Βόλεϊ Γυναικών: Αρνητικό ξεκίνημα για τις ομάδες της Μαγνησίας!

Η ομάδα της Αργούς Βόλου
Ήττες σε Α2 και Β' Εθνική

Με το… αριστερό ξεκίνησαν τις υποχρεώσεις τους οι ομάδες βόλεϊ Γυναικών της Μαγνησίας στην πρεμιέρα τόσο της Α2 όσο και της Β’ Εθνικής.

Στην Α2, η Αργώ Βόλου γνώρισε την εντός έδρας ήττα από τον ΜΑΣ Νέα Γενεά 1-3 σετ, ξεκινώντας με τον καλύτερο τρόπο χάρη στο 25-19 του πρώτου σετ, αλλά από την άλλη στα τρία επόμενα παρά την αντίσταση των παικτριών του βολιώτικου συνόλου, οι φιλοξενούμενες ήταν αυτές που επικράτησαν… Τα σετ: 25-19, 23- 25, 19-25, 21-25.

Στη Β’ Εθνική, ο Ολυμπιακός Βόλου βρέθηκε στην έδρα του Φοίβου Γιάννουλης για να μείνει πίσω αρχικά 2-0 σετ. Ωστόσο ακολούθησε η αντεπίθεση που έφερε την ισοφάριση σε 2-2, ενώ στο τάι μπρέικ ηττήθηκε στον έξτρα πόντο, για να γίνει το τελικό 3-2 σετ σε βάρος των ερυθρόλευκων. Τα σετ: 25-23, 25-20, 21-25, 22-25,17-15.

Η ομάδα του Ολυμπιακού Βόλου στο παιχνίδι με τον Φοίβο Γιάννουλης

Συναρπαστικό παιχνίδι διεξήχθη στον Αλμυρό, όπου ο τοπικός ΓΣ γνώρισε την ήττα 2-3 από τον Ασκληπιό Τρικάλων. Oι γηπεδούχες ξεκίνησαν με 1-0 σετ, αλλά χρειάστηκε στη συνέχεια να ισοφαρίσουν σε 2-2 το παιχνίδι με τις Τρικαλινές, και τελικά στο τάι μπρέικ γνώρισαν την ήττα. Τα σετ: 25-23, 23-25, 21-25, 25-21, 11-15

Τέλος, η Νίκη Βόλου γνώρισε την εντός έδρας ήττα από την ΑΕΛ. Αν και πάλεψε για να πάρει το πρώτο σετ και τα κατάφερε, η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη και ηττήθηκε τελικά 3-1. Τα σετ: 28-26, 19-25, 15-25, 22-25.