Εντός έδρας ήττα στην πρεμιέρα της Α2 για την Αργώ Βόλου

Από τον ΦΓΣ Πρέβεζας με 3-1 σετ

Με το… αριστερό ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της η ομάδα βόλεϊ Γυναικών της Αργούς Βόλου στο πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής, καθώς ο ΦΓΣ Πρέβεζας αποδείχθηκε ανυπέρβλητο εμπόδιο και επικράτησε 1-3 σετ στο κλειστό της Αγριάς.

Από το πρώτο σετ όλα πήγαν στραβά, με την Αργώ να γνωρίζει την ήττα με μεγάλη διαφορά (11-25), ωστόσο οι παίκτριες βρήκαν δυνάμεις στο δεύτερο και κατάφεραν να ισοφαρίσουν με 25-21 σε 1-1 σετ.

Μάχη δόθηκε στο τρίτο μέρος του αγώνα, με τη διαφορά στο σκορ να είναι οριακή, ενώ το βολιώτικο σύνολο διαμαρτύρεται για ένα διαιτητικό σφύριγμα στο 23-22, με τις φιλοξενούμενες τελικά να παίρνουν το σετ με 24-26. Στο 4ο και τελευταίο όπως αποδείχθηκε σετ, η ομάδα της Πρέβεζας έδειξε τη δυναμική της φτάνοντας στο 10-15 και στο τελικό 1-3 σετ υπέρ της.

Τα σετ: 11-25, 25-21,24-26, 10-25

Για την Αργώ αγωνίστηκαν οι: Κασιούρα Β., Κασιούρα Χ., Στύλα ,Παπαμίχου, Ζαφειρίου, Γιαλόγλου, Πόλη, Νικολάου, Προκούντινα, Αγγέλη, Παπαθανασίου, Πώπου, Αρέστη, Γερολυμάτου.