Πόλο: Εκτός τετράδας οι Έφηβοι στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα

Η Εθνική Εφήβων ηττήθηκε με 4-9 από την Ουγγαρία στον προημιτελικό του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος (Μάλτα), έμεινε εκτός τετράδας και θα παίξει για μια θέση από την 5η ως την 8η, αντιμετωπίζοντας αύριο (16:00) το «χαμένο» του αγώνα Σερβία-Ισπανία..

Η ελληνική ομάδα κράτησε πολύ καλά στην άμυνα μέχρι περίπου δυόμισι λεπτά πριν τη λήξη της δεύτερης περιόδου, όμως δεν είχε λύσεις στην επίθεση και το σκορ ήταν «κολλημένο» στο 1-1.

Κάπου εκεί οι Μαγυάροι «πήραν μπροστά», πέτυχαν πέντε γκολ μέχρι τα μέσα του τρίτου οκταλέπτου και ξέφυγαν 6-2. Το συγκρότημα του Δημήτρη Κραβαρίτη μείωσε προσωρινά σε 6-4, αλλά με ένα 3-0 στην τελευταία περίοδο η Ουγγαρία «καθάρισε» τον αγώνα και πήρε το εισιτήριο για τα ημιτελικά.

Η Εθνική έπαιξε με τους, Μανθογιάννη, Αλαμάνο (1 γκολ), Κουρούβανη, Γωνιωτάκη, Κουλούρη (1), Δήμου, Τσιστράκη, Καλογερόπουλο, Γραμματικό (2), Πάτερο, Παπανικολάου, Περόπουλο και Πιόβαν.