμναστήριο Αγριάς. Οι παίκτριες του Βαγγέλη Σταθόπουλου πάλεψαν όλα τα σετ, αλλά η έλλειψη συγκέντρωσης στην υποδοχή δεν τους επέτρεψε να πανηγυρίσουν την κατάκτηση κάποιου σετ. Η Αργώ, θα μπορούσε να κατακτήσει το τρίτο, όπου ήταν σε όλη τη διάρκειά του μπροστά στο σκορ, αλλά ατομικά λάθη στο τέλος έδωσαν τη νίκη στην ομάδα της Λάρισας, η οποία έδειξε καλά στοιχεία στην υποδοχή και στο μπλοκ. Η Πωλίνα Προκουντίνα έκανε δηλώσεις με το πέρας του αγώνα στην απ’ ευθείας μετάδοση του αγώνα και μεταξύ άλλων τόνισε για την αναμέτρηση «Είμαι περήφανη για τις συμπαίκτριες και τους προπονητές μου, πρέπει να δουλέψουμε τις αδυναμίες μας, αλλά βλέπω βελτίωση σε κάθε ματς».
Τα σετ: 21-25, 20-25, 24-26