Τα αποτελέσματα στα ματς της ΕΠΣΘ την Κυριακή και οι βαθμολογίες

Ο Ρήγας Φεραίος συνέτριψε για την 5η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣΘ με 6-1 τη Δάφνη, έχοντας προηγηθεί με 5-0 στο ημίχρονο και έτσι είναι και πάλι στο μείον δύο από πρωτοπόρο Σαρακηνό (5’ Γάρος, 20’, 32’, 44’ Αραμπατζής, 26’, 81’ Σέττος – 63’ Καρακίτσιος).

Στα υπόλοιπα ματς της Α’ ΕΠΣΘ, που έγιναν την Κυριακή, η Δήμητρα, που δεν τα πηγαίνει καλά εκτός έδρας, υπέστη τη δεύτερη ήττα της, αυτή τη φορά από τον Τοξότη με 3-2, με το νικητήριο γκολ για την ομάδα του Θανάση Χρυσοχού να έρχεται από τον Λευτέρη Δενελάβα στις καθυστερήσεις (20’ Μάστορας, 43’, 90+3’ Λ. Δενελάβας – 45+1’ Βούλγαρης, 73’ Καρράς).

Ο Πύρασος έμεινε στο μηδέν, αφού η Αγία Παρασκευή τον υποχρέωσε σε 5η ήττα με 1-2 στο γήπεδο του Αερινού, που χρησιμοποίησε σαν έδρα, ενώ η Σκιάθος εκμεταλλεύτηκε για δεύτερη φορά τη δική της με το υπέρ της 4-2 επί του Ιάσονα Α.Μ., όπως και η Α.Ε. 2002, που πήρε το δεύτερο τρίποντο στο σπίτι της με το 2-1 επί του Πρωτεσίλαου.

Στη Β’ ΕΠΣΘ ξεχώρισε το διπλό του Μαγνησιακού κόντρα στην Αγχίαλο, ενώ στη Γ’ ΕΠΣΘ ο Απόλλων Καναλίων έκανε το τρία στα τρία, επικρατώντας με 1-3 της Δημητριάδος, που μετά από δύο τρίποντα υπέστη την πρώτη της ήττα. Τον πρώτο τους βαθμό πήραν μετά τη μεταξύ τους ισοπαλία Α.Ε. Διμηνίου και Ερμής.

Συνοπτικά τ’ αποτελέσματα στα ματς της Κυριακής και οι βαθμολογίες στις τρεις τοπικές κατηγορίες.