Επιστροφή στις νίκες για τον Θησέα Αγριάς, 3-0 τον Δία Δίου

Μετά από δύο αγωνιστικές με ήττες, ο Θησέας Αγριάς επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα, παίρνοντας τη νίκη με 3-0 απέναντι στον Δία Δίου, με σχετική μάλιστα άνεση.

Με το που ξεκίνησε σχεδόν το παιχνίδι και συγκεκριμένα στο 3ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Σιώμος έκανε το 1-0 για τον Θησέα, πλασάροντας τον Ζωγράφο, με αποτέλεσμα να γίνει το καλύτερο δυνατό ξεκίνημα για την ομάδα του.

Πολύ γρήγορα και συγκεκριμένα στο 17’ έγινε και το 2-0 για το σύνολο του Λάκη Μπακάλη! Ο Πέτσης εκτέλεσε το φάουλ, η μπάλα κόντραρε στον Νίκου και άλλαξε πορεία για να καταλήξει στα αντίπαλα δίχτυα για το 2-0!

Στο δεύτερο ημίχρονο και στο 81’ διαμορφώθηκε το τελικό 3-0, με τον Σιώμο να πλασάρει και πάλι τον Ζωγράφο για να «σφραγίσει» τη νίκη για την ομάδα του.

Για τον Θησέα Αγριάς αγωνίστηκαν οι: Κεφαλάς, Κυρίτσης, Ιακωβίδης, Γαλανόπουλος, Βαν ντε Γουίχε Ερ., Διαμαντόπουλος, Κοντζαθανάσης (λ.τρ. 73’ Δημητριάδης), Μπόρας, Πέτσης (82’ Νιαώτης), Ζαχαράκης (77’ Λίτσιος), Σιώμος.