Στα γραφεία της ΕΠΟ έγινε σήμερα Τετάρτη η κλήρωση για το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής. Στην πρεμιέρα του τέταρτου ομίλου η Νίκη B. θα υποδεχθεί τον Θησέα, ο Ολυμπιακός Β. θα φιλοξενηθεί στην Τσαριτσάνη από τον Οικονόμο, ενώ ο Γ.Σ. Αλμυρού θα υποδεχθεί την Αναγέννηση Καρδίτσας στην έδρα του.
Σε ό,τι αφορά το μεγάλο ντέρμπι Νίκη Β.-Ολυμπιακός Β. αυτό θα γίνει την έκτη αγωνιστική στις 4 Νοεμβρίου. Το πρωτάθλημα είναι προγραμματισμένο να τελειώσει στις 14 Απριλίου, ενώ την Κυριακή 10 Μαρτίου δε θα γίνουν παιχνίδια, αφού στις 11 είναι η Καθαρά Δευτέρα. Η 5η αγωνιστική είναι η μοναδική που θα γίνει Σάββατο και συγκεκριμένα στις 27 Οκτώβρη, αφού στις 28 είναι εθνική εορτή.
Αναλυτικά:
1η αγωνιστική
Α.Ο. Σελλάνων- Α.Ο. Στυλίς
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας- Φωκικός
Νίκη Βόλου-Θησέας Αγριάς
Γ.Σ. Αλμυρού- Αναγέννηση Καρδίτσας
Απόλλων Μακρυχωρίου- Πιερικός
Οικονόμος Τσαριτσάνης – Ολυμπιακός Β.
Αστέρας Ιτέας-Α.Σ. Μετέωρα
2η αγωνιστική
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας- Α.Ο. Σελλάνων
Α.Ο. Στυλίς- Νίκη Βόλου
Φωκικός – Γ.Σ. Αλμυρού
Θησέας Αγριάς – Απόλλων Μακρυχωρίου
Αναγέννηση Καρδίτσας- Οικονόμος Τσαριτσάνης
Πιερικός-Αστέρας Ιτέας
Ολυμπιακός Β.- Α.Σ. Μετέωρα
3η αγωνιστική
Α.Ο. Σελλάνων – Νίκη Βόλου
Γ.Σ. Αλμυρού- Αχιλλέας Νεοκαισάρειας
Απόλλων Μακρυχωρίου-Α.Ο. Στυλίς
Οικονόμος Τσαριτσάνης – Φωκικός
Αστέρας Ιτέας-Θησέας Αγριάς
Α.Σ. Μετέωρα – Αναγέννηση Καρδίτσας
Ολυμπιακός Β. -Πιερικός
4η αγωνιστική
Γ.Σ. Αλμυρού- Α.Ο. Σελλάνων
Νίκη Βόλου – Απόλλων Μακρυχωρίου
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας- Οικονόμος Τσαριτσάνης
Α.Ο. Στυλίς- Αστέρας Ιτέας
Φωκικός- Α.Σ. Μετέωρα
Θησέας Αγριάς – Ολυμπιακός Β.
Αναγέννηση Καρδίτσας – Πιερικός
5η αγωνιστική
Α.Ο. Σελλάνων- Απόλλων Μακρυχωρίου
Οικονόμος Τσαριτσάνης – Γ.Σ. Αλμυρού
Αστέρας Ιτέας- Νίκη Βόλου
Α.Σ. Μετέωρα -Αχιλλέας Νεοκαισάρειας
Ολυμπιακός Β. -Α.Ο. Στυλίς
Πιερικός – Φωκικός
Αναγέννηση Καρδίτσας- Θησέας Αγριάς
6η αγωνιστική
Οικονόμος Τσαριτσάνης- Α.Ο. Σελλάνων
Απόλλων Μακρυχωρίου – Αστέρας Ιτέας
Γ.Σ. Αλμυρού – Α.Σ. Μετέωρα
Νίκη Βόλου – Ολυμπιακός Β.
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας- Πιερικός
Α.Ο. Στυλίς- Αναγέννηση Καρδίτσας
Φωκικός- Θησέας Αγριάς
7η αγωνιστική
Α.Ο. Σελλάνων- Αστέρας Ιτέας
Α.Σ. Μετέωρα – Οικονόμος Τσαριτσάνης
Ολυμπιακός Β. – Απόλλων Μακρυχωρίου
Πιερικός- Γ.Σ. Αλμυρού
Αναγέννηση Καρδίτσας-Νίκη Βόλου
Θησέας Αγριάς – Αχιλλέας Νεοκαισάρειας
Φωκικός – Α.Ο. Στυλίς
8η αγωνιστική
Α.Σ. Μετέωρα- Α.Ο. Σελλάνων
Αστέρας Ιτέας -Ολυμπιακός Β.
Οικονόμος Τσαριτσάνης – Πιερικός
Απόλλων Μακρυχωρίου- Αναγέννηση Καρδίτσας
Γ.Σ. Αλμυρού- Θησέας Αγριάς
Νίκη Βόλου – Φωκικός
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας- Α.Ο. Στυλίς
9η αγωνιστική
Α.Ο. Σελλάνων – Ολυμπιακός Β.
Πιερικός- Α.Σ. Μετέωρα
Αναγέννηση Καρδίτσας – Αστέρας Ιτέας
Θησέας Αγριάς – Οικονόμος Τσαριτσάνης
Φωκικός- Απόλλων Μακρυχωρίου
Α.Ο. Στυλίς – Γ.Σ. Αλμυρού
Νίκη Βόλου – Αχιλλέας Νεοκαισάρειας
10η αγωνιστική
Πιερικός- Α.Ο. Σελλάνων
Ολυμπιακός Β. – Αναγέννηση Καρδίτσας
Α.Σ. Μετέωρα- Θησέας Αγριάς
Αστέρας Ιτέας- Φωκικός
Οικονόμος Τσαριτσάνης- Α.Ο. Στυλίς
Απόλλων Μακρυχωρίου- Αχιλλέας Νεοκαισάρειας
Γ.Σ. Αλμυρού- Νίκη Βόλου
11η αγωνιστική
Α.Ο. Σελλάνων- Αναγέννηση Καρδίτσας
Θησέας Αγριάς – Πιερικός
Φωκικός- Ολυμπιακός Β.
Α.Ο. Στυλίς – Α.Σ. Μετέωρα
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας- Αστέρας Ιτέας
Νίκη Βόλου- Οικονόμος Τσαριτσάνης
Απόλλων Μακρυχωρίου- Γ.Σ. Αλμυρού
12η αγωνιστική
Θησέας Αγριάς – Α.Ο. Σελλάνων
Αναγέννηση Καρδίτσας- Φωκικός
Πιερικός- Α.Ο. Στυλίς
Ολυμπιακός Β. -Αχιλλέας Νεοκαισάρειας
Α.Σ. Μετέωρα -Νίκη Βόλου
Αστέρας Ιτέας – Γ.Σ. Αλμυρού
Οικονόμος Τσαριτσάνης- Απόλλων Μακρυχωρίου
13η αγωνιστική
Α.Ο. Σελλάνων-Φωκικός
Α.Ο. Στυλίς – Θησέας Αγριάς
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας- Αναγέννηση Καρδίτσας
Νίκη Βόλου- Πιερικός
Γ.Σ. Αλμυρού – Ολυμπιακός Β.
Απόλλων Μακρυχωρίου- Α.Σ. Μετέωρα
Αστέρας Ιτέας- Οικονόμος Τσαριτσάνης
*Στον β’ γύρο οι αγώνες αντίστροφα