Από την Ένωση Σωματείων Καλαθοσφαίρισης Θεσσαλίας ανακοινώθηκαν οι διαιτητές και κριτές των αγώνων του ερχόμενου Σαββατοκύριακου (7 και 8 Δεκεμβρίου) για τους αγώνες των τοπικών πρωταθλήματων.
Τον Ίωνα υποδέχεται ο πρωτοπόρος της Α1 ΕΣΚΑΘ ΓΣ Αλμυρού, με τον κο Γιαννούλη και την κα Αβραμίδου να «σφυρίζουν» στην αναμέτρηση.
Οι ορισμοί αναλυτικά:
Α1 ΕΣΚΑΘ
1ος Όμιλος
Σάββατο 7 Δεκεμβρίου
Νίκαια 2012-ΓΣ Αγριάς («Ι. Πατάκης»,17:00)
Διαιτητές: Γεωργούλης-Καραχρήστος Ν.
Κριτές: Δημτσίκου, Χαρίτος, Οικονομίδης
Κεραυνός-Φοίβος 2002 (Αγ. Θωμά, 17:30)
Διαιτητές: Κοντογιάννης-Καραχρήστος Ι.
Κριτές: Νανούλη, Ξίφτος, Πετρόπουλος
ΓΣ Βόλου-ΑΕΒΔ («Β. Παρασκευόπουλος»,17:30)
Διαιτητές: Τσουμαχίδης-Τσάλας
Κριτές: Βούλγαρης, Πασιάς, Πολύζος
Αιολικός-Ελευθεριακός (Ν. Ιωνίας, 17:30)
Διαιτητές: Μπούγλος Ι.-Παπαγιώτης
Κριτές: Μαριτσούδη, Μαντούδης, Μαυρομιχάλης
Αστέρας Λάρισας-Σπάρτακος (Αγ. Θωμά, 19:30)
Διαιτητές: Κοντογιάννης, Λυτροσυγκούνης
Κριτές: Νανούλη, Ξίφτος, Πετρόπουλος
Κυριακή 8 Δεκεμβρίου
ΓΣ Αλμυρού-Ίωνας (Κλ. Αλμυρού, 17:00)
Διαιτητές: Γιαννούλης, Αβραμίδου
Κριτές: Ανδριοπούλου, Μαυρομιχάλης, Καροτσάκης
Α2 ΕΣΚΑΘ
1ος Όμιλος
Σάββατο 7 Δεκεμβρίου
Κένταυρος Ζαγοράς-Ανόρθωση (Κλ. Πορταριάς, 17:30)
Διαιτητές: Γιαννούλης, Γεωργοσόπουλος
Κριτές: Μαρούσος, Ανδριοπούλλου, Βενετσάνος
Ανάληψη-BC Volos (EAK Βόλου, 17:30)
Διαιτητές: Αβραμίδου, Κοντοστάθης
Κριτές: Μπορλότος, Χατζητρακόσιας, Καροτσάκης
Δήμητρα Ευξεινούπολης-Ίκαρος Λάρισας (Κλ. Αλμυρού, 17:00)
Διαιτητές: Τσάλας, Καραθάνος
Κριτές: Γούλα, Πεγιούκα, Βελέντζας
Κυριακή 8 Δεκεμβρίου
Ιωλκία-Ερμής Αγιάς 2018 (Αγριάς, 18:00)
Διαιτητές: Παπαγιώτης, Κοντοστάθης
Κριτές: Μαρούσος, Χατζητρακόσιας, Βενετσάνος
ΑΣ Φαρσάλων-ΓΣ Σκιάθου (Κλ. Φαρσάλων, 12:00)
Διαιτητές: Καρλιάμπας, Δελιμιχάλης
Κριτές: Χαρίτος, Νταχμίρης, Γκατζιάς
Β΄ΕΣΚΑΘ
1ος Όμιλος
Σάββατο 7 Δεκεμβρίου
Καλοχώρι-ΓΣ Φαρσάλων Κ21 (ΕΑΚ Λάρισας, 17:30)
Διαιτητές: Γιατρόπουλος, Δότας Θ.
Κριτές: Χόρτη, Τζιμούρτος, Γιαννή
Ολυμπιονίκης-Ηρακλής Χάλκης («Β. Παρασκευόπουλος», 12:00)
Διαιτητές: Κοντοστάθης, Καραθάνος
Κριτές: Γρηγοροπούλου, Βούλγαρης, Γούλα
Κυριακή 8 Δεκεμβρίου
Άδμητος-Αναγέννηση Αρμενίου (Κλ. Νέας Ιωνίας, 19:00)
Διαιτητές: Τσάλας Γ., Γεωργοσόπουλος
Κριτές: Βελέτζας, Πολύζος, Πεγιούκα
Τιτάνες Αλμυρού-ΓΣ Τυρνάβου (Κλ. Αλμυρού, 12:00)
Διαιτητές: Παπαγιώτης, Δάγλας
Κριτές: Τοψάκης, Μαντούδης, Πολύζος
ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ ΕΣΚΑΘ
Κυριακή 8 Δεκεμβρίου
Ολυμπιακός Βόλου-Αίολος Τρικάλων (ΕΑΚ Βόλου, 11:00)
Διαιτητές: Αβραμίδου, Γεωργοσόπουλος
Κριτές: Μαρούσος, Χατζητρακόσιας, Βενετσάνος
Ιωνικός-Νίκη Βόλου (Κλ. Νέας Ιωνίας, 14:00)
Διαιτητές: Τσάλας, Γεωργοσούλη
Κριτές: Σεφεριάδου, Ανδριοπούλου, Καροτσάκης
Απόλλων Καρδίτσας-Ολυμπιάδα Λάρισας (ΕΑΚ Καρδίτσας, 14:00)
Διαιτητές: Γκουλίτος, Γεωργούλας
Κριτές: Κοντούλη, Κοντούλης, Πίπλιου