Α’ ΕΠΣΘ: Νικητής ο Πύρασος στο τοπικό ντέρμπι με την Αγχίαλο

Συνεχίζει την επέλαση ο Πύρασος και σημείωσε ακόμα μία νίκη στο πρωτάθλημα, στο τοπικό ντέρμπι με την ΦΘ Αγχίαλος, με 2-0. Οι παίκτες του Γιάννη Σιαμέτη είχαν δύο δοκάρια στο ματς με τον Βλάχο, από ένα σε κάθε ημίχρονο κι ενώ το ματς ήταν ακόμα ισόπαλο.

Στο 63’ πήραν το προβάδισμα οι πρωτοπόροι του Β’ Ομίλου με τέρμα που πέτυχε ο Βλάχος με κεφαλιά, μετά από σέντρα του Παπαδόπουλου, ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Αγασιώτης πέτυχε ένα όμορφο τέρμα με γυριστό σουτ, μετά από σέντρα του Αραπίτσα.

Πύρασος: Κεφαλάς, Μιχόπουλος, Παπαδόπουλος (86’ Αλμασίδης), Ρακής, Μπούτλας (86’ Θεοδωρόπουλος), Αραπίτσας, Ζενούνης, Βλάχος (88’ Νίνος), Καραγιώργος (64’ Ζάχος), Δημητριάδης, Αγιασιώτης (64’ Κατής).
ΦΘ Αγχίαλος: Σοφιανός, Λάμπρου, Κόκκαλης (68’ Ζαφειρίου), Μαγιόγλου, Αχ. Δαμάσκος, Λάζογλου, Κάρρος (46’ Προβιάς), Δράγνης, Χρ. Δαμάσκος (62’ Ζητούδης), Άλμπα (86’ Γεωργακόπουλος), Νούσιας (86’ Σίμος).