Πήρε το ντέρμπι του βόλεϊ ο Ολυμπιακός Β., 3-0 σετ τη Νίκη (pics)

Στο κλειστό της Αγριάς, με τις ερυθρόλευκες να κάνουν το 2Χ2

Για τη 2η αγωνιστική της Β’ Εθνικής βόλεϊ γυναικών στον όμιλο της ΕΣΠΕΚΕΛ ο Ολυμπιακός Βόλου στο κλειστό της Αγριάς επικράτησε στο ντέρμπι της Νίκης με 3-0 σετ (27-25, 25-14, 25-18), κάνοντας το 2Χ2, ενώ οι κυανόλευκες υπέστησαν τη δεύτερη ήττα τους.

Οι ερυθρόλευκες δυσκολεύτηκαν ουσιαστικά μόνο στο πρώτο σετ, αλλά τα δύο επόμενα τα κέρδισαν με σχετική ευκολία.

«Συγχαρητήρια στις αθλήτριες και των δύο ομάδων. Ευχαριστούμε τους φιλάθλους μας για τη στήριξη τους και τον Νίκο Μπουντούρη που μας τίμησε με την παρουσία του στον αγώνα

Συγχαρητήρια στους διαιτητές ΠΑΡΑΣΚΕΥΑ – ΚΑΛΑΤΖΗ – ΜΑΝΟΥΣΟΓΙΩΡΓΑΚΗ για την άψογη διαιτησία τους», τονίζει ο Ολυμπιακός Βόλου σε ανάρτησή του.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β. (Ξύδης): Ξύδη, Πανταζή, Τσιγάνη, Ζαφειρίου, Φιλιππίδη, Παπαθανασίου, Μητσογιάννη, Στάμου, Σταμάτη, Γκόντα, Καρακασίδου, Μαργαρίτη

ΝΙΚΗ Β. (Γαλαζούλας-Ντελής): Μουραντιάν (L), Τριπύλα, Κεφαλά, Μέλιου, Χιντζίδου, Πολυζώη, Κουφογεώργου, Γαργάλα, Μανικάκη, Γιαγκουνίδου, Πίσσα, Φώτα (L), Ευαγγελινού