Με 1-3 επικράτησε του Καμπανιακού η Νίκη

Σκόραραν οι Κρητικός, Τζιώρας, Λίταινας σε ματς ... 120 λεπτών

Σε φιλικό που έγινε στη Σίνδο της Θεσσαλονίκης ανάμεσα στον Καμπανιακό Χαλάστρας, που ανέβηκε φέτος στη Σούπερ Λιγκ 2, και τη Νίκη, η βολιώτικη ομάδα δείχνοντας καλά στοιχεία, επικράτησε με 1-3. Αξίζει να σημειωθεί ότι ο φιλικός αγώνας διήρκεσε όχι 90, αλλά 120 λεπτά.

Στο 8’ Πέττας και Κρητικός έπαιξαν το ένα-δύο και ο Κρητικός βρήκε την ευκαιρία να εκτελέσει και να γράψει το 0-1 με ωραίο σουτ εκτός περιοχής.

Στο 24ο λεπτό ο Πολίτης έδωσε έτοιμο γκολ με πάσα πάρε-βάλε στον Τζιώρα, ο οποίος με πλασέ σε κενή εστία σημείωσε το 0-2, ενώ στο 65’ ο Καμπανιακός μείωσε σε 1-2. Ακολούθησε στο 90’ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λίταινα το 1-3, ενώ στο εξτρά μισάωρο που συμφώνησαν να παίξουν οι δύο ομάδες, δεν μπήκε κάποιο άλλο γκολ.

ΝΙΚΗ: Γκαραβέλης, Τοπαλίδης, Αναστασίου, Ανδρέου, Στίκας, Κυριακίδης, Παναγιωτίδης, Πέττας, Κρητικός, Πολίτης, Τζιώρας.

Επαιξαν και οι Μπουργάνης, Κάσσος, Ναά, Γρομητσάρης, Μπαχανάκ, Κουτσιμπάνας, Σκεντεράι, Λίταινας, Μπαλλάς, Γαβριηλίδης, Κραβαρίτης, Τζιάννης, Κουφογεώργος, Βουκελάτος.

Ο Μιράντα δεν αγωνίστηκε, καθώς λείπει με την εθνική του ομάδα, την Ισημερινή Γουινέα.