Στα πλέι οφ της Α2 Γυναικών η Ανόρθωση, νίκη 66-56 επί του ΑΣ Πανόραμα

Σε συνδυασμό με την ήττα της Πυλαίας από τον Παναθλητικό Συκεών

Ξεπερνώντας τις ήττες των προηγούμενων αγωνιστικών, η Ανόρθωση Βόλου κατάφερε να πάρει σήμερα τη νίκη επί του Πανοράματος, στην τελευταία αγωνιστική της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος, με σκορ 66-56, και σε συνδυασμό με την ήττα της Πυλαίας από τον Παναθλητικό Συκεών (45-81), πήρε το εισιτήριο για τα πλέι οφ της κατηγορίας.

Το Πανόραμα έβαλε δύσκολα στις Βολιώτισσες, αφού ήταν μπροστά στο σκορ μέχρι και το ημίχρονο, αλλά μ’ ένα εξαιρετικό τρίτο δεκάλεπτο με επιμέρους σκορ 23-9 η Ανόρθωση πήρε το προβάδισμα, το οποίο κράτησε μέχρι τέλους.

Τα δεκάλεπτα: 10-15, 31-32, 54-41, 66-56

Ανόρθωση Βόλου (Μπαντίδης): Ταντουρόφσκα 11 (1), Κουτσουνούρη 15, Σουλτάνη 16 (2), Αρτεμισίου 7, Ζήτη, Τσιμπίδη 2, Αγαγιώτου 11 (3), Μιχαηλίδου 4, Παπαζαφειροπούλου, Ξενοφώντος.
Α.Σ. Πανόραμα (Διαβολεμένου-Ριτζαλέου): Τσαλή 13 (1), Παπαϊωάννου 11, Δαδάλη 19, Μπαξεβάνου 3 (1), Βασλαματζή 4, Παπαδοπούλου, Αποστολίδου, Δεκαριστού, Νάκη, Βατσιτσίδου 3 (1), Καλογρίδου 3 (1).